Skocz do zawartości

Zarybianie stawu. Za dużo amura?


Metju12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam staw o wymiarach 8mx 15m o głębokość ok 2.5 - 3.5m w którym jest dużo karasi i płoci trochę okonia i został wpuszczony rok temu szczupak żeby trochę zrobił porządku bo karasie skarłowaciały jest tam też parę karpi i parę linów. Problem jest w tym że znajomy wrzucil narybek amura ok 5 cm prawie 1kg i to chyba za dużo bo jeżeli większość z nich przetrwa to zje całą roślinność ktorei aż tak dużo tam nie ma. Posiadam też mniejszy staw ok 4m na 8m  wmz jednej strony głęboki na 2m z drugiej na ok 5m są tam  tak samo okonie karasie dużo linów trochę karpi i też wrzucone zostało ok pół kg narybku amura. Co mam zrobić teraz? Wrzucić do obydwu szczupaka? 

Edytowane przez Metju12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam

Potrzebuje porady jak pozbyć się amurow ze stawu.

staw 2 hektary, zarybiony 3 lata temu.. Mąż nie pamięta ile amurow zostało wpuszczone, ale musi być dużo, bo staw ogołocony doszczętnie:(, nawet trzciny już nie ma. Nie ma po prostu nic 2 hektarowa dziura z wodą

Marzy mi się staw pełen roślinności i Rzesy wodnej.. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Może ktoś doradzi.. Wspomnę, ze jestem kobietą i laikiem w tym temacie.

pozdrawiam

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wpuścić nad staw okolicznych wędkarzy. Wizja darmowego mięsa powinna skutecznie ich zachęcić. I piszę zupełnie serio. Wyłowienie amurów siecią z takiego zbiornika może być problematyczne.

Osobiście również widziałem jak szkodliwy wpływ mają amury na roślinność wynurzoną. W tamtym roku byłem świadkiem jak te ryby zrywają liście z gałęzi wiszących nad wodą. Jak bym nie zobaczył, to bym nie uwierzył.

Edytowane przez HaDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.01.2022 o 16:46, Ola napisał:

Witam

Potrzebuje porady jak pozbyć się amurow ze stawu.

staw 2 hektary, zarybiony 3 lata temu.. Mąż nie pamięta ile amurow zostało wpuszczone, ale musi być dużo, bo staw ogołocony doszczętnie:(, nawet trzciny już nie ma. Nie ma po prostu nic 2 hektarowa dziura z wodą

Marzy mi się staw pełen roślinności i Rzesy wodnej.. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Może ktoś doradzi.. Wspomnę, ze jestem kobietą i laikiem w tym temacie.

pozdrawiam

Ola

Zaproś wędkarzy lub może jakąś dużą sieć zarzuć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...