Jump to content
kinawronski

Wędka jaxon

Recommended Posts

Jaxon antris hti march 3.90 5-25g czy ktoś z was posiada ?? Jakie są wasze opinie czy warto ??? Chce kupić wędkę odległościowa do Max 150 zł pozdrawiam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogę Ci polecić z czystym sumieniem odległościówkę Jaxon Antris HTI match 4,20m, cw. 5-20g Śmiem twierdzić, że z maczówek o takich parametrach, z półki cenowej do 200zł, lepszej nie kupisz. (Co kilka lat przytrafiają się Jaxonowi prawdziwe perełki w sprzęcie z niższej półki.) Akcja średnio-szybka, ugięcie środkowo-szczytowe, wyważenie nadspodziewanie dobre, co w wędziskach Jaxona nieczęsto się zdarza. Podczas holu dobrze "trzyma" rybę poprzez płynność ugięcia, a nie jest to zjawisko zbyt powszechne nawet w droższych maczówkach. Polecam ten konkretny model o długości 4,20m z cw. 5-20g. Zastanawiam się tylko, skąd w Twoim pytaniu wzięło się cw. 5-25g. Antrisy match 3-składowe, znam tylko w wersji z cw. 5-20g. Być może masz na myśli Antrisa match w wersji tele, które są w wersjach z cw. 5-20g i 5-25g. Model Antrisa tele match miałem w ręku i jego zakup stanowczo odradzam, choćby ze względu na złe wyważenie, ale także przesztywnienia w ugięciu. Ot, zwykły teleskop ze zwiększoną ilością przelotek. Gdybyś zdecydował się na 3-składowego Antrisa match, to wybierz długość 4,20m, gdyż bardziej komfortowo się takim wędziskiem zarzuca zestaw i skuteczniej zacina ryby, niż matchem krótszym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok dziękuję za info tam miało być 20 g nie 25 mój błąd. Ozet dzięki za info zamówione już na allegro tą 4.20 może faktycznie będzie lepsza planowałem 3.90 ale skoro mówisz że lepsza dłuższą padło na dłuższą  i pytanie czy na to ryby typu 2 kg 3 też da radę wyjść?? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, kinawronski napisał:

 i pytanie czy na to ryby typu 2 kg 3 też da radę wyjąć ??

Oczywiście że się da, pod warunkiem że nie będziesz się zbytnio "podpalał" gdy poczujesz większą rybę na haku. Przypadłością wielu wędkarzy (nie tylko tych młodych), jest zbyt agresywny hol tuż po zacięciu, gdy ryba jest pełna wigoru. Może nawet jest to widowiskowe, gdy wędkarz zapamiętale kręci korbką kołowrotka a ryba "młynkuje" tuż pod powierzchnią wody. Jednak często (nie zawsze), taki hol kończy się zerwaniem przyponu i stratą ryby, albo nawet połamaniem wędziska, gdy zestaw jest przesadnie mocny w stosunku do wytrzymałości wędki. Hamulec kołowrotka musi też płynnie działać bez zacięć i być ustawiony pod wytrzymałość przyponu. Klasyczna odległościówka służy do finezyjnego łowienia ryb, wręcz delektowania się ich holem, co nie oznacza że nie można wyholować nią nadspodziewanie dużej ryby. Jednak do celowego i systematycznego łowienia dużych ryb, służy zgoła inny sprzęt, typu feedery i karpiówki, a jeżeli odległościówki, to modele z  dedykacją na karpia. Dodam jeszcze, że duże znaczenie dla skuteczności holu wiekszych ryb, mają warunki łowiska. Na wolnej od podwodnych zawad i roślinności wynurzonej połaci łowiska, nasze szanse na skuteczny hol znakomicie  rosną. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×