Skocz do zawartości

Przynęta - dobór.


Syriusz Black
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, łowie na jeziorach, w tym czasie chcę się nastawić typowo na szczupaka oraz sandacza, lecz nie posiadam zbyt wielkich funduszy, ani przynęt, jedynie dwie gumki :) i moje pytanie, czy polecicie jakieś tanie, dość ciężkie łowne przynęty, w granicach 8-15 g? proszę o krótki opis, np błystka na słoneczne dni itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywca odpada, wole gumki, blachy, woblery, rippery, tylko pytanie jakie skuteczne i nie drogie :)) dużo już w tym sezonie wydałem na sprzęt. Proszę tylko o sprawdzony przynęty :P na suma nie nie, chyba że na rzece coś wpadnie w zestaw karpiowy, ale konkretnie zasiadzki na suma nie planuje

Edytowane przez Syriusz Black
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA szczupaka najtaniej będzie nabyć wahadłówki i gumy. Wahadełka - Gnom, Alga, Mors, Wydra w numerach 2 do 4. Koszt takiej blaszki to od 3 do 8 zł.

Gumy są dobre na szczupłego i sandacza. Koszt około 2-4 zł plus koszt główki jigowej od 2 do 3 zł.

Nie da się jednoznacznie opisać przynęt na słoneczny dzień czy pochmurny dzień. Żeby było tanio używaj naturalnych kolorów, biały, perła z czarnym grzbietem, ewentualnie żółty, na szczupaka wystarczy. Sandacz bywa bardziej chimeryczny, ale równie dobrze można go łowić na te kolory. Z czasem rozbudujesz arsenał o kolory takie jak czerwony, miodowy, motor oil, fiolet itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam coś od siebie...

Paszczak napisał o wahadłach- według mnie alga, gnom i mors nr 3 to taka hmmm podstawa. W pudełku warto mieć zawsze, stara, ale dobra przynęta.

Z gum na szczupaki rippery 8-15 cm albo i więcej jeśli to późna jesień. Ale największymi trzeba lubić łowić i mieć kij odpowiedni. Mniejsze tez są dobre, a co do wagi do dobierasz główkę odpowiednią i masz :)

W słoneczne dni sprawdzały mi się często gumy jasne, perła czy bel ale z jasno zielonym grzbietem i obsypane brokatem. Po prostu miałem na ten rodzaj przynęty więcej ryb niż na inne.

W brudnej wodzie fluo- żółty, pomarańczowy czy czerwony, jest warty sprawdzenia.

W dni pochmurne odcienie zieleni bywały skuteczne.

Nie traktuj tego jednak jak regułę- przy szczupakach reguły nie obowiązują i ryby te zawsze potrafią zaskoczyć wędkarza.

Co do sandaczy to niech się wypowiedzą koledzy z większym doświadczeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...