Jump to content
HappyBlancik

Bolonka 5m do 200/250 zł

Recommended Posts

Witajcie, 

podczas ostatniego wędkowania złamałem bolonkę i jestem zmuszony kupić coś zastępczego. 
Stwierdziłem, ze tym razem nie chcę wydawać na bolonkę więcej jak wyżej wspomniane 250 zł. 
Bolonki używam głównie na wodzie stałej (jest wygodniejsza jak bat czy matchówka jak dla mnie) czy kanale. 

Jaki model takowej wędki? Chcę 5 metrową gdyż miałem szóstkę Robinsona TX i na wodzie stałej była o ten metr za długa. 

pozdrawiam. 

Jaxon Intensa beta, trochę tańszy niż Twój budżet ale jestem zadowolony. Łowię na wodach stojących ale również i na rzekach,  świetnie sprawdza się na Wiśle ale tu mogła by być dłuższa niż te 5m.

Dokładnie tak,polecam serię mvde ,nawet tę tanszą niż MX2 czyli SX2. Mam 6m i jest  świetna.6m kupiłem za jakieś 174 zł.

Edited by mopsik

Godzinę temu, mopsik napisał:

Mam 6m

Jak ci się sprawuje na Szewcach? Mój 5m jest ciut za krótki.

Ten 6m też byłby za krótki na Wisłę.Ogólnie na Wisłę jadę tylko z feederkiem lub ciężką gruntówką .Na Wisłę myślę min 7m chyba że znajdziesz nurt od burty lub łowić u samej burty.Jest tam kilka miejsc z dnem twardym na wysokości 5m i głębokością ok 4m.Musiałbym latem wypróbować :)

5m daje radę na Szewcach ale wygodniejszy byłby dłuższy. Wtedy można by połowić nieco dalej od brzegu.