Skocz do zawartości

Okulary Do Wędkowania


summer88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Koledzy.

 

Dzisiaj przez przypadek trafiłem na ciekawy film dotyczący okularów... jest to co prawda nietypowe porównanie, ale ciekawi mnie wasza opinia co do zastosowań tych droższych oksów, i pytanie czy wy również używacie tych lepszych marek? Ja sam używam zwykłe okulary polaryzacyjne za 60 dych, ale co wy sądzicie na ten temat?

 

Obczajcie: 

 

Edytowane przez wind
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film typowo reklamowy, można przeboleć, bo to w końcu reklama. Jednak największym problemem dla mnie jest ignorancja prowadzącego. W trybie pilnym powinien przejść korepetycje z fizyki a konkretnie z działu optyka. Bzdury jakie opowiada nawet nie śmieszą, błędy w nazewnictwie stają się niezauważalne przy wymyślonych argumentach, które tak naprawdę żadnymi argumentami nie są a sama wiedza to chyba z Wiki. O wiedzy z zakresu optyki leczniczej nie będę pisał, bo to najzwyklejsza żenada.

Podsumowując film i prowadzącego - nie znam się, więc się wypowiem. A poważniej, to informacje z filmu wprowadzają w błąd odbiorców, więc sam film jest społecznie niebezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem kilka par okularów tych tańszych teraz od ponad roku mam z tych droższych, z tej wspomnianej firmy. Tańsze rozpadały mi sie po sezonie a nawet wcześniej. Wypadały szkła, zniekształcały się i komfort użytkowania znacznie spadał. Bez porównania jest obraz jaki dają te drogie z tymi tanimi. W dodatku tych droższych w ogóle nie czuje się na nosie.  Te droższe mają jednak duży minus. Też mam takie z niebieskim lustrem. Mimo, że okulary są pancerne można je deptać i powłoki polaryzacyjnej się nie zniszczy o tyle ta niebieska powłoka schodzi mam wrażenie od mocniejszego wiatru. Wystarczy robak podczas jazdy rowerem i szrama na okularach. Wtedy nici z całego filtru polaryzacyjnego jak widzisz ciągle plamę. Dopóki obchodzić się z nimi jak z jajkiem i nigdy ale to przenigdy nie upadną na twarde podłoże są świetne.jeden upadek i plucie sobie w brodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, wędkarstwo z pasją said:

 Te droższe mają jednak duży minus. Też mam takie z niebieskim lustrem. Mimo, że okulary są pancerne można je deptać i powłoki polaryzacyjnej się nie zniszczy o tyle ta niebieska powłoka schodzi mam wrażenie od mocniejszego wiatru.

Najpierw piszesz że są pancerne a później. 

5 hours ago, wędkarstwo z pasją said:

Wystarczy robak podczas jazdy rowerem i szrama na okularach. Wtedy nici z całego filtru polaryzacyjnego jak widzisz ciągle plamę. 

 

Jak jest naprawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wędkarstwo z pasją napisał:

Oprawki są pancerne, szkła też nie stluczesz ale powłoka zewnętrzna się rysuje. Filtr polaryzacyjny jest w środku szkła i go ciężko zniszczyć. Ale jeśli uszkodzisz powłokę to widzisz plamę.

Jestem pewny, że istnieje technologia umieszczania warstwy polaryzacyjnej wewnątrz plastykowych soczewek zero, ale też mam dziwne uczucie, że to nadal technologia wojskowa a nie cywilna. Gdyby problem interferencji został rozwiązany a także zagadnienie soczewek zespolonych, to Chińczycy już by zasypali świat tymi szkłami, a tak nie jest. Jak do tej pory poradzono sobie skutecznie z barwieniem soczewek, wszystkie inne warstwy są nakładane w kolejności: filtry, polaryzacja, odblask. Oczywiście polaryzacja to też filtr jak i warstwa odblaskowa. Jednak ze względu na swoją specyfikę zyskały samodzielność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 13.01.2021 o 13:20, Alexspin napisał:

Przy wędkowaniu nie są konieczne okulary ochronne, za to bardzo przydatne są polaryzacyjne umożliwiające dostrzeżenie i obserwację tego co "w wodzie piszczy"...;)

Nie są konieczne ale nie raz mi oczy uratowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakubie, rozwiązanie jest proste - trzeba rzucać przynętą odsieb, a nie ksobie... ;):diabelek:

Na poważnie, faktycznie zdarza się, że przynęta wyrwana z zaczepu potrafi złośliwie "oddać w pysk"... :(

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Alexspin napisał:

Jakubie, rozwiązanie jest proste - trzeba rzucać przynętą odsieb, a nie ksobie... ;):diabelek:

Na poważnie, faktycznie zdarza się, że przynęta wyrwana z zaczepu potrafi złośliwie "oddać w pysk"... :(

Jak wspomniałeś zaczep albo mało uważny kolega może źle wpływać na wzrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Przypadek to wyjątkowo mocny i nieoczekiwany argument. :) Posiadam nakładki polaryzacyjne na szkła lecznicze made in USA, kupione w jednym z warszawskich sklepów i warsztatów optycznych za 40 pln.

Poniżej film, który pokazuje działanie dobrych szkieł polaryzacyjnych, czysty przypadek. :D 

Teraz każdy przed monitorem może sobie sprawdzić swoje szkła polaryzacyjne, te za 40 jak i za 400.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różnych nie używam żadnych.Nie ma takich okularów które naprostują twój charakter i twoje "moce" na to że ogarniesz to co się dzieje nad wodą. Używam tylko jednych akurat wczoraj byłem u optyka. Jak takie ci nie pomogą to żadne inne za tysiące nie zrobią z Ciebie myśliwego/łowcy tu są potrzebne pewne cechy wrodzone. Tak jak na strzelnicy jeden stanie i pięć razy 10 drugi po dziesięciu latach nauki trzy razy razy trzy.... I nikt tego nie zmieni. Tacy nauczyciele nie istnieją.

DSCF7591.JPG

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...