Skocz do zawartości

Ocena sposób montazu spławika


Patryk2418T
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć jak prawidłowo układać śrucinę do zestawu spławikowego. Do tej pory robiłem to w następujący sposób:żyłka 0.20 - stoper - spławik 4g - agrafka- śruciny w układzie typu bulk - agrafka z krętlikiem- przypon 0.18 25cm - haczyk 12. Takim zestawem łowię na jeziorze, które ma głębokość śr. 3,5m, przy brzegu. Spławik wyważam stopniowo aż do pozycji stojącej w wodzie i wystającą tylko czerwoną końcówką. Czy to prawidłowa kolejność składania elementów na żyłce?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/10/2020 at 5:01 PM, Robs said:

pojedyncze druciany czy " łezka" przelotowa?

Jaki to jest pojedynczy druciany? 

 

On 5/10/2020 at 4:29 PM, Patryk2418T said:

Przeważnie łowię płocie, liny, wzdręgi i bolenie. Przeważnie są to małe okazy i podczas jednego wypadu łapię gdzieś 5-7 ryb. Super by było jakby ktoś prosty i skuteczny zestaw na spławik na te ryby i im podobne.

Wymieniasz ryby które żerują w różnych miejscach i nie sposób pogodzić jednym zestawem. Na pewno łowisz bolenie?

Taki bardzo ogólny pomysł na zestaw do łowienia ryb żerujących przy dnie jak leszcz i lin. Wybrałbym wstępnie obciążony spławik typu waggler, np 3+3g czyli 3g wbudowane w korpus, tyle samo na żyłkę. Spławik zablokowany z dwóch stron przez dwa stopery. Obciążenie skupione ze 30 cm na spławikiem (np: oliwka 2g), jedna śrucina sygnalizacyjna nad przyponem. Krętlik (używam podwójnych) pomiędzy żyłką główną i przyponem. Przypon 0.14 mm, haczyk dobiera się do przynęty.

Krótki przewodnik po haczykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolenie na spławik ? Chyba maleństwa boleniowe.Jakby Ci taki nawet 50 cm się zapiął to z Twojego zestawu zostałyby resztki :).Jak kolega wyżej napisał.Nie ma czegoś trakiego jak zestaw uniwersalny.Jak chcesz przynętę szybko sprowadzić do dna,np dla leszcza a po drodze uniknać brań ukleji - może być oliwka.Jak jest płynący nurt i chcesz połowić na przystawkę - lepsza oliwka oparta o dno (przegruntowany).Inaczej gdy chcesz łowic z opadu czyli wolno opadający zestaw - np na wzdręgę czy inne ryby biorące w toni - lepiej rozłożone śruciny,mniejsze kulki czy inny typ śrucin.Dochodzi kwestia typu spławika - bo inaczej waglerek (jak wyżej opisano) a inaczej delikatny spąłwiczek z cienka antenką.

Na leszcza ,lina i inne rybki z dna żerujace (bo tam wolą zajadać) wypróbuj z obciażeniem u przyponu a przypon na dnie.Patryk...dużo łów i łów i łow a sam zobaczysz że spławik to temat rzeka...

Połamania kija

Edytowane przez mopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Zmieniłem swój zestaw spławikowy na następujący: żyłka 0.18 - stoper - spławik antenowy stały 5 z gumkami - żyłka 60cm, na górze śrócina 0.6g na dole 1.4g - krętlik z agrafką- przepon 0.16 30cm- haczyk nr12. Zestaw dobrze się zachowuje na wodzie wystaje tylko czerwona część spławik, łowię przy brzegu i zazwyczaj są to płotki, bardzo rzadko bolenie, jak już to małe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upierasz się przy spławiku który można zastąpić wagglerem dla własnej wygody. Przekonasz się wtedy ile brań przeoczyłeś.

W podobnych warunkach sprawdza mi się expert 203-74, ze względu na kształt korpusu jest stabilny przy lekkiej fali a antenka w paski dobrze pokazuje brania podnoszone i przytapiane.

Z droższych Cralusso Rocket Light.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...