Skocz do zawartości

Spining na rzeke Odre z brzegu do 400zł


Userr1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym poradzić się w kwestii zakupu wędki, kołowrotka i potrzebnych akcesoriów do spiningu.

Wstępnie budżet wyceniam do 400zł za wędkę + kołowrotek.

Będzie to mój początek z spiningiem ale chciałbym mieć w miarę znośny sprzęt. Do tej pory łowiłem tylko na grunt ( MIKADO Feeder Golden Bay 140g + Ceymar Okuma 355, Mikado Almaz 120g  + Magic Carp 60) oraz spławiki ( Miado fishinh hunter + KOŁOWROTEK OKUMA Compressa FD30 ). Sprzęt którym mam daje radę i jest dla mnie w ocenie bardzo dobry. Fajnie jakby spining był w podobnej jakości.

Głównie nastawiam się na łowienie z brzegu  na rzece Odrze, odcinki połowów to od Szczecina (autostrada A6 do Krajnika Dolnego), czasem silny nurt rzeki, głębokość od 3m do 14m). Ryby jakie chciałbym łowić to głównie Szczupaki ale fajnie by było czasem połowić też jakieś okonie, bolenie czy sandacze czyli sprzęt w miarę możliwości uniwersalny.

Posiadam też w rezerwie kołowrotek Golden Line Carp 2000 :0,25-260, 0,3-160, 035-120, Gear ratio: 5:1:1 - może byłby odpowiedni?

Bardzo proszę o polencie czegoś., fajnie jakby wędka była teleskopowa o ile to możliwe al;e jeżeli nie to też ok.

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Userr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie ma wędzisk uniwersalnych, trudno będzie Ci pogodzić szczupaka, sandacza, bolenia i do tego jeszcze okonia, a tym bardziej w Odrze. Na ewentualne przyłowy zawsze można liczyć i nie będzie w tym niczego dziwnego.

Jeśli chodzi o zestaw spinningowy-szczupakowy, to było na Forum kilka tematów w tej dziedzinie, więc pofatyguj się i poszukaj, bo już męczące jest powtarzanie tego samego w kółko i co kilka dni.

Moim zdaniem ten kołowrotek nie zda egzaminu w spinningu.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw . Widziałem naYT film na którym tym samym wedziskiem lowiono na Odrze. Sandacz, szczupaki a nawet sum ponad 150 cm się trafił. O okonia czy kleniach raczej należy zapomnieć. 

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedzi.

W tym momencie chciałbym poradzić się w kwestii zakupu wędki do upatrzonego Ryobi Zauber FD4000 (280zł). (Choć zastanawiałem się też też nad Daiwa Ninja 4000 (ok. 220zł))Z typów wędzisk na ta chwilę mam:
1. Dragon STREET FISHING Spinn 35 2,75m 10-35g - 219zł
2. Wędka Savage Gear SG XLNT3 8' 243cm 12-40g - 2sec-350zł
3. Wędka Okuma Alaris Zander Spin 270cm 10-35g -165zł
4. UNIWERSALNY SPINNING OKUMA ALARIS FC 302/15-45g -209zł
5. Wędka Dragon Black Rock II Spinning 275cm 7-30g -236zł7. Dragon express spin 275 cm 10-30g - 131zł
A może jeszcze coś innego ktoś poleci w podobnym budżecie?
Ceny podanych wędzisk są trochę rozbieżne ale najlepiej jakby cena była tak do ok. 300zł
Głównie nastawiam się na łowienie z brzegu na rzece Odrze, odcinki połowów to od Szczecina (autostrada A6 do Krajnika Dolnego), czasem silny nurt rzeki, głębokość od 3m do 14m). Ryby jakie chciałbym łowić to głównie Szczupaki ale fajnie by było czasem połowić też jakieś inne (okoń, sandacz itp) czyli sprzęt ogólne na szczupaka ale w miarę możliwości użycia do połowu innej ryby.Proszę też o doradzenie jaką plecionkę kupić do danego zestawu.
Z góry bardzo dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ryukon1975 napisał:

Jeśli chodzi o kołowrotek to ta Daiwa o której piszesz nie jest warta 20% tego co Ryobi Zauber. Łowilem jednym jak i drugim i zdania nie zmienię. 

Potwierdzam!

13 godzin temu, Userr1 napisał:

(...)

5. Wędka Dragon Black Rock II Spinning 275cm 7-30g -236zł

(...)

Znam wędziska z serii Black Rock, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odra to nie strumyk, ani rzeczka, z tego co się orientuję to ryby w niej też zacne. Jednak 7-30g będzie adekwatne do warunków łowiska. Osobiście preferuję lekki sprzęt i lekkie łowienie, ale w tym przypadku nie miałbym wątpliwości.

Szymon ma rację, Black Rocki są niedoszacowane, ale w obie strony, więc bez wątpliwości ten kijek obsłuży przynęty już od 5g i do 35g, więc wybór jest jasny.

@Userr1, połamania... ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...