Skocz do zawartości

Czy instnieje możliwość zakupu zezwolenia na 1 łowisko?


grzesiek00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak już pewnie część z Was widziała pytałem o zestaw splawikowy - zaczynam swoją przygodę z wędkarstwa. Jak narazie, dopóki nie dostanę karty wedkarskiej do rąk, planuję łowić na stawach znajomych.

Kiedy będę miał juz kartę marzą mi się 2 dobre łowiska. Problem w tym, że to są wody PZW. Niestety są to jedyne łowiska w mojej gminie - reszta jest dość daleko, plus jako amator nie mam zamiaru skakać "z kwiatka na kwiatek".

Czy mogę wykupić zezwolenie na tylko te 2 wody PZW?

Odpowiedź na pytanie jakie pewnie części z Was chodzi po głowie: Nie, nie mogę wykupić zezwolenia na cały okręg, nie pracuję na siebie, a 400 zł na 2 łowiska to jest "lekka" przesada.

Co gdybym nie posiadał zezwolenia? Jak to wygląda w praktyce? W teorii mandacik. Jednak czy często są kontrole? Opłaca mi się wykupywać zezwolenie na dany okręg czy lepiej zapłacić 100 zł raz na pół roku/rok? Kontrolujących to też tylko ludzie - zauważą, że nawet nie mam siatki, a złowione ryby odrazu wracają do wody.

Co Panowie o tym myślą?

 

Poprawka: Właśnie sprawdziłem na stronie PZW swojego okręgu. Instnieje możliwość zakupu zezwolenia na 1 jezioro, ale dla członków PZW, to znaczy, że dla tych, którzy opłacili już raz kartę na rok? Mógłby ktoś mądry tu zajrzeć?http://www.pzw.org.pl/pila/cms/26491/skladki_i_oplaty_2020 Ile zapłacę jako 18 latek - osoba ucząca się, czytam, googluje i chyba sie pogubiłem :D

Edytowane przez grzesiek00
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wzięło Ci się 400,- Już piszę co i jak.

Jeśli zdasz egzamin na Kartę Wędkarską (opłata 30,- w PZW), wyrobisz ją (ok 30 pln opłaty w starostwie plus zdjęcie) i wstąpisz do PZW.

Jeśli się uczysz:

składka członkowska - 50,-

licencja:

wszystkie wody i metody - 30,-

wody nizinne bez łodzi - 15,-

Jeśli się nie uczysz:

składka członkowska - 100,-

licencja:

wszystkie wody i metody - 180,-

wody nizinne bez łodzi - 150,-

Jezioro Gołańcz jest łowiskiem specjalnym płatnym dodatkowo 80,-

Podsumowując. Koszt egzaminu i wyrobienia Karty Wędkarskiej to ok 60,- plus zdjęcie.

Składka członkowska i licencja na wody nizinne (te Twoje dwa jeziora), dla uczącej się osoby to 65,-

Składka członkowska i licencja na wody nizinne (te Twoje dwa jeziora), dla nieuczącej się osoby to 250,-

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...