Skocz do zawartości

Kołowrotek spinningowy


Rekomendowane odpowiedzi

Kołowrotek w cenie do 80.- zł do spinningu, niestety nie spełni nawet najskromniejszych Twoich oczekiwań. Poza tym nie określiłeś żadnych parametrów, choćby do jakiego wędziska będziesz go podpinał? Musisz wiedzieć, że do wędziska np. 1-7g w zupełności, a nawet z nadwyżką wystarczy kołowrotek w rozmiarze 1000, do 5-20g rozmiar 3000 będzie w sam raz, a do 20-50g rozmiar 4000 może już być zbyt słaby.

Napisz jaki masz, lub zamierzasz kupić kijek, to będzie można coś doradzić, ale żeby kołowrotek nie rozleciał Ci się po pierwszym sezonie, albo w trakcie, odpuść sobie marzenia o cenie poniżej 120-150.- zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Alexspin napisał:

Kołowrotek w cenie do 80.- zł do spinningu, niestety nie spełni nawet najskromniejszych Twoich oczekiwań. Poza tym nie określiłeś żadnych parametrów, choćby do jakiego wędziska będziesz go podpinał? Musisz wiedzieć, że do wędziska np. 1-7g w zupełności, a nawet z nadwyżką wystarczy kołowrotek w rozmiarze 1000, do 5-20g rozmiar 3000 będzie w sam raz, a do 20-50g rozmiar 4000 może już być zbyt słaby.

Napisz jaki masz, lub zamierzasz kupić kijek, to będzie można coś doradzić, ale żeby kołowrotek nie rozleciał Ci się po pierwszym sezonie, albo w trakcie, odpuść sobie marzenia o cenie poniżej 120-150.- zł.

Dobrze wezmę te rady pod uwagę jak już nadejdzie moment zakupu. Jeżeli chodzi o kij na jakim łowie to jest to RUMPOL x4 JL-SP33(C) 2.70M*2*10-30g (niestety nie udało mi się znaleźć w sieci żadnego linku do niej). Dodam że aktualnie łowię na niej metodą spławikową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ryukon1975 napisał:

Kołowrotek Black Rock. Przyzwoity kołowrotek nowość 2020 r.. 

Na moje oko ma dwie wady:

- przydałyby się choćby jeszcze dwa łożyska BB,

- szpula główna grafitowa.

19 godzin temu, Bartek 1708 napisał:

Dobrze wezmę te rady pod uwagę jak już nadejdzie moment zakupu. Jeżeli chodzi o kij na jakim łowie to jest to RUMPOL x4 JL-SP33(C) 2.70M*2*10-30g (niestety nie udało mi się znaleźć w sieci żadnego linku do niej). Dodam że aktualnie łowię na niej metodą spławikową. 

Mam wątpliwości, czy to wędzisko zda egzamin jako spinning, moim zdaniem NIE!

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Alexspin napisał:

Na moje oko ma dwie wady:

- przydałyby się choćby jeszcze dwa łożyska BB,

- szpula główna grafitowa.

Mam wątpliwości, czy to wędzisko zda egzamin jako spinning, moim zdaniem NIE!

Za tą kwotę trudno oczekiwać cudów. Nic się nie wymyśli pozostaje pogodzić się z rzeczywistością. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorszym się dawniej łowilem. Jednak fakt że ta firma z wędkarstwem ma mało wspólnego. Żadna szanująca się nie zaoferowalaby czegoś takiego jak "wędka samozacinajaca" i to za 75 zł lub "bolonka węglowa" w podobnej cenie 65 zł. Sprzęt tani z kiepskich materiałów. Spinning z kompozytów to zupełnie inna bajka jak prawdziwa węglowka. 

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Alexspin napisał:

Według Twoich informacji dotyczących łowiska (zbiornik) i występujących w nim ryb (niezbyt dużych) proponuję:

- wędzisko model WJ-DSC26517

- kołowrotek model 005012830

- plecionka model PDF-41-12-408

 

 

 

Dziękuję za pomoc, ale chciałbym troszkę mniej wydać chodzi mi o kołowrotek niekoniecznie te 80zł jak zakładałem wcześniej.

Mogę przeznaczyć na kołowrotek do 150zł. Dodam że nie musi być to profesjonalny sprzęt, ponieważ dopiero chcę zacząć łowić na spinning.

 

 

W dniu 21.05.2020 o 09:29, ryukon1975 napisał:

Kołowrotek Black Rock. Przyzwoity kołowrotek nowość 2020 r.. 

Dzięki za pomoc.

Może masz jeszcze jakieś godne do polecenia w cenie do 150 zł, lub wędzisko+kołowrotek+plecionka w cenie około 300zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7Kołowrotek Ryobi Ecusima. W tym przypadku najważniejszy jest kołowrotek. W tej kwocie czyli do 150 zł stawialbym na firmę Ryobi. Bardzo dobre, sprawne i trwałe kołowrotki. Wędka Dragon Express 104 zł. Długość i cw dla Twoich potrzeb. Z planowanych 300 zł jeszcze na plecionke zostanie. 

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kołowrotku nie ma co oszczędzać. Lepiej kupić tańsze wędzisko, a droższy kołowrotek. Zwłaszcza właśnie na początek spinningowania. W metodzie spinningowej, podczas jednego 2-3 godzinnego wędkowania, wykonujesz kilkaset rzutów i zwijań. Tani kołowrotek chodzący jak betoniarka bardzo szybko Cię zniechęci do spinningu, a po kilku wędkowaniach po prostu się rozpadnie.

Zestaw zaproponowany przez Krzysztofa jest godzien uwagi, popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...