Jump to content
Sign in to follow this  
Filip Tomasz

Czy można wyrobić kartę wędkarską majác 13 lat

Recommended Posts

Od ilu lat można mieć kartę wędksrską? Mam 13 lat. Czy są inne sposoby łowienia ryb legalnie poza tym by opiekun musiał ją mieć. Akurat nikt w rodzinie tej karty nie ma. Co mam zrobić?

Od skończonych 14 lat (ważna jest data). Niestety nie, jedyne co możesz zrobić to poczekać.

2 minuty temu, zwykły michał napisał:

Komercje albo prywatne zbiorniki?

Ustawa w ogóle nie przewiduje połowu ryb bez Karty Wędkarskiej. RAPR PZW owszem, przewiduje, dla członków uczestników, pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej Kartę Wędkarską. Tu zapis został jakiś czas temu zmieniony. Kiedyś musiał być opiekun prawny, obecnie tylko osoba pełnoletnia.

1 godzinę temu, Docio napisał:

Ustawa w ogóle nie przewiduje połowu ryb bez Karty Wędkarskiej. RAPR PZW owszem, przewiduje, dla członków uczestników, pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej Kartę Wędkarską. Tu zapis został jakiś czas temu zmieniony. Kiedyś musiał być opiekun prawny, obecnie tylko osoba pełnoletnia.

Czytałem w internecie i niektórzy w wieku 11 lat dostali kartę. Czemu oni mogą a ja na przykład nie?

21 minut temu, Filip Tomasz napisał:

Czytałem w internecie i niektórzy w wieku 11 lat dostali kartę. Czemu oni mogą a ja na przykład nie?

To było bardzo dawno temu i są realne podstawy sądzić iż zaszło kumoterstwo. Jednak nawet posiadając Kartę Wędkarską do ukończenia 14-go roku życia nie będzie Ci wolno łowić samodzielnie a do 16-go w nocy.

Godzinę temu, Docio napisał:

To było bardzo dawno temu i są realne podstawy sądzić iż zaszło kumoterstwo. Jednak nawet posiadając Kartę Wędkarską do ukończenia 14-go roku życia nie będzie Ci wolno łowić samodzielnie a do 16-go w nocy.

Dobra dzięki. Mama wyrobi na siebie aż nie ukończę 14 lat.

I to jest rozwiązanie. Tutaj znajdziesz chyba wszystkie potrzebne informacje.

16 godzin temu, Filip Tomasz napisał:

Dobra dzięki. Mama wyrobi na siebie aż nie ukończę 14 lat.

Tylko pamiętaj, że będziesz mógł wędkować wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej kartę wędkarską - w Twoim przypadku Mamy - w ramach Jej łowiska i limitów.