Skocz do zawartości

Rolka kabłąka


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 3 tygodniową Daiwę BG 4000, wczoraj, rolka zaczęła hałasować, rozkręciłem ją i zabrudzeń nie ma, za to jest luz na złotym elemencie ze zdjęcia co jest powodem szmeru. Pytanie czy jest dobry sposób na wypełnienie tego luzu? Jesli tak to jakiego materialu użyć? Może wyciąć takie kółeczko z gumy? No i czy wypełnienie tego luzu mogłoby uszkodzić mechanizm, np zwiększając możliwość zabrudzenia?

IMAG0093.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rolka to element ruchomy.Musi mieć luz żeby się kręcić. Jeśli przesadzisz z tym "uszczelnianiem" zepsujesz kołowrotek.

Jeśli już robić coś na wzór "kółeczka" o jakim piszesz to z twardego materiału i niezbyt gruby. Najlepiej zostawić jakie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar tam jest, jednak ten złoty element porusza się wzdłuż trzonu śrubki jakieś 0,8mm co podczas kręcenia się rolki wywołuje hałas, a podejrzewam, że nie powinno tak być bo przecież napór będzie się rozkładać nierównomiernie. Zastanawia mnie co mogło to spowodować, te potężne pistolety, które wyciągnąłem czy te metrówki, których nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ruch tej rolki jest normalny przy każdym kołowrotku. Szukasz tragedii tam gdzie jej nie ma.

Jedyne co mi przychodzi na myśl to brak podkładki lub to że ją zgubiłeś. Mówię o tej widocznej na zdjęciu, Jednak pomimo że u mnie ona jest ruch rolki jest taki sam. Czy ruch tak małego elementu powoduje szum? Nie sądzę.

DSCF6974.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik każdego kołowrotka powinien mieć pod ręką taki olej do smarowania delikatnych elementów. Rozkręć rolkę kapnij kropelkę, załóż rolkę z łożyskiem, kapnij 3 kropelki i skręć. To jest normalna konserwacja tego elementu. A to, że wg ciebie jest tam smar, to pikuś. Ten element smaruje się 3-4 razy w sezonie w sposób, który ci zapodałem, inaczej to musi hałasować. I nie ma innego sposobu by to wyciszyć. A taki luz jest i musi być w każdej rolce bez wyjątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znana sprawa .Daiwa w wielu kołowrotkach nie ma łożyskowanej rolki kabłąka tylko taką plastikową tulejkę.Są filmiki na you... gdzie pokazują co kupić i jak wymienić.Krótko : łożysko do kupienia za 10-15 zł (3*6*2,5)ważne - musi być nierdzewne i najlepiej zamknięte + podkładka.Wysokie modele mają już łożysko i tym DAIWA się chwali.Plastik się wygładził,ma luzy - łożysko nie ma takiego problemu.Mogę zapodać link ale nie wiem czy forum na to pozwala.

Edytowane przez mopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...