Skocz do zawartości

Plecionka i podkład


Kacper21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że istnieją internetowe kalkulatory itp. ale wolę się upewnić przed nawinięciem plecionki. Mam kołowrotek Ecusima 3000Vi. Pojemność szpuli mm/m 0.235/235, 0,285/160, 0,330/110. Mam plecionkę 0.16 125m. I teraz pytanie ile powinienem dać podkładu i jakiego rozmiaru żyłki? Poproszę od razu propozycje żyłek wraz z wymiarami :) ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnić się można wyłącznie w przypadku, gdy rozwiązało się dany problem. Ty oczekujesz, że inni za ciebie go rozwiążą i to w wersji wielu wyborów. Wyjątkowo bezczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja koledze podpowiem, jakoś nie mogę być tak "zatwardziałym" jak poprzednicy. ;)

Nawiń najpierw plecionkę w całości na szpulę zapasową, dowiąż podkład o ciut większej wytrzymałości od plecionki. Następnie nawiń ten podkład na tę szpulę wypełniając ją tak, by zostawić 1 mm poniżej rantu szpuli. Teraz to wszystko przewiń na główną szpulę i masz cały problem z głowy. Proste? 

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest dla ciebie rozwiązanie, bo jak widzisz bez tego, "jak bez ręki".

Ja też mam Ecusimę bez zapasowej szpuli, ale dokonałem świadomie takiego wyboru, gdyż łowię nim tylko na jedną żyłkę (0,16 mm) i nie muszę kombinować. Do plecionki nie tylko nie kupiłbym kołowrotka bez zapasowej szpuli, ale nawet nie wziąłbym go do ręki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kacper21 napisał:

A przykładowo jeśli bym na "oko" nałożył pierw podkład, a potem plecionkę? 

Ja prawie zawsze tak robię. Jakoś tam trafiam bez większych błędów. Z tym kołowrotkiem też powinno Ci to wyjść dlatego że nie jest to sprzęt do przynęt czy zestawów 2-7 g gdzie warto pobawić się w precyzje.

W sumie masz linę 0,16 mm użyjesz zbyt lekkich przynęt to i tak nimi nie rzucisz bo ich masa nie będzie w stanie jej rozpleść i poprowadzić naprzód.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na film. Facet pokazuje jak robi bez podkładu, a ma identyczną plecionkę. Pojemność szpuli kołowrotka też nie odstaje dużo od mojej na przykładzie u niego jest 0.25/210 a u mnie 0.235/235. Zapełnił cały kołowrotek bez podkładu. Też tak zrobić?

.

 

dobra dzieki za pomoc poradze sobie :)

 

Godzinę temu, ryukon1975 napisał:

Ja prawie zawsze tak robię. Jakoś tam trafiam bez większych błędów. Z tym kołowrotkiem też powinno Ci to wyjść dlatego że nie jest to sprzęt do przynęt czy zestawów 2-7 g gdzie warto pobawić się w precyzje.

W sumie masz linę 0,16 mm użyjesz zbyt lekkich przynęt to i tak nimi nie rzucisz bo ich masa nie będzie w stanie jej rozpleść i poprowadzić naprzód.

Albo może skorzystam jeszcze z okazji jak masz ten sam kołowrotek. Myślisz że 125m 0.16 starczy podkładu? Czy lepiej może 300m brać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, na marginesie mam pytanie. Jaki ciężar wyrzutu ma wędzisko? jakich przynęt będziesz używał? Na jakie ryby się nastawiasz? Pytam, bo plecionką 0,16mm to można już ryzykować holowanie submarine...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...