Skocz do zawartości

Prośba o opinie


JUPO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś może coś na temat tej wędki powiedzieć - Feeder węglowy Wędka Black Force 3,6 m 60-150 gram.

Chciałbym coś nie drogiego a możliwie najlepszą w cenie do max 150 zł.  Oczywiśćie z przelotką na pierwszym elemencie.

Powiedzmy że zastanawiam się nad:

Jaxon Wędka Zaffira Feeder 360cm 120g

Wędka Robinson Carbonic Feeder 3,60m 45-120g

Robinson Diagonal Feeder 3,60 m 45-120g

Jaxon ARCADIA Feeder 360/50-120g

Feeder węglowy Wędka Black Force 3,6 m 60-150 gram

Wędka Robinson Diagonal Feeder 3,60m 50-150g

Mistrall ZINO FEEDER 3.60m do 150g

MISTRALL WĘDKA STRATUS WĘDKA FEEDER 100g / 3,60m

WĘDKA ARCADIA FEEDER 3,60m 40-90g

 

Edytowane przez hege
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych znam Robinson Diagonal i Carbonic. To są solidne budżetowe kije jeśli je wybierzesz będziesz zadowolony. Jednak z budżetowych kijów Robinsona brakuje mi tu Stinger feeder 3,9m i 50-110g. Z tej serii mam też dwa pickery i stwierdzam, że są to kije o świetnym stosunku ceny do jakości. Zresztą opinie w internecie są bardzo pozytywne. Cenowo poniżej 150zł

ROBINSON STINGER FEEDER 360 cm 50-110

Edytowane przez hege
edycja linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, JUPO napisał:

Widzę że nikt nie za tej Black Force. Wędka 3,9 m to już dla mnie ciut za dużo, bo czasem krzaczory, drzewa itp.

Dzięki za pomoc.

Trudno znać bez markowy kij dostępny na jednej aukcji na aledrogo. Patrząc na jego dane techniczne mocno nie dowierzam. Niestety sprawdzić nie ma ich gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie. Wybierz coś z polecanych przez ludzi którzy znają wędki. Poczytaj opinie w internecie zanim zdecydujesz co jest dla Ciebie odpowiednie. Opinii nie brakuje.

Black Force jest podejrzanie lekki w porównaniu do innych o podobnej długości i cw. Producent pewnie dysponuje jakąś kosmiczną technologią, robi sprzęt o 25% lżejszy i sprzedaje za taką cenę? 

1 hour ago, ryukon1975 said:

Trudno znać bez markowy kij dostępny na jednej aukcji na aledrogo. Patrząc na jego dane techniczne mocno nie dowierzam. Niestety sprawdzić nie ma ich gdzie.

Nie przychodzi Ci do głowy nic wartego uwagi? Często podajesz kije sprawdzone w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zwykły michał napisał:

Nie przychodzi Ci do głowy nic wartego uwagi? Często podajesz kije sprawdzone w praktyce.

Zgadza się tylko że ja od wielu już lat używam kijów z trochę wyższej półki cenowej. Tu wszystkie to okolice 100 zł czyli według mnie takie minimum. Można szukać w używkach, można szukać dobrego kija kompozytowego. Niestety nie znam nic z takich kijów co byłoby aktualnie dostępne na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma się co spinać. W końcu i tak nie wiadomo do jakiego połowu autor szuka wędziska. Może jak w niedawnym wątku inny autor chciał łowić na method feeder w nurcie. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Odpuściłem zamówienie przez internet, nieznajomej zresztą firmy. W sklepie podotykałem, z budżetowych okazało się że były do wyboru tylko Robinson i Mistral, COVID.  Padło na Mistral Zino ze względu na większy CW. Dzięki za pomoc może jak minie to szaleństwo i towary z Chin ruszą to pomyślę o drugiej, może Jaxon, zresztą to wszystko i tak pewnie z jednej fabryki idzie. Nawiasem mówiąc, nie widzę sensu kupowania drogiej wędki, wolę ją co najwyżej, od czasu, do czasu zmienić na nowy model. Każdy lubi co lubi, i po części z każdym się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chęć kupowania droższego sprzętu przychodzi z czasem. Apetyt rośnie w miarę jedzenia ;) 

Podobna cena to porównywalna technologia i większej różnicy nie będzie. Zdarza się że sprzęt jest dużo lepszy niż sugeruje cena ale rzadko. 

Widzę że wszędzie są braki towaru. Byłem wczoraj w sklepie wędkarskim i pustki na półkach z przynętami. Dystrybutorzy robili promocje kiedy sklepy były pozamykane a teraz brakuje im towaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, zwykły michał napisał:

Podobna cena to porównywalna technologia i większej różnicy nie będzie

Błąd. Koniecznie trzeba wziąć politykę cenową firmy. Wędzisko Jaxon za 150 pln znajdzie swój odpowiednik jako Konger za 200 pln lub jako Dragon za 300 pln. Kołowrotek Jaxon za 200 pln praktycznie nie ma odpowiednika a przynajmniej nie kojarzę odpowiednio drogich w porównywanych firmach. To działa także w drugą stronę. Wędzisko Dragon za 150 pln to Konger za 100 i Jaxon za 70-80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Docio napisał:

Błąd. Koniecznie trzeba wziąć politykę cenową firmy. Wędzisko Jaxon za 150 pln znajdzie swój odpowiednik jako Konger za 200 pln lub jako Dragon za 300 pln. Kołowrotek Jaxon za 200 pln praktycznie nie ma odpowiednika a przynajmniej nie kojarzę odpowiednio drogich w porównywanych firmach. To działa także w drugą stronę. Wędzisko Dragon za 150 pln to Konger za 100 i Jaxon za 70-80.

Błąd. To są zdjęcia nowego kija Jaxon Grey Stream. Jaki według Ciebie odpowiednik jest w innych firmach i czy w tych firmach widziałeś takie "niedoróbki" ? Oczywiście za logo producenci doliczają sobie "parę złotych" jednak stoi za tym chociażby lepszy kontroling.

DSC_0858.JPG

DSC_0854.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Docio napisał:

Niedoróbki są wszędzie. Dopóki ludzie cokolwiek robią, dopóty błędy będą się zdarzać. Ale możesz też udzielić się w innym wątku w sprawie teoretycznej niedoróbki.

Oczywiście, że niedoróbki są wszędzie i będą się zdarzać. Tylko tak jak wspomniałem są firmy które pod swoim logo niedoróbek nie chcą i naklejając logo sprawdzają czy takich nie przywiozą do Polski. Im większa próba i dokładniejsza kontrola tym mniej niedoróbek u klientów. Sprawdzenie tego to koszt, który trzeba sobie odbić na kliencie stąd wyższa cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JUPO napisał:

OK, dzięki. Docio w takim razie jak widzę znasz się na rzeczy, podpowiedz proszę jakiś komplecik budżetowy, w myśl najlepsze za niewygórowaną cenę. 

Po pierwsze, zacząłeś wątek nie w tym dziale. Gdybyś przeczytał uważnie nazwy działów, to nie byłoby problemu z doborem, przynajmniej teoretycznie. W dziale dla początkujących jest napisane:

Dopiero zaczynasz przygodę z Wędkarstwem? to forum jest dla Ciebie, pomożemy Ci tu dobrać zestaw wędkarski, czyli wędkę, kołowrotek oraz akcesoria, do określonej metody połowu.


Zanim założysz temat na tym forum najpierw sprawdź, czy podobny już istniejący temat nie zawiera odpowiedzi na Twoje pytania.

Jeżeli nie znalazłeś podobnego tematu i liczysz, że pomożemy Ci rozwiązać Twój problem, postaraj się w swoim temacie udzielić nam jak najwięcej informacji:

- określ metodę połowu na jaką będziesz wędkował.

- typ wody, czyli stojąca, wolno płynąca, płynąca z silnym nurtem

- ryby jakie masz zamiar łowić, czyli rekreacyjne połowy drobnicy, średnie ryby, okazy. ( mile widziane konkretne gatunki ryb )
- jak daleko będzie łowił (przy brzegu/pomoście na długość wędziska, na kilka długości wędziska - odległościowo, powyżej 25m - match);
Jeżeli będziesz wędkował metodą spinningową, morską lub muchową, napisz jakie przynęty będziesz stosował podaj również ich wagę oraz długość. 
 
Umieszczenie właściwej treści w swoim poście nie tyle ułatwiłoby udzielenie porady co w ogóle ją umożliwiło. Na chwilę obecną nie widzę sensu udzielania jakichkolwiek porad nie mając pojęcia co i jak ma zamiar łowić pytający. Właściwie to mam jedną. Jakikolwiek zestaw budżetowy jest zestawem startowym aby po chwili kupić inny, czyli zmarnowana kasa.

 

39 minut temu, wędkarstwo z pasją napisał:

Oczywiście, że niedoróbki są wszędzie i będą się zdarzać. Tylko tak jak wspomniałem są firmy które pod swoim logo niedoróbek nie chcą i naklejając logo sprawdzają czy takich nie przywiozą do Polski. Im większa próba i dokładniejsza kontrola tym mniej niedoróbek u klientów. Sprawdzenie tego to koszt, który trzeba sobie odbić na kliencie stąd wyższa cena.

To prawda, kontrola jakości to podstawa renomy firmy. Niemniej jestem ciekaw, i nie tylko ja, co powiesz o kontroli w tym wątku. Trzy wędziska jednej serii z tym samym, teoretycznie mankamentem. 

A przy okazji. Zdjęcia, które zamieściłeś wyglądają na zrobione na zewnątrz. Ktoś celowo to kupił, czy rozsądek nakazał mu kupić wędzisko bez obejrzenia? Znalazłeś kolejne wędziska tej serii w innych sklepach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, za nieścisłości. Woda stojąca, ryby średnie i okazjonalnie może większa, w zasadzie na metodę lub koszyk. Na niewielkim stawie ok 5 ha w tym podzielony na dwa. Ryba występująca przeważnie: karaś, karp, amur, szczupak, lin. Sumy ktoś widział ale tylko w rozmowie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, JUPO napisał:

Sorki, za nieścisłości. Woda stojąca, ryby średnie i okazjonalnie może większa, w zasadzie na metodę lub koszyk. Na niewielkim stawie ok 5 ha w tym podzielony na dwa. Ryba występująca przeważnie: karaś, karp, amur, szczupak, lin. Sumy ktoś widział ale tylko w rozmowie:)

Najodpowiedniejszym z wymienionych będzie Jaxon Arcadia. Kompozyt dużo zniesie, szczególnie dziwnych zachowań początkującego, cw niezbyt wysokie ale wystarczające dla sprężyny z zanętą lub też koszyczka (niektórzy myślą, że to prawidłowy zanętnik, a przynajmniej wierzą, że tak myślą.), które nie będą dociążane więcej jak 40 g bo i po co.

Kołowrotka budżetowego do gruntu nie polecę, gdyż takiego nie ma, choć opisy marketingowców temu przeczą. Jeśli będziesz szukał to wielkość 300 będzie w zupełności wystarczająca oraz, co ważniejsze, przełożenie niższe niż 5,0:1. Im niższe tym lepsze. 

Aha. Koniecznie poczytaj o method feeder, poświęć kilka godzin na poczytanie o tej technice na różnych portalach aby nie popełniać błędu, który popełnia 90% wędkarzy mieniących się grunciarzami.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wielkie dzięki. Póki co mam kołowrotek Jaxon Passion ....600. Myślałem nawet o Academy tylko brak przelotki na pierwszym elemencie CW 90 mnie od tego odwiódł.  Może jakiś kołowrotek Mistrala byś polecił jeśli coś ma rozsądnego, pozmieniam w następnym zakupie do pary,  kręcioła Jaxona zostawię bo mam, a wędkę kupię Jaxona i para jak ta lala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mam cokolwiek pisać skoro i tak zrobisz jak będziesz chciał. Jaxon Passion nie jest kołowrotkiem gruntowym, ani karpiowym do którego pretenduje. Wielkość 600 a pojemność oparta na głębokiej szpuli, korpus wąski, przełożenie 5,1:1, mechanizm zapewne przełożony z jakiejś 300-tki. To kołowrotek do "niczego" zgodny z aktualnymi trendami marketingowców. Żyłka główna jaką potrzebujesz to 0,24 mm no to ile metrów chcesz nawinąć? Rozumiem podkład. którego też wejdzie mnóstwo. A może kombinujesz podkłąd z 0,60 mm? No dobrze tylko węzeł będzie zrobiony z żyłek o tak dużej średnicy, że potrzeba ciągnika aby go dociągnąć a przy okazji osłabić o połowę. Wielkość węzła będzie taka, ze jak się rozwinie 30-40 m żyłki 0,24 to już zacznie o niego zahaczać, i po rzucie.

Napisałem wszystko co potrzeba, swoimi fantazjami i zachciankami obarczaj innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj proszę konkret jak to widzisz, kołowrotek jeszcze mogę zamienić. Jak pisałeś wcześniej nie ma co się spinać, jest co jest, a co po niektóre można odkręcić. Jakbym był pewien to nikogo bym nie prosił o pomoc. A tak widzę że jesteś w stanie coś pomóc, za co dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić auto umiem, zajrzę tu i ówdzie, mino że jestem budowlańcem. Wędki pierwsze miałem na bambusie, z kręciołem muchowym, potem pauza, po dłuższej przerwie jakieś marketówki. Teraz czas na cuś lepszego w granicach rozsądku, Myślę że jako znający temat, coś doradzisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...