Skocz do zawartości

Jaka wędka na okońa


Kuba Gorczyca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chcę łowić Sandacze , szczupaki i okonie doradzono mi żeby kupić dwie wędki 

A słyszałem że najłatwiej pogodzić wędkę na szczupaki i sandacze. Więc szukam dobrej wędki na właśnie okonie.

Cena tak do 350 zł. Łowić będę z łódki na jeziorach. Na gumy. Chciałbym być w stanie wyjąć okonia tak 42cm .

Jak ktoś jest w stanie pomóc był bym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję Ci pomóc mimo tego że rzadko łowie na spinning. Po pierwsze to dobrze słyszałeś a po drugie takie tematy powstają średnio raz w tygodniu, może częściej? Założę się że nawet nie czytałeś. Nikt niczego nowego nie napisze.

Zacznij najpierw regularnie łowić okonie w okolicy 25 cm a później dodawaj długości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Robinson City Liner Perch Jig 226cm i 2-12g. Kij pięknie pracuje pod większymi rybami. Byłem świadkiem holu bolenia z Wisły 75cm na City Linerze do 15g na żyłce 0,14. Kij o cw 2-12 bez problemu podoła największemu okoniowi. https://e-wedkarski.pl/p/1902/109210/wedka-robinson-cityliner-perch-jig-2-26m-2-12g-wedki-spinningowe-wedkarstwo-spinningowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blac rock wędzisko sprawdzone, doskonałe na okonie, a i średniego szczupaka i sandacza też się nie przestraszy. Jeśli nie utrudniałoby Ci transportu (bez problemów mieści się w średniej wielkości samochodzie), to polecam szczególnie jednoskład o tych samych parametrach.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...