Skocz do zawartości

Wydanie karty wędkarskiej.


Lewy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, przybyłem z takim być może dziwnym pytaniem, chodzi o wydanie karty wędkarskiej. Chodzi o to, że zdałem egzamin w kole które jest w innym powiecie, dowiedziałem się że powiat w którym ja mieszkam ma problemy i moze mi nie wydać karty, po prostu nie przyjmują egzaminów z innego powiatu niz ten w którym mieszkam. Moje pytanie brzmi czy jest to jakoś podparte prawem czy to zwykle widzi misie starostwa czy tam koła z tego powiatu. Wydaje mi się, że wybor koła do którego chce należeć to moja indywidualna sprawa, proszę o odpowiedź. 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Lewy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wybór Koła oraz Okręgu, do którego to Koło należy, jest indywidualnym wyborem. Zapisy ustawy są jednak jasne, egzamin i wydanie Karty Wędkarskiej ze starostwa odbywa się w tym samym powiecie.

Gdybyś przeczytał ustawę o rybactwie śródlądowym, której przestrzeganie Cię obowiązuje, wiedziałbyś o tym.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny, czy to rozwiąże Twój problem. Zgodnie z ustawą wojewoda wyznacza organizację uprawnioną do egzaminu na Kartę Wędkarską. Starostwa, z kolei, obsługują mieszkańców danej gminy, gminy w której zamieszkujesz. Nie ma obowiązku wykazania zameldowania na pobyt stały, niemniej przepisy zmieniają się tak szybko i nikt o niczym nie jest informowany. Różnice w procedurach też są i nie wiadomo skąd wynikają. Jedne starostwa wymagają zdjęcia wyłącznie do samej karty a inne dwóch, do karty i kartoteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie kartę wędkarską  wyrabia się w starostwie pod które podlega miejsce zameldowania. Obowiązek meldunkowy nadal istnieje choć nie jest weryfikowany. W praktyce w każdym kole wędkarskim i starostwie jest inaczej. Znam miejsca gdzie na wyrobienie karty się  nie zgodzą  jeśli nie jesteś tam zameldowany. Znam też miejsca gdzie jeśli przyniesiesz dwie fotki i zostawisz wszelkie potrzebne dane to kartę wyrobią bez względu na to gdzie mieszkasz ale pod warunkiem opłaty pierwszych składek u nich w kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdawałęm drugi raz, zgubione dokumenty kilkuletnia przerwa itd w starostwie sie zadowolili oświadczeniem ze przebywam poza miejscem zameldowania na terenie ich jurysdykcji.

 

Edytowane przez Wartburg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wartburg napisał:

Zdawałęm drugi raz, zgubione dokumenty kilkuletnia przerwa itd w starostwie sie zadowolili oświadczeniem ze przebywam poza miejscem zameldowania na terenie ich jurysdykcji.

 

no żes kur... zielony ludzik jak nic :D i powiązania z DDR :D hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to tylko karta wędkarska a nie pozwolenie na broń. W wielu krajach wystarczy zapłacić za licencję a znajomość przepisów zweryfikuje ewentualna kontrola. Kary są dotkliwe i mało kto kombinuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, ustawowe przepisy są proste i nawet łatwe w zapamiętaniu. Gorzej się dzieje gdy dzierżawca chce być "swiętrzy od Papierza" i wprowadza swoje obwarowania połowowe pomieszane z działalnością statutową. Ustawodawca często nie ma też wyboru gdy polityka państwa jest taka a nie inna. To nie ministerstwo decyduje, że w ofertach przetargowych ma być podawana wielkość odłowu ani fakt, że miesza się oczywistą rekreację z połowami rybackimi. To powoduje całe zamieszanie ustawowe, gdyż sama ustawa mogłaby być zgodna z treścią a dopiero rozporządzenie ograniczone wyłącznie do połowów amatorskich.

Długo mógłbym o tym pisać ale i tak nie będzie to miało najmniejszego wpływu na jakiekolwiek zmiany, tak jak wszelkie protesty przed sejmem lub ZG PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2020 o 08:27, Docio napisał:

I tu jest sedno, gdy zasadniczo jej nie ma a jak jest, to również często wie mniej od wędkującego.

Napatoczył mi sie jeden ostatnio :P
Po długawej prasówce z kilku ustaw włączył wsteczny :D
PS mam nadzieje że choć 10~20 % zapamięta i pzrestanie robić z siebie idiote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Alex nie chce być nie miły ale bycie skończonym idiotą nie wynika w prost z przynależności partyjnej :ph34r:
Zauwazyłem podobną koincydencje z prawidłowościa im wyżej tym częściej wśród urzędników.....z różnych ugrupowań....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wartburg napisał:

idiotą nie wynika w prost z przynależności partyjnej

No patrz. Przeczytałem ponownie i teraz dopiero zauważyłem tę zbieżność. Wcześniej odebrałem to jako dopuszczalne na forum zdrobnienie zupełnie innego słowa. :D Niemniej w obu wersjach się zgadzam, z Tobą też. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...