Jump to content
Mensmerize

Kij I kołowrotek na szczupaka i sandacza (niskobudżetowy)

Recommended Posts

Kij wybrałeś moim zdaniem odpowiedni, Maverick jest szybki i z dobrych materiałów, będziesz zadowolony. Co do kołowrotka... może to wstyd ale pierwszy raz słyszę te nazwę.

Edited by wędkarstwo z pasją

Ten kołowrotek przypadkiem znalazłem jak szukałem czegoś na allegro w tym przedziale cenowym. Poszukal3m trochę w internetach i to jest rosyjska firma zajmująca się sprzętem wędkarskim 

10 minut temu, Mensmerize napisał:

Ten kołowrotek przypadkiem znalazłem jak szukałem czegoś na allegro w tym przedziale cenowym. Poszukal3m trochę w internetach i to jest rosyjska firma zajmująca się sprzętem wędkarskim 

Być może się sprawdzi, nie wiem, ale jeśli miałbym wybierać dla siebie to wolałbym firmę która ma ewentualny serwis w Polsce.

W dniu 9.10.2020 o 19:29, wędkarstwo z pasją napisał:

Być może się sprawdzi, nie wiem, ale jeśli miałbym wybierać dla siebie to wolałbym firmę która ma ewentualny serwis w Polsce.

A masz może coś do polecenia w tym przedziale cenowym?? 

W dniu 9.10.2020 o 19:29, wędkarstwo z pasją napisał:

Jest gwarancja producenta i dystrybutora. Zawsze można się dopytać o czas realizacji naprawy. Znane są przypadki, że niektóre sprzęty znanych firm musiały "jechać" do USA lub Japonii na naprawę. W Polsce sprzętem Akara zajmuje się Fishing Concept

Co do samego kołowrotka to nic nie wiem. Wiem natomiast, że opis na Allegro to w większości ściema. Niemniej firma Akara z Rosji jest firmą nową i dość przebojowo wkroczyła na rynek nie tylko z kołowrotkami. Sieć dystrybucji także się rozwija, więc jako firma "krzak" zaklasyfikowana być nie może. Ceny też reguluje według jakiejś waluty, nie wiem jakiej ale tak jest. Widać to po cenach w różnych krajach i o ile link do ceny polskiej już jest, to można także porównać z RosjąBiałorusią lub Litwą. Więcej szukać mi się nie chciało ale różnice to dosłownie kilka złotych. Po sprawdzeniu firma ma 5 głównych punktów sprzedaży w Rosji i po jednym na Litwie i Białorusi. Jak widać nasza firma jeszcze nie zasłużyła na takie miano i w sumie nie wiadomo ile jest takich punktów w innych krajach. Akara jest już obecna na naszym rynku z wieloma wyrobami, co znalazłem w wielu sklepach wędkarskich, cen nie ma zbyt konkurencyjnych, więc jakiegoś dumpingu cenowego nie ma i musi zaskarbić sobie łaski wędkarzy jakością, a to już ciekawe. Za to na pewno wejdą z przytupem na rynek wędkarstwa podlodowego, który u nas jest niezwykle ubogi. Jest też jedna, jak dla mnie arcyciekawa oferta, a mianowicie kilka rodzajów centerpinów. Nie będę się rozpisywał ale ślina mi cieknie. :D 

Ze sprzętem można zapoznać się na ich stronie w katalogu. Dla leniwych link do pdf-a firmy. :) Według mnie może być realnym konkurentem dla naszych dystrybutorów, choć nadal pozostaje otwarta kwestia jakości.

@Mensmerize kilkukrotnie pisałeś o przedziale cenowym oczekując na propozycje mieszczące się w nim. Słowo "budżetowy" nie jest liczebnikiem, więc może daj szansę ludziom na podpowiedź podając jasno jaki to przedział cenowy.

@Docio dziękuje za odpowiedź i przyznam że przeoczyłem do jakiej kwoty szukam kolowrotka. Dzięki Twojemu opisowi tej firmy jeszcze bardziej mnie przekonałeś że to właśnie "ten" kołowrotek. 

Jeśli firma dopiero wchodzi na rynek to miejmy nadzieję że nie wyda od razu w pierwszej serii jakiegoś "szrota". 

Dziękuję @wędkarstwo z pasją i @Docio

Za pomoc 

"Dopiero" to pojęcie względne. U nas jest od jakiegoś roku, jak na nasz rynek, to praktycznie nowa firma. Venta nie jest pierwszą serią, to już 4 lub 5 kołowrotek, nie licząc centerpinów oraz multików do castingu.

Nadal nie podałeś przedziału cenowego.

Brakuje opinii na temat ich sprzętu i osobiście wybrałbym coś bardziej znanego. Nie twierdzę że są słabej jakości ale sprawdzonych kołowrotków nie brakuje. Często ktoś pyta o kołowrotek do czegoś tam.

Alex często wspomina Konger Ultris. 

2 godziny temu, zwykły michał napisał:

Brakuje opinii na temat ich sprzętu

I potrwa to jeszcze 2-3 lata a potem ruszy lawinowo na plus lub minus. Pamiętam początki Jaxon, który miał wyłącznie pozytywne opinie i zachwytom nie było końca, ale wtedy ich sprzęt był produkowany wyłącznie w USA. Inni, główni dystrybutorzy u nas, też nie mieli łatwo ale w końcu udało im się umocnić na naszym rynku i zdominować go bez reszty. Obecnie rynek jest na tyle szczelny, że trudno znaleźć jakąś szparkę, jednak moc w użytkownikach jest i potrafią znaleźć nie tylko szparkę ale i zrobić wyłom.

Ja już sobie pooglądałem te centerpiny na YT. Co prawda dedykują je połowom podlodowym ale ja je widzę, oczami wyobraźni oczywiście, jako kołowrotki do spławika. :) W końcu to jedyne kołowrotki, które nie skręcają żyłki a w dodatku można nimi rzucać jak spinningowymi i bez obracania poziomego szpuli. Łożyska w szpuli poddają się już przy obciążeniu kilku gram, tyle ile mają błystki podlodowe. Po wysprzęgleniu od razu się obracają oddając żyłkę. Przyjdzie na starość nauczyć się rzucać multikiem bo na tej właśnie zasadzie działają te centerpiny. :) Chyba pora zacząć całować Alexa w du...ę aby rozpoczął jakąś szkółkę z multików albo co. :D Jeden z nich ma szpulę na 100 m żyłki 0,30 i tu znów oczy wyobraźni podsunęły mi obraz gruntówki z takim kołowrotkiem...

No i masz opinię pozytywną, teoretyczną, o całej grupie kołowrotków spod ich logo. :D Aby do wiosny...

20 godzin temu, Docio napisał:

Przyjdzie na starość nauczyć się rzucać multikiem bo na tej właśnie zasadzie działają te centerpiny. :) Chyba pora zacząć całować Alexa w du...ę aby rozpoczął jakąś szkółkę z multików albo co. :D Jeden z nich ma szpulę na 100 m żyłki 0,30 i tu znów oczy wyobraźni podsunęły mi obraz gruntówki z takim kołowrotkiem...

Zanim dość  nowocześnie poprosisz Alexa o szkolenie weź Niewską Katuszke jakiś kij oraz odpowiednie ciężarki i na łąke  :P
Przypomnisz sobie po trzech rzutach ... tego sie nie zapomina raczej :ph34r:
Wziołęm multiklipator i jakoś rzucałem nie powodując astronomicznego kołtuna

PS gdyby nie nowoczesny design zainteresował bym sie bliżej ofertą  bo wygląda że puki co robią żeby zrobić a nie po to aby ktoś za tydzień kupił następny :faja:

20 hours ago, Docio said:

Pamiętam początki Jaxon, który miał wyłącznie pozytywne opinie i zachwytom nie było końca, ale wtedy ich sprzęt był produkowany wyłącznie w USA

Jaxon zaczynał w takich czasach że nawet g.o z napisem Made in USA byłoby hitem sprzedaży ;) Zaczęli w odpowiednim momencie, zbudowali kapitał, sieć kontaktów i jest to co widać. Mają swój segment rynku, towar zamawiają tam gdzie wszyscy dystrybutorzy

9 godzin temu, Wartburg napisał:

Zanim dość  nowocześnie poprosisz Alexa o szkolenie weź Niewską Katuszke jakiś kij oraz odpowiednie ciężarki i na łąke  :P
Przypomnisz sobie po trzech rzutach ... tego sie nie zapomina raczej (…)

Dokładnie tak. Andrzej ma 100% racji.

39 minut temu, Alexspin napisał:

Dokładnie tak. Andrzej ma 100% racji.

Polemizował bym. ;) Wolę poznać coś nowszego a i efektywność o wiele lepsza. Gdyby tak nie było, to katuszkę mam. Poza tym, nie o ciężary tu chodzi lecz korci mnie zastosowanie do spławika. Może jeden z nich, ten z pojemnością 0,30 mm 100 m, nawet do feedera. :) Jak się zdecyduję, o ile się zdecyduję, bo czeka mnie szukanie, czy przypadkiem nie ma tam plastykowych trybów, to nie będę miał nic przeciw, jak to określacie, "dość nowocześnie" prosić Aleksa o kilka uwag dla początkującego. :D 

Zbyszku, z chęcią pomogę w miarę mojej skromnej wiedzy i umiejętności, ale kompletnie nie mam pojęcia o spławiku i feederze, zapomniałem o tych metodach 28 lat temu... :(

A tu nie chodzi o metodę czy technikę lecz o obsługę multika gdyż tak właśnie działają te canterpiny. Na jednym z filmików, po zwolnieniu szpuli, odwija on żyłkę pod ciężarem blaszki podlodowej na oko 5-6 g. W opisie stoi też, że to mechanizm multika tylko brak podparcia szpuli z drugiej strony.

Konkretnie chodzi mi o te dwa modele, model 1model 2. Jest jeszcze trzeci ale znaleźć nie mogę. 

Edited by Docio