Jump to content

Recommended Posts

Mam pytanie znacie moze jakis ciekawy przepis na zrobienie przynety z mielonego zywca? ,szukam od dluzszego czasu i narazie nic ciekawego nie wpadlo mi w oko.

ps: przynety nie zanety , na zanete mam sprawdzony sposob:)

To już nie będzie żywiec ale przynęta naturalna. Pytanie, po co? Najlepszą przynętą na drapieżnika jest żywa rybka, trupek nieco mniej skuteczny.

ja wiem o tym , ale lubie kombinowac  i szukac nowych kierownkow, a jako ze mam corke z ktora wedkuje a ona zawsze mi w w wiadrze zostawia sporo uklei to chche sprobowac wlasnie z taka przyneta:) wiem prosze nie myslec ze cos tam swiruje tylko chche sprobowac, 

a co do trupka tu gdzie lowie nie ma roznicy czy trupek czy zywa  . sum ,szczypak czy sandacz i czasem bass czarny bierze tak samo:)

Pantà de Sant Ponç, Prowincja Lleida , cataluna,espana

To tak jakbyś chciał przepis jak zmielić bułkę i upiec nową. Może to i możliwe tylko po co? Żywiec ew trupek ew filet i dalej to już nie rozumiem. 

No jeśli w morzu to może ma to sens tylko czym to dkleić? Ja na sumy jętkę związuje nitką ale czy ryba zmielona by się trzymał. Nitka tzn robisz kulę i robisz tak jakby to był kłębek wełny i dalej cienką nitką owijasz aż będzie dię trzymać. Zostaje jeszcze klej do zanęt lub jakieś łączenie z czymś bardziej kleistym. 

chodzilo raczej o przynete na ryby typu pstrag :) nie lubie spinigu a za to uwielbiam pstraga na talezu hahaha dlatego jak napisalem wyzej kupilem haczyki ze sprezynka specjalne na pstraga i mysle co wpakowac na te sprezynke:)

Wędkarze używają gazy do łowieniu na wątrobę. Twoja przynęta nie będzie wielka ale może się udać. 

Sprężynkę można "wkręcić" w kawałek ryby, założyć na włos albo klipsa na białe robaki.

ok dzieki za wypowiedzi, sprobuje kilka sposob i jesli okaze sie cos super skuyteczne nieomieszkam sie podzielic z wami tym:)