Skocz do zawartości

Agrafka do żywca


Hubert Kopala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Parę osób powiedziała mi że zapinanie żywca agrafką za pyszczek jest nie legalne. Dodam że jestem PZW Rzeszów

 

Chodzi mi o takiego typu agrafki 

Agrafka AngryFish do zapięcia żywca na suma

Edytowane przez hege
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyślono to właśnie do dużego żywca.... jak zbrojenie na dwa haki stało sie nielegalne. W tym roku w mazowieckim jeszcze było wolno, trzeba doczytać na stronie miejscowo wlaściwego okręgu chyba że cwaniaczki wydały sobie zarządzenie z którym nie można się zapoznać ale w takim  przypadku zasadność mandatu byłaby mocno dyskusyjna.
Jak ktoś twierdzi coś /dziwnego/ zawsze pytamy o podstawę prawną!

Mi jeden bucefał tłumaczył że pale ognisko w rezerwacie będącym w istocie tylko obszarem N2000 a nie wolno było bo taki zakaz wydał LAS najbiższy las ze 2km itd Czytać Wszelkie ustawy i rozporządzenia ...... ta wiedza lubi sie przydac kiedy naciągacz w mundurku ma smaka na parę złotych :P

Edytowane przez Wartburg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hubert Kopala napisał:

Nie no bo tych agrafek to już używam od roku i używam ich w połowie suma aby żywiec się lepiej trzymał. Kotwica pod pyszczek a agrafką w okolice płetwy grzbietowej

Nawet jeśli istnieje zakaz zbrojenia dwoma hakami czy kotwicami to jeśli zaczepisz żywca dodatkowo agrafką nie łamiesz przepisów. Takie jest moje zdanie. Dodam że nie łowię już od lat na żywca bo wolę spinning. Też jestem z okręgu Rzeszów.

Jeśli zaś chodzi o przepisy dotyczące wędkarstwa na wodach PZW to jest ich zbyt dużo, są niejasne, zagmatwane i w sporej części kompletnie bezmyślne tworzone przez teoretyków z zarządów na różnych szczeblach ale nie mających wiele wspólnego z wędkarstwem w praktyce. Szczerze powiedziawszy nie psuję sobie nimi za bardzo głowy dlatego że nie służą one temu czemu powinny służyć, jak to w Polsce ogólnie jest obecnie. Oczywiście po kilkudziesięciu latach nad wodą znam je na poziomie jaki uważam za potrzebny dla mnie jednak nie zagłębiam się w to ponad wymagane minimum.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...