Skocz do zawartości

Wędka do połowu lina


Baburka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, nie każdy ma tyle samozaparcia by w swoim ciele hodować przynęty. Uwierz mi ta Twoja glista, dżdżownica, czerwony robak czy coś podobnego nie umywa się do grochu. Trzeba tylko przygotować , zanęcić i wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złośliwy ale ta wędka z bambusem nie ma nic wspólnego. To zwykłe włókno szklane pomalowane na wzór bambusa. Zaś co do leszczyny to mam jej mnóstwo. Nie muszę nawet wychodzić z granic mojej działki. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Wartburg said:

A to ciekawe bo jałowce i leszczyny nie są spotykane :blink:

Za handel jałowcem pewnie można dostać po łapkach?

Temat zdaje się był inny;) Nasz nowy kolega ma dylemat co kupić na liny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Hubert Kopala said:

A tak na serio to wartburgowi się chyba epoki pomyliły

A tak na serio to łowi tak jak lubi i nic nam do tego ;)

Był kiedyś taki dowcip że byle g..o popłynie z prądem a pod prąd tylko szlachetna ryba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło pytanie o konkretny model. Popatrz na to wędzisko.

Kij mocny, szybki i da radę ze sporymi rybami. Ugięcie ma spore także nie zachowuje się jak kij od miotły nawet pod niezbyt dużymi rybami. Mam kije z tej serii i wiem co potrafią. Niżej bolonka z serii Tactix.

DSCF7087.JPG

DSCF7167.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś nie pokazywać ;) Teraz będę myślał czy sobie kupić wersję do 15g. 

Driftbeater i płocie :D 

2 minutes ago, Hubert Kopala said:

Ja nie lubię teleskopów, ale jak ktoś chce 

Bolonka to tylko przykład wędki z tej serii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Hubert Kopala napisał:

Ja nie lubię teleskopów, ale jak ktoś chce 

Ja też nie przepadam za teleskopami ale tu na zdjęciu jest bolonka 6 m długości. Nie widziałem niestety bolonek czyli kijów 6-8 m w innych składach jak teleskopy. Więc musiałem się pogodzić z faktami i nabyłem teleskop. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki, pogadaliśmy nieco i pora jakoś to wszystko ogarnąć...

Są więc w sumie trzy propozycje :

1.https://wedkuje.pl/sklep/p8399?variant=4.2m

2.https://allegro.pl/oferta/wedka-robinson-stinger-match-4-20m-10-25g-9715265546

3. https://allegro.pl/oferta/wedka-robinson-stinger-match-4-20m-10-25g-9715265546 (z obawami co do wurzutu spławika 3-4 g)

oraz ew sugestia Mikołaja tj. Dragon express  4.2m 2-15g (nie jest dostępny) Chyba, że ktoś posiada do odsprzedaży.Kontakt na priv

Zasadnicze pytanie: potraktowalibyście  wszystkie propozycje jako równorzędne (pomijając niepewność co do Robinsona), czy też wybralibyście jakiś konkret?

Wybaczcie, że tak drążę temat, ale nie chciałbym znowu nabyć jakiegoś patyka i pluć sobie w brodę...

Pozdrawiam

P.S. Odnośnie upodobań jazia, jego łowienia napiszę coś ze swego doświadczenia. Tymi rybami zajmowałem się ostatecznie przez 35 lat. Tylko gdzie to umieścić?

Edytowane przez Baburka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale Twoje obawy co do rzucania lekkimi zestawami przy pomocy kija Stinger są w pełni uzasadnione. Po pierwsze ma dość duży ciężar wyrzutowy,  po drugie i jest to znacznie poważniejszy problem nie jest to kij węglowy a kompozytowy. Tak przynajmniej wskazuje jego masa bo w opisie nic na ten temat nie ma.

Do zestawów spławikowych znacznie lepsze jest wędzisko węglowe. Ma szybkość i dynamikę, pozwala rzucać lekkimi zestawami. Tu masz link do takiego wędziska.

Express to seria sprzed dobrych kilku lat więc raczej ciężko będzie kupić coś w dobrym stanie.

 

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę!!! Błąd w poprzednim poście, Stinger wystąpił dwukrotnie, zamiast powtórzenia , powinna być kolejna propozycja, a mianowicie 

https://allegro.pl/oferta/mikado-excellence-match-420-5-25g-odleglosciowka-7390859162

Przepraszam za wprowadzenie w błąd!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ryukon1975 napisał:

Niestety ale Twoje obawy co do rzucania lekkimi zestawami przy pomocy kija Stinger są w pełni uzasadnione. Po pierwsze ma dość duży ciężar wyrzutowy,  po drugie i jest to znacznie poważniejszy problem nie jest to kij węglowy a kompozytowy. Tak przynajmniej wskazuje jego masa bo w opisie nic na ten temat nie ma.

Do zestawów spławikowych znacznie lepsze jest wędzisko węglowe. Ma szybkość i dynamikę, pozwala rzucać lekkimi zestawami. Tu masz link do takiego wędziska.

Express to seria sprzed dobrych kilku lat więc raczej ciężko będzie kupić coś w dobrym stanie.

 

Stingery są z włókna węglowego IM6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ryukon1975 said:

Do zestawów spławikowych znacznie lepsze jest wędzisko węglowe. Ma szybkość i dynamikę, pozwala rzucać lekkimi zestawami. Tu masz link do takiego wędziska.

Takie będzie najlepsze z tych które wybrałeś. Cw pasuje do Twoich zestawów i będzie pracowało tak jak chcesz.

@Krzysztof jaki kołowrotek proponujesz do takiego kija?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam sprzęty i trafiłem na ciekawą stronę z dobrymi i tanimi rzeczami.

Tutaj niby teoria mówi żeby wziąć typowy match ale ja bym wybrał ten.

Ewentualnie troszkę większy tylko 20 g różnicy w masie Zauber.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...