Skocz do zawartości

Płocie w grudniu.


Kamień
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Na dniach zamierzam się wybrać na grudniową płoć na jeziorko. Mam jednak zagwozdkę jakich proporcji  zanęty użyć, a może zrezygnować z niej i łowić na ziemię z robakami? Czy ktoś łowi rybki białe zimą i chciałby się podzielić informacjami?

Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu płotka słabo bierze. Ja łowie na ochotke, białe i czerwone robaki.Do koszyka białe robaki, do tych robaków dodać troszkę suszonej krwi i bentonitu. Długi przypon około 1m haczyk nr 22 (można mniejszy). W grudniu płotki łowię jak najgłębiej się da. Według mnie spławikówka w zimnych miesiącach sprawdza się o wiele gorzej sprawdza niż feeder, więc podałem sposób łowienia na drgającą szczytówke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hubert Kopala napisał:

W grudniu płotka słabo bierze

Bzdura. Wystarczy je namierzyć. Przynęta jak najdrobniejsza i podana na odpowiednio małym haczyku. Zanęta interesująca ale mało sycąca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt to rybkę namierzyć z czym nie jest łatwo.Namierzona skusi się na jedzonko i wciagnie nawet spore białe robaczki.Ostatnio łowię na wodzie bierzącej z dość szybkim nurtem.Większy problem mam z utrzymaniem zanęty w takiej wodzie ,w jednym miejscu.Złowić płotkę lub inną rybkę w zimowych warunkach to sama radość dla wędkarza :)  o tej porze trzeba łowić delikatniej ,finezyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...