Skocz do zawartości

Śmierć "Wędkarskiego Świata"


Alexspin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z ogromnym żalem skonstatowałem agonię Wędkarskiego Świata. Zmiana redakcji, zawłaszczenie przez padalca WMH, to likwidacja ostatniego sensownego periodyku wędkarskiego. Kasowane są wszelkie krytyczne wpisy, zniknęła co najmniej połowa wpisów niewygodnych nowej Redakcji. Sugestie i prośby czytelników są wręcz ignorowane. Pan Red-yktator popadł w ciężkie samouwielbienie. Szkoda, że megalomania jednego nieudacznika niszczy wieloletni dorobek poprzednich Redakcji.:angry:

WĘDKARSKI ŚWIECIE wróć!!!:(

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wreszcie Red-yktator podjął radykalne kroki. Bez ostrzeżenia zostałem zbanowany za konstruktywną krytykę. Według regulaminu Forum bana można było dostać po trzecim ostrzeżeniu, ja nie miałem żadnego, miałem tylko własne zdanie.:ph34r::angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex, ja tak delikatnie, bez osobistych wycieczek, takie małe pytanko lub raczej dwa. 

Czy wziąłeś pod uwagę, że nie wiesz nawet o ułamku spraw, które w konsekwencji zaważyły o decyzjach, które Ciebie bulwersują?

Czy w związku z powyższym pytaniem, możesz wziąć pod uwagę fakt, że konstruktywna krytyka (według Ciebie), może jednak zawierać dość poważne pomówienie?

Osobiście wiem pewnie więcej od Ciebie, o tym co się działo, tam, wewnątrz. Wiem jaką miał J.K opinię o nas wędkarzach a tej o wędkarzach udzielających się w necie nawet nie śmiem powtórzyć. Wiem ilu cennych współpracowników odeszło z WŚ i z jakiego powodu. Po prostu wiem więcej.

Co do opinii o WMH częściowo się zgadzam i to jest jedynie potwierdzeniem, że nie ma świętych w tym biznesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Baburka napisał:

Nie tylko w tym...Vide III pr PR,oczywiście stara trójka. Niby było super, a teraz starzy kumple drą koty

Ooo, wydawało mi się, a nawet wydaje, że jest wręcz odwrotnie. Twórcy radiowej Trójki oraz Ci, którzy z entuzjazmem chcieli uczestniczyć w takim typie przekazu medialnego, organizują się na nowo. KLIK

Jednak to może być jedynie "konsekwencja ośmiu gwiazdek" i nikogo tym zapewne nie zaskoczę. Z drugiej strony opinia słuchaczy jest bezlitosna i tu już nie jest ważne co, jak i dlaczego. Brak odbiorców, czyli słuchaczy, to brak kasy za reklamy, czyli koniec stacji. KLIK

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki sam sposób czytelnicy ocenią Wędkarski Świat. Jeśli nie będzie im odpowiadał przestaną kupować i redakcja będzie zmuszona coś zrobić. Na razie zbanowali Alexa a to nie wróży dobrze całej sprawie ;)

Radio Nowy Świat gra ciekawą muzykę, często niespotykaną w innych stacjach i słucham od czasu do czasu. Polecam spróbować i wyrobić sobie zdanie :) Nie słuchałem jeszcze Radio 357 więc się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zwykły michał napisał:

W taki sam sposób czytelnicy ocenią Wędkarski Świat. Jeśli nie będzie im odpowiadał przestaną kupować i redakcja będzie zmuszona coś zrobić. Na razie zbanowali Alexa a to nie wróży dobrze całej sprawie ;)

Radio Nowy Świat gra ciekawą muzykę, często niespotykaną w innych stacjach i słucham od czasu do czasu. Polecam spróbować i wyrobić sobie zdanie :) Nie słuchałem jeszcze Radio 357 więc się nie wypowiem.

Słuchałem sporo razy NŚ, to nie "stara trójka", niestety! Na niej sie wychowałem, odgrzewane obecnie odzywki Wojtka...nie odpowiada mi to zupełnie. Dlatego słucham czegoś takiego jak "slow blues" na YT

37 minut temu, Docio napisał:

Ooo, wydawało mi się,

Mówię o niemal wojnie Niedźwiedzia z Wojtkiem, a to już wystarczy za całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Docio napisał:

Wiem jaką miał J.K opinię o nas wędkarzach

Po osobistym spotkaniu z w/w przy okazji targów w Poznaniu moja opinia styczna z tym, o czym pisze @Docio została mocno ugruntowana i sprawiła, że więcej WŚ  do ręki nie brałem. 

Myślę, że mimo wszystko jakaś część czytelników zostanie wierna, może pojawią się nowi i jakoś ten wózek będą dalej pchać.

Cytat

Bez ostrzeżenia zostałem zbanowany

Na różnych forach są różne zwyczaje. Na początku swojej przygody z "internetowym wędkarstwem" miałem konta na wielu forach i szczerze mówiąc to każdy administrator stosował zapisy regulaminu w/g własnej opinii a im więcej"obsługi" tym większy ... nieład ;) . Bardzo mnie "rozweseliło" pewne regionalne forum gdzie na początku  połowę użytkowników stanowili administratorzy i moderatorzy. Dziś większość wartościowych ludzi zniknęła stamtąd a nowych wpisów coraz mniej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku, nie miałem na myśli J.K. Poprzednia redakcja w składzie Pan Mleczak i Pan Krzyszczyk doskonale redagowali pismo. Ostatecznie zostali zutylizowani z redakcji. Być może zorientowali się w jakim kierunku zmierza Pan Red-yktator i sami zrezygnowali nie chcąc aby Ich nazwiska kojarzyły się z tym kierunkiem donikąd.

Proszę zauważyć, że właściwie obecnie jest to WMH w zewnętrznej szacie bardziej poczytnego WŚ. Być może będą mu wierni dotychczasowi czytelnicy "padalca" WMH, być może pozostanie jakaś nieliczna grupka czytelników dawnego WŚ. Czytając wiele opinii o WŚ po zmianach, niestety nie wróżę temu periodykowi długiej egzystencji i to chyba tylko jako folder reklamowy, a szkoda, bo to ostatnie, niezależne czasopismo wędkarskie. Pozostanie tylko "gadzinówka" WW, na smyczy ZG PZW.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/27/2020 at 5:38 AM, Alexspin said:

Z ogromnym żalem skonstatowałem agonię Wędkarskiego Świata. Zmiana redakcji, zawłaszczenie przez padalca WMH, to likwidacja ostatniego sensownego periodyku wędkarskiego

Nie jestem w temacie i ośmieośmiele się zapytać na czym polega problem z WMH? Widziałem kiedyś w kiosku i na tym koniec mojej wiedzy. Zatrzymałem się na Wędkarzu Polskim i jakoś WŚ do mnie nie przemawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale, WMH już nie ma, zdechł, mało kto kupował ten katalog reklam i mizernych felietonów pisanych na poziomie 8-klasisty. Redakcja WMH dla ratowania swoich apanaży weszła w fuzję z WŚ na zasadzie takiej, że winietę dał WŚ, a wnętrze miało być mieszane. Na początku redakcja była 3-osobowa, naczelnym został grabarz WMH, a zastępcami dotychczasowi redaktorzy. Niestety Grabarz narzucił swój styl i stopniowo z WŚ pozostała tylko okładka, bo ten periodyk dobrze się sprzedawał. Wnętrze to teraz już w 90%% WMH. Osobiście reklamy i marketing nie przeszkadzają mi, żaden periodyk teraz nie utrzyma się tylko ze sprzedaży, więc musi się podeprzeć sponsorami i nie o to tutaj chodzi. Obecny WŚ jest nafaszerowany miałkimi, beznadziejnie pisanymi wypocinami Naczelnego i jego świty. Nawet dotychczasowy skład redakcji zrezygnował z firmowania swoimi nazwiskami takiej makulatury i obecnie redakcja to jeden Red-yktator, były grabarz WMH.

Szkoda, że odeszli Panowie Mleczak i Krzyszczyk, bo może udałby się uratować coś z WŚ...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak się stało ale żyjemy w czasach internetu i ciężko będzie otworzyć nowe czasopismo. W Anglii po 56 latach upadł tygodnik Angler's Mail. Został jeszcze jeden i kilka miesięczników. Przekonałem się po latach i kupuje angielskie gazety wędkarskie.

Alex, gdybyś czytał to co piszą o spinningu :) Nie znam się ale Żona mnie opieprza kiedy głośno komentuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ważki bąk napisał:

Akurat zagłębiałem się w lekturę gdy trafiłem takie zdjęcie .. nawiązujące poniekąd do WŚ

To zdjęcie nie daje mi spokoju.

Z jednej strony wygląda jak z systemu Kodak i wydruku na zwykłym papierze a z drugiej wiedza iż WŚ był od początku drukowany na błyszczącym a pierwszy numer pojawił się w grudniu 1996 jako 1/1997.

Czapeczka o niczym nie świadczy i nie pamiętam pierwszych gadżetów jakie wydawnictwo rozdawało w formie reklamy jednak sklepik WŚ powstał w 2002 roku a czapeczki logo miały haftowane i to był gruby haft.

Na zdjęciu, kolor, kształt i ogólnie wygląd czapeczki dość mocno przypomina mi gadżet zupełnie innego wydawnictwa, którego logo nie było haftowane a było w formie naklejki i w dodatku w tych samych kolorach.

Ostatnim elementem są wodery na wędkarzu i kawał tektury, na której poukładane są rybki oraz kawałek brzegu w tle, z którego wynika iż to jest zakręt rzeki napływowy z nieco podwyższonym brzegiem. To też nielogiczne bo napływ jest głęboki i żadne wodery nie pomogą. Dłonie i rękawy wędkarza są czyściutkie i suche a to już mało realne podczas brodzenia i obsługi tej ilości rybek.

Nie, nie sądzę aby to był fotomontaż jednak mam dziwne przeczucie, że to nie spontan z nad wody a wyreżyserowane zdjęcie, którego autor liczył na reakcję czytelnika na widok ryb i zupełny brak analizy zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś analizę jak by to był dowód w sprawie morderstwa okoni ;)

Zgadzam się że model ze zdjęcia jest podejrzanie czysty po takim połowie. Nigdy czysty nie wracam bo zawsze jest okazja żeby się wybrudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z ostatniej chwili:

Rodzinna (vide stopka) redakcja WŚ(WMH) zablokowała Forum Wędkarskiego Świata, jako niewygodne i nieprawomyślne... :angry:

https://wedkarskiswi...forum/index.php

Można się spodziewać, że kolejne numery będą się ukazywały z listą osób, którym nie należy sprzedawać i udostępniać do czytania, w końcu nastąpi eliminacja osób niegodnych prenumeraty. :doh::clappinghands:

"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi" (Ignacy Krasicki "Monachomachia")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam  o właśnie znalazłem temat " wedkarskiswiat"  Miałem konto na tym forum  - mam ten sam komunikat, byłem  tam pół roku i nagle chciałem wejść a tu error  pytałem się  znajomych-  to ze może serwer padł. Żadnego bana lub ostrzeżenia nie dostałem. I tak jestem tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/14/2021 at 7:12 AM, Baburka said:

No i słusznie, że zablokowano. Kierunek i sens wypowiedzi ma być prawidłowy, rzetelny i jedynie słuszny, czyli wyznaczony przez REDAKCJĘ. A jaak, a cooo...

Jest wolny rynek i klienci wypowiedzą się przy pomocy portfeli. Pycha podąża przed upadkiem.

Zapewne Alex ma w tym swój udział ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem na tamtym forum tak samo długo (a może krótko) jak na tym. Szkoda że padło bo również było kopalnią wiedzy. Moderatorzy mogli chociaż zablokować dodawanie nowych treści, a tematy zostawić dla potomnych. Ogólnie gazet wędkarskich mało kupuje (może 3-4 w roku) ze względu na ogromną ilość reklam w nich zawartą. Bywało że po przeliczeniu stron połowa to reklamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko potrzebna jest równowaga pomiędzy treścią i dźwignią ;) Kilkanaście lat zajęło mi przekonanie się do stylu angielskich gazet. Jest bardzo dużo recenzji i prezentacji sprzętu. Krótszy lub lub dłuższy opis i minimum opinii krytycznych. Reklamy w tradycyjnej wersji okrojone do minimum.

Teraz mi to pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...