Skocz do zawartości

Narew, Okolice Suraża info i teoria


Daniello92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje trochę pospiningować nad Narwią w okolicach Suraża, podobno październik to najlepsza pora na szczupaka. Może ktoś z was łowi w tamtych okolicach, jeśli tak to jak się miewa teraz poziom wody na tej rzece i czy są brania? W sierpniu byłem już raz nad Narwią z tym że była ona „wylana” i znacznie się podniósł poziom wody, spiningowalem po kilka godzin przez 3 dni i 0 brań. Mój ojciec twierdzi że jak rzeka wylewa to nie ma wtedy ryb, nawet brodząc siatka nic się nie złapie. Co Wy o tym sadzicie? Czy to jest słuszna teoria? Dziękuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tą rzeką mnie nie było jeszcze, więc górną część postu pominę.

Co do teorii o wysokiej wodzie, to ja się zgadzam. Oczywiście ryby nie lecą w kosmos wtedy, ale chowają się po kątach, w dziurach i bobry wiedzą gdzie jeszcze. trudno je wtedy złapać, ale nie jest to nie możliwe. Zarówno w UK jak i tu, w Polsce, na wysokiej wodzie o kolorze kawy z mlekiem złapałem kilka szczupaków, ale nie jestem pewien czy więcej było w tym przypadku, szczęścia, czy umiejętności. Staram się unikać takiej wody, bo ryby wtedy nie żerują raczej i trudno je skłonić do brania. Ale jak już przejadę sporo kilometrów no to szkoda nie spróbować...W takiej wodzie w ruch puszczam sporawe gumy w kolorach fluo, kopyta chyba najczęściej. Równie często macham wirówkami także fluo, nr 4 i 5. czasami się sprawdza, częściej niestety nie...

Takie to ja mam małe doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...