Jump to content
Baburka

Rybałka...jołki połki

Recommended Posts

6 minut temu, wędkarstwo z pasją napisał:

Po co takie propagowanie kłusownictwa?

Dlaczego kłusownictwa? W sumie nie wiadomo gdzie to jest i jakie są przepisy.

Bliski przykład to Dunajec. U nas restrykcyjne przepisy, w Czechach zupełnie inne i mogą łowić metodami, technikami i przynętami u nas zabronionymi. Różnica to inny brzeg, woda ta sama.

Z drugiej strony na filmie widać, że kilka innych osób też tak łowi i bynajmniej nie siedzą cicho w krzakach.

Edited by Docio

12 minut temu, wędkarstwo z pasją napisał:

Po co takie propagowanie kłusownictwa?

To nie jest propagowanie kłusownictwa ani jego pochwała. Tak jak pisze Docio, to inny kraj i inne przepisy. W tamtej obłasti (nie ważne jaka) jest to dopuszczalne i nie tylko w tamtej ... Ale jeśli ma to być odbierane jako propagowanie podobnych metod...niech Admin to usunie, bo nie to było moja intencją

Sorry myślałem, że to forum wędkarskie a nie rybackie. Metoda na filmie jest u nas ( w Polsce ) traktowana jako kłusownictwo, dlatego nazwałem ją kłusowniczą. Po co pokazywać mięsiarzom  instruktarz jak mają jeszcze bardziej wytrzebić nasze wody?

Kolego...przeprosiłem za ten post(pomijam, że źle to odebrałeś) poprosiłem Admina o jego usunięcie, skoro wywołuje niepotrzebne zadrażnienie, a Ty dalej to ciagniesz... Nie sadzisz, że to zbyteczna złośliwość z Twojej strony?

P.S. A kłusoli, kolego nie nauczysz niczego nowego. Mają takie pomysły, że przeciętnemu śmiertelnikowi/wędkarzowi przez myśl by nawet nie przeszły

Edited by Baburka

28 minut temu, Baburka napisał:

Kolego...przeprosiłem za ten post(pomijam, że źle to odebrałeś) poprosiłem Admina o jego usunięcie, skoro wywołuje niepotrzebne zadrażnienie, a Ty dalej to ciagniesz... Nie sadzisz, że to zbyteczna złośliwość z Twojej strony?

P.S. A kłusoli, kolego nie nauczysz niczego nowego. Mają takie pomysły, że przeciętnemu śmiertelnikowi/wędkarzowi przez myśl by nawet nie przeszły

Zanim zaczniesz mnie pomawiać o złośliwość sprawdź może godziny dodania komentarzy. Napisaliśmy je w tym samym momencie.

6 godzin temu, wędkarstwo z pasją napisał:

Sorry myślałem, że to forum wędkarskie a nie rybackie

Ciekawe co na to np Rex Hunt, który na swoich wyprawach wędkarskich niejednokrotnie pokazywał i używał sprzętu u nas zakazanego lub określanego jako rybacki. Inny kraj, inna kultura, inne przepisy. Warto wiedzieć ale wiedzieć nie znaczy stosować.

W takiej "potędze" demokratycznej jak USA łowienie w rzekach górskich pstrągów na robala ze spławikiem jest normą. W Kanadzie połów łososia wpływającego do rzek na ikrę ze spławikiem też jest normą. Co prawda licencje na taki połów są drogie i bardzo krótkoterminowe, jednak widoku nie da się zapomnieć i stojący wędkarze, dosłownie ramię w ramię, na odcinku kilkuset metrów ani chybi kojarzą się z mięsiarstwem. U nas się to kojarzy, u nich to radosny festyn i jakoś ryb im nie brakuje.

Nie traktuję tego jako kłótni lecz jako przedstawienie różnorodności, która nie powinna być "żywcem" przenoszona w nasze realia. Bo gdyby tak, to niektóre plemiona Papui Nowej Gwinei praktykujące kanibalizm, a tworzące integralne społeczeństwo, musiałyby być powodem wykluczenia tego kraju z "cywilizowanego świata" a tak nie jest i mamy tam nawet konsulat. Takich "smaczków" na całym świecie jest mnóstwo, w jednych krajach dozwolone, związane z tradycją, w innych zakazane i potępione. Otwartość umysłu to ,według mnie, jedyny środek do znalezienia swojego miejsca w świecie. Z jednymi rzeczami możemy się zgadzać, z innymi nie, ale to nie powód aby potępiać całą kulturę, która może być o wiele starsza od naszej, a ta jest wyjątkowo młoda, pełna błędów i wypaczeń.

Czemu uważacie że to jest kłusownictwo?  Przecież w zapisie jest że można używać podrywki o wymiarach 1m x 1m. Nie wiem, może się mylę, jak tak to mnie poprawcie

Można, ale tylko do pozyskania żywca. Nie do połowu ryb do konsumpcji. 

Godzinę temu, jungu napisał:

Można, ale tylko do pozyskania żywca. Nie do połowu ryb do konsumpcji. 

No to jaka wielkość żywca jest dozwolona? W Ebro standardem na sumy są karpiki 2 kg. :diabelek: 

To oczywiście żart a nie poważne pytanie. Rozmowy o naszych przepisach nie chcę zaczynać, zwłaszcza o zapisach PZW.