Skocz do zawartości

Tele feeder


Robertxxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Poszukuje mocnego ..tele feedera:)

Znam zalety standardowego i posiadam ale zastanawiam sie nad tele, ciezko znalezc cos do cw150.

Czy kupno zwyklej karpiowki tele plus zakup jakiejs szczytowki jest to jakas opcja?

Raczej nisko budzetowo

Jezeli tak ktora moglaby to byc( mocna i zeby dobrze sygnalizowala brania)

Szczytowka x plus..Np

Robinson Carbonic tele strong 3,40m  40-160m

Czy na tej wedce o szybkiej akcji powinny byc w miare dobrze widoczne brania?

Lowie na Wiśle

Konger Primax tele strong 3,9M 150g

Edytowane przez wind
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Robertxxx said:

Czy kupno zwyklej karpiowki tele plus zakup jakiejs szczytowki jest to jakas opcja?

Jest jeśli chcesz przeklinać co chwilę. Gdybyś nie umiał to się nauczysz ;)

Ludzie łowili takimi wynalazkami kiedy wędki były drogie i trudno dostępne. Sposób sygnalizacji będzie odbiegał o tego do którego jesteś przyzwyczajony.

Jeśli Robinson to wybierz coś z tych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Robertxxx napisał:

Czy kupno zwyklej karpiowki tele plus zakup jakiejs szczytowki jest to jakas opcja?

Mocno szalona i nawet nie wyobrażam sobie jak miałbyś to zrobić, bo przelotki na wskażniku uniemozliwią normalny montaż a potem złożenie. W efekcie całość będzie miała taką długość jak normalny skład od feedera a może nawet dłuższy.

Zastosowanie zwykłej karpiówki lub ciężkiego teleskopu nie jest niczym nowym. Uzbrajasz jak gruntówkę, zarzucasz, montujesz dzwoneczek i stawiasz na sztorc na brzegu. Czysta klasyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest Wartburg?;)

Można założyć skuwke na szczytówke i wkładać drgającą jako wskaźnik. Widziałem takie wynalazki w czasach kiedy nie było dostępu do wędzisk z drgającą szczytówką. Napisałem wcześniej że nauczy się przeklinać jeśli nie umie :)

Czasami coś mi się przypomni. Widziałem taki patent na żywo. Podobno bardzo skuteczne i nie trzeba kupować drugiego wędziska. Instrukcja wykonania w artykule.

Edytowane przez zwykły michał
Linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zwykły michał napisał:

Gdzie jest Wartburg?;)

Można założyć skuwke na szczytówke i wkładać drgającą jako wskaźnik. Widziałem takie wynalazki w czasach kiedy nie było dostępu do wędzisk z drgającą szczytówką. Napisałem wcześniej że nauczy się przeklinać jeśli nie umie :)

Czasami coś mi się przypomni. Widziałem taki patent na żywo. Podobno bardzo skuteczne i nie trzeba kupować drugiego wędziska. Instrukcja wykonania w artykule.

Super, dziekuje za odpowiedź

Ale juz czytam artykul,bo mnie zaciekawilo:)

Edytowane przez Robertxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Robertxxx napisał:

Czy na tej wedce o szybkiej akcji powinny byc w miare dobrze widoczne brania?

Lowie na Wiśle

https://e-wedkarski.pl/p/1560/111027/wedka-robinson-carbonic-tele-strong-3-40m-40-160g-teleskopowe-wedziska.html

Zależy jakie ryby i na co chcesz łowić. Branie brzany, leszcza, klenia czy nawet okonia będzie widoczne na takim kiju jak Robinson Carbonic Tele Strong. Jeśli jednak ma to być białoryb w postaci krąpi, płoci, jazi, cert to sugerowałbym to samo co @zwykły michał czyli typowego feedera. W serii Carbonic są nawet o cw do 180g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wędzisko morskie ;) Da radę ale nie będziesz widział brań mniejszych ryb. Nawet nie wspomnę o holu.

Pomyśl sobie że siedzisz i myślisz że nic się nie dzieje, kompletna pustynia. Od pół godziny masz zaczepioną 10 cm rybkę i nawet tego nie widać.

Edytowane przez zwykły michał
Spacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie rano zakupilem patrząc,ze jest niby promka i kasowo ok:) 

Wczoraj bylem 1 raz w tym sezonie na Wisle, woda wysoka, mega uciag i jeden badyl mi pekl;) fakt,ze przesadxilem bo bylo to 150g:) takze moze jest to slternatywa, weda chyba mocna i moze te szczytowki beda ok sygnalizowaly... Kusilo mnie:)

Edytowane przez Robertxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartburg zapadł w sen zimowy :P
Kiedyś jak mi sie wybitnie nudziło wziołem teleskop 4m /Starego Byrona/ do 200cw, ze szczytówką abstrakcyjnie krótka i sztywna i zamieniłem na dłuższą i miększą, działało .... Rzeźba  wobec dostępności pierdyliona propozycji w sklepach cokolwiek bez sensu. 
PS "delikatne" patyki na Narew czy na Wisłe  na koszyka czy "ogonek"  mam zrobione z bambusu ze szklaną dostawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na pobudkę ;) Nie mam świeżych wieści z Polski ale tutaj zaczyna się robić zielono.

Fascynują mnie takie wędki z cw do 200g :) Wychowałem się daleko od dużych rzek, mieszkam w okolicy gdzie 50g ciężarek nawet nie drgnie. Brak mi takich doświadczeń :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na środkowej WIśle i 450 czasem mało, pomijając tematy typowo sumowe,
Rynną na brzane z 6-10 m głębokości uciąg taki że kazde nawet wielkie pływadło omija to bokiem.... co tam ustoi?Koszyczek 150 będzie pływał po powierzni z pół metra od brzegu :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...