Skocz do zawartości

Źle opłacona składka członkowska


Reathor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat. Nie tak dawno opłaciłem składkę w kole. Po tym jak wróciłem do domu zorientowałem się, że zostały mi wydane znaczki na uczestnika. Z tego co wiem uczestnikiem PZW jest osoba poniżej 16 roku życia. Co mam zrobić w tej sytuacji? Jeśli będę kontrolowany to czy grozi mi za to jakaś kara? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna jest data urodzenia a dniu opłaty a nie rocznik. Jeśli opłacałeś 28.03.2021 a urodziny masz 05.04.2021 to wszystko jest poprawnie.

U lekarzy ten problem jest sprawą codzienną. Jeden patrzy na datę inny liczy jedynie lata rocznikowo jakby wszyscy rodzili się 01.01.xxxx

Jest też inna możliwość. Skarbnik dał Ci "fory" i oszczędził kasę bo może urodziny miałeś w lutym a płaciłeś w marcu. Jeśli nie masz datownika opłaty w karcie i/lub na zezwoleniu, to nikt nie będzie wiedział kiedy opłacałeś, bo i tak wszelkie opłaty kończą się z końcem roku. Wtedy jak sam się nie przyznasz kontrolującym, to nie ma najmniejszego powodu do obaw. Jak zaczniesz drążyć temat w trakcie kontroli, to możesz narobić kłopotów sobie i temu kto przyjmował opłaty.

Uczciwość to dobra cecha ale niewiedza potrafi rozsiać pogrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Docio napisał:

Ważna jest data urodzenia a dniu opłaty a nie rocznik. Jeśli opłacałeś 28.03.2021 a urodziny masz 05.04.2021 to wszystko jest poprawnie.

U lekarzy ten problem jest sprawą codzienną. Jeden patrzy na datę inny liczy jedynie lata rocznikowo jakby wszyscy rodzili się 01.01.xxxx

Jest też inna możliwość. Skarbnik dał Ci "fory" i oszczędził kasę bo może urodziny miałeś w lutym a płaciłeś w marcu. Jeśli nie masz datownika opłaty w karcie i/lub na zezwoleniu, to nikt nie będzie wiedział kiedy opłacałeś, bo i tak wszelkie opłaty kończą się z końcem roku. Wtedy jak sam się nie przyznasz kontrolującym, to nie ma najmniejszego powodu do obaw. Jak zaczniesz drążyć temat w trakcie kontroli, to możesz narobić kłopotów sobie i temu kto przyjmował opłaty.

Uczciwość to dobra cecha ale niewiedza potrafi rozsiać pogrom.

Urodziny mam na dniach dokładniej 7, także patrząc po dacie urodzenia miałem 16 lat. Dziękuje za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Reathor napisał:

Urodziny mam na dniach dokładniej 7, także patrząc po dacie urodzenia miałem 16 lat. Dziękuje za odpowiedź. 

Biorąc pod uwagę Twój pierwszy post i stwierdzenie, że masz 17 lat, mam prawo podejrzewać, że 07.04.2021 masz 17-te urodziny. Wszystkiego najlepszego. :) Nie jest potrzebna Twoja data urodzenia, sam policzysz, ale jeśli dodawałeś sobie wcześniej, to może kończysz właśnie 16-cie lat a będzie Ci szedł 17-ty rok i to nie jest jednoznaczne, że będziesz miał 17 lat. Liczą się pełne przeżyte lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, zwykły michał napisał:

Każdy sobie dodaje w tym wieku :) 

Trudno zaprzeczyć ale z drugiej strony... Czy to na pewno swobodny wybór młodych ludzi? Nie jestem do końca przekonany. Osobiście dorastałem wychowywany przez pokolenie, które nauki pobierało już po wojnie, tuż po niej. To był zły czas dla nauki, kiedy to postawa polityczna bardziej się liczyła od prawdziwej wiedzy a rodziny decydentów aby otrzymać kierownicze stanowisko otrzymywały matury "pod stołem". No to tak często słyszałem "dorośniesz to zrozumiesz" albo "chodzisz do szkoły, spytaj się nauczyciela", do tego dodać wszystkie tematy społecznie i kulturowo uznane za tabu, że nie dziwota iż dodawałem sobie lat. Wtedy myślałem, że z automatu mnie oświeci a tu nadal ciemnota jak w...no wiemy gdzie. Samonauczanie, dosłownie "łykanie" książek w bibliotece publicznej trochę pomogło ale niedorozwój emocjonalny z niewiedzy pozostał. A wszystko przez to, że rodzice "spławiali" młodzieńca, gdyż sami nie wiedzieli jak temat wytłumaczyć a przyznać się do niewiedzy nie wolno, bo to autorytet się traci. Z drugiej strony model bezwzględnego posłuszeństwa rodzicom był całkowicie sprzeczny z ówczesną ideologią a także z jakimkolwiek rozsądkiem i zagadnieniem otwartego umysłu, który to, tak naprawdę, mógłby pomóc w rozwoju kraju.

Obecnie sytuacja się powtarza. Po jakiejś czterdziestoleteniej przerwie koszmar wraca na nowo, co widać w mediach i życiu. Dosłowna  hodowla Karyn i Sebiksów jest faktem a memy o Grażynie i Januszu nie wzięły się z nikąd. Regres kulturowo-społeczny na całej linii a oni obecnie kształtują kolejne pokolenie, które już za młodu widzi, że lepiej żyć z MOPS-em i kraść niż pracować.

Temat szeroki do dyskusji na całą noc oraz litra i kiszone ogórki ;) bo na trzeźwo "to tego nie rozbierem".

Aha. To nie ocena, nikogo, tylko dygresja w temacie. Bo w sumie nie  wiadomo, czy autor wątku faktycznie sobie dodaje, czy też zostało mu takie liczenie zakodowane, a i pytać nie mam zamiaru. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Docio napisał:

Biorąc pod uwagę Twój pierwszy post i stwierdzenie, że masz 17 lat, mam prawo podejrzewać, że 07.04.2021 masz 17-te urodziny. Wszystkiego najlepszego. :) Nie jest potrzebna Twoja data urodzenia, sam policzysz, ale jeśli dodawałeś sobie wcześniej, to może kończysz właśnie 16-cie lat a będzie Ci szedł 17-ty rok i to nie jest jednoznaczne, że będziesz miał 17 lat. Liczą się pełne przeżyte lata.

Nie, po prostu kierowałem się wiekiem rocznikowym, a nie pełnymi latami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem szczerze, że nie mam pojęcia, bo w ogóle nie znam, ani zarządu, ani zdecydowanie większości osób. Kilka osób spotkałem towarzysko i na tym koniec. Prezesa i zastępcę też spotkałem/widziałem ale bez nawet podstawowego dzień dobry. Odznakę dostałem od ZG PZW z ich puli i chyba bez rekomendacji Koła. Krzewienie wiedzy i kultury wędkarskiej w moim wykonaniu miało charakter ogólnokrajowy, trwało intensywnie kilka lat i ktoś to dostrzegł ale nie w Kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarbnika na oczy nie widziałem. :D U nas są dwie kasy dla wszystkich kół i wszelkich opłat. Wszystkie pięć Kół warszawskich jest w jednym miejscu i dwóch pokojach na parterze. Na piętrze jest Okręg Mazowiecki, na drugim ZG PZW, na trzecim ostatnio sala baletowa a na poddaszu Redakcja WW. Ale ja i tak płacę w moim ulubionym wędkarskim, który prowadzą dwie przesympatyczne panie, no i jest nieporównywalnie bliżej, jest też gdzie zaparkować.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka argumentów by się znalazło, choćby fakt opłaty czynszu. Całość jest w Domu Wędkarza, zbudowanego z "dobrowolnych" składek-cegiełek, wiec jakiegoś najmu nie ma, czyli koszmarnego czynszu.

Jedno też pewnie by dało radę ale wielki tort podzielony na pięć to pięć dużych tortów. Każde koło to jedna z głównych dzielnic, czyli całkiem okazałe miasto a ilość członków nie do porównania do innych Kół. To daje kolejne możliwości, które kiedyś były istotne ale od czasu przekształceń gospodarczych ich znaczenie jakoś zmalało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...