Skocz do zawartości

Czy moja wędka nadaję się na feeder?


SEO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wędke Daiwa Black widow carp 3.60m 4lbs https://archiwum.allegro.pl/oferta/wedka-daiwa-black-widow-carp-3-60-4lbs-marker-i7218911391.html mam ją już rok i jeszcze nie miałem okazji jej przetestować ale mam w planach się wybrać niedługo na rybki i bardziej odpowiadało by mi łowić na zestaw do methody a nwm czy moja wędka się do tego by nadawała a nie opłaca mi się kupować nowej gdyż nie chodzę aż tak często na grunt. Proszę aby ktoś kto się bardziej na tym zna napisał czy jestem w stanie sobie połowić na metodzie.

Z góry dzięki za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się na czym polega poprawna i prawdziwa technika ciężkiej denki o nazwie method feeder a odpowiedź wyjdzie sama. Wędzisko nie ma tu wielkiego znaczenia, można zastosować inny wskaźnik brań niż drgająca szczytówka.

Aha. Na naszym YT nie spotkałem się z poprawną prezentacją, chodzi mi o kanały o feederze. Jest trochę materiałów u karpiarzy ale niektórzy też folgują swojej fantazji.

Może się okazać, że wcale nie miałeś zamiaru łowić techniką method feeder lecz chciałeś stosować jedynie zanętnik od tej techniki, co moim zdaniem jest bezsensem.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo zdjęcie niewiele tłumaczy co jest w zestawie. Równie dobrze wyglądać będzie sprężyna zamiast tego koszyczka, więc po co?

Nie chce Ci się szukać, więc napiszę jeszcze raz. Method feeder to nie sprzęt lecz prezentacja przynęty. Angliicy wpadli na pomysł, że przynęta pływająca w chmurze zanętowej jest o wiele skuteczniejsza od tej leżącej na dnie. Więc wymyślili zanętnik do wyłącznie smużącej zanęty, nad którym unosi się hak z przynętą. Nęcenie idealnie punktowe, które się sprawdza.

Niestety nasi "tfurcy z YT" przy poparciu marketingowców szybciutko podmienili zanętę smużącą na pellet i całość jest bez sensu, bo wystarczyłaby zwykła sprężyna za 2 pln zamiast akcesoriów za kilkanaście pln i pelletu, który zasadniczo jedynie zalegał na półkach. Tak sprzedaje się coś, co nie jest chodliwe i maszyny do granulatów mogą spokojnie pracować.

Pellet ma jeszcze dodatkową zaletę, absolutnie nie widać co w nim jest. W zwykłej zanęcie po otwarciu torebki można było znaleźć różne dziwne rzeczy jak większe kawałki składników, folię z opakowań tych składników, śmieci a nawet pety. W drobno zmielonej i sprasowanej masie nie widać nic, więc to doskonały sposób na pozbycie się śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, SEO said:

Nie będe ukrywał że jestem amatoren w wędkarstwie gruntowym i dlaczego taki zestaw jest bezsensem bo o taki mi konkretnie chodzi jak na załączonym zdjęciu

Zestaw może być najlepszy z możliwych dla Twoich potrzeb. Spróbuj jak się sprawuje i sam oceń. 

Sprężyna będzie zwyczajnie dużo tańsza a robi to samo. Nie nadaje się do pelletu i warto o tym pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zwykły michał napisał:

Zestaw może być najlepszy z możliwych dla Twoich potrzeb. Spróbuj jak się sprawuje i sam oceń. 

Sprężyna będzie zwyczajnie dużo tańsza a robi to samo. Nie nadaje się do pelletu i warto o tym pamiętać.

 

39 minut temu, Docio napisał:

Samo zdjęcie niewiele tłumaczy co jest w zestawie. Równie dobrze wyglądać będzie sprężyna zamiast tego koszyczka, więc po co?

Nie chce Ci się szukać, więc napiszę jeszcze raz. Method feeder to nie sprzęt lecz prezentacja przynęty. Angliicy wpadli na pomysł, że przynęta pływająca w chmurze zanętowej jest o wiele skuteczniejsza od tej leżącej na dnie. Więc wymyślili zanętnik do wyłącznie smużącej zanęty, nad którym unosi się hak z przynętą. Nęcenie idealnie punktowe, które się sprawdza.

Niestety nasi "tfurcy z YT" przy poparciu marketingowców szybciutko podmienili zanętę smużącą na pellet i całość jest bez sensu, bo wystarczyłaby zwykła sprężyna za 2 pln zamiast akcesoriów za kilkanaście pln i pelletu, który zasadniczo jedynie zalegał na półkach. Tak sprzedaje się coś, co nie jest chodliwe i maszyny do granulatów mogą spokojnie pracować.

Pellet ma jeszcze dodatkową zaletę, absolutnie nie widać co w nim jest. W zwykłej zanęcie po otwarciu torebki można było znaleźć różne dziwne rzeczy jak większe kawałki składników, folię z opakowań tych składników, śmieci a nawet pety. W drobno zmielonej i sprasowanej masie nie widać nic, więc to doskonały sposób na pozbycie się śmieci.

Dobra dzk za podpowiedź spróbuję raz jak się będzie dobrze łowiło to zostawie a jak nie to klasyczny zestaw na karpia zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recepta jest stosunkowo prosta mniej YT / bo jak nie masz za duzo doświadcznia nie odróżnisz kitu reklamowego od wartościowego poradnika/ wiecej analizowania włąsnych niepowodzeń i troche podpatrywania doświadczonych.
Po 30 latach dojdziesz do wniosku że nie masz pojęcia o rozległosci włąsnej niewiedzy ale czas spędzony nad wodą czasem straconym nie był :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, Janusz Rybacki napisał:

Ta wędka co ją masz idealnie się nadaje na method feeder. Polecam ci nią łowić na drgającą szczytówke.

Ale jesteś świadomy, że rzeczone wędzisko to typowa karpiówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...