Skocz do zawartości

O 'złej' rurce


mirro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak się zastanawiam, bo naczytałem się tyle złego o rurkach antysplątaniowych do feedera, że ryba opór czuje i jakieś inne argumenty które do mnie nie trafiają, że postanowiłem zapytać czy faktycznie to takie zło? Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć że każdy z Was stosował bądź stosuje rurkę i coś więcej może powiedzieć niż ja wiem. 

Osobiście cały zeszły sezon stosowałem i miałem całkiem fajne sukcesy (może nie zawsze ale ciągle się uczę). Próbowałem innych zestawów: ze skrętką, pater noster, helikopter i muszę przyznać że wszystko się plącze, no może poza bocznym trokiem, ale ogólnie zawsze jak chciałem przetestować jakiś inny zestaw końcowy, to kończyło się klęciem pod nosem i założeniu poczciwej rury, która nic a nic nie pląta. W sumie mógł bym zakończyć na tym że rura w moim przypadku się sprawdza i nie drążyć tematu, ale mam taką dociekliwą naturę, że chciał bym poznać Wasze opinie. Czy rura to zło czy też fajny wynalazek? Za i przeciw jakie macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mirro said:

Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć że każdy z Was stosował bądź stosuje rurkę i coś więcej może powiedzieć niż ja wiem. 

Nie każdy :)

Jakoś nie czuję potrzeby. Weź na mnie poprawkę bo wszystko robię "po swojemu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same superlatywy jak dotąd. Mirro zaznacz sobie strony gdzie czytałeś, że to zło, abyś przypadkiem znów czegoś nie przeczytał, bo zasadą przypadku jest to, że skoro jest jedna bzdura, to druga na pewno będzie zaraz obok. ;) 

Rurki krótkie, długie, z nakładkami na końcówkach albo zaokrąglonymi końcówkami na gorąco sprawdzały mi się od początku stosowania. Tylko jeden rodzaj okazał się "złem" a mianowicie te obcięte na końcach i niczym nie zabezpieczone. Tak, te ostre ranty potrafiły ciąć żyłkę jak nożem, no ale to było bardzo dawno temu jak rurki się pojawiły na rynku. Od lat nie widziałem tego "zła" na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj, sam oceń czy pasuje do Twojego łowienia. Jeśli tak to zignoruj opinie przeciwników bo wędkarstwo to relaks a nie wyścigi. Nie musisz pasować do schematów.

W razie wątpliwości spójrz na Wartburga. Człowiek który cały czas płynie pod prąd i nie przejmuje się tym co ludzie mówią. Po cichu wzoruje się na jego podejściu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, zwykły michał napisał:

W razie wątpliwości spójrz na Wartburga. Człowiek który cały czas płynie pod prąd i nie przejmuje się tym co ludzie mówią.

Wartburg to ewenement w jak najbardziej pozytywnym sensie tego słowa. Ale chcąc się na nim wzorować, nawet po cichu, trzeba mieć nie więcej niż 20-25 lat. W późniejszych latach może już być za późno. Zabraknie czasu na stworzenie muzeum i swoistych dzieł sztuki wędkarskiej

 

38 minut temu, zwykły michał napisał:

Nie musisz pasować do schematów.

Tak jest, często lepiej schematy dopasować do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, zwykły michał napisał:

A wartburg czerwieni się przed monitorem ;)

Raczej realizuje strategiczny plan, plecie przypony z lin okrętowych albo co. No bo po co mu multik ze szpulą 300 m żyłki 0,60 mm? Na uklejki? Uklejka może i znajdzie się w zestawie ale na haku jako przynęta od 01.06.2021. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Docio napisał:

Raczej realizuje strategiczny plan, plecie przypony z lin okrętowych albo co. No bo po co mu multik ze szpulą 300 m żyłki 0,60 mm? Na uklejki? Uklejka może i znajdzie się w zestawie ale na haku jako przynęta od 01.06.2021. :D 

  • Taki zestaw to chyba na wieloryba. I to pewnie delikatny, zabawa będzie jak ze szczupakiem na okoniówce :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Docio napisał:

 Uklejka może i znajdzie się w zestawie ale na haku jako przynęta . :D 

Na hak to uklejek mozna wsadzić  7-12szt. wyłacznie z braku jakiegoś normalnego żywca :faja:

 

3 godziny temu, zwykły michał napisał:

Człowiek który cały czas płynie pod prąd  :)

Ja nie płynę pod prąd tylko u mnie czas płynie w druga stronę, zreszta to tez pojęcie mocno względne :Obraz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mirro napisał:

. Czy rura to zło czy też fajny wynalazek? Za i przeciw jakie macie?

Jak pobierałeś nauki cichego dalekiego rzutu z bębenka to powino sie udać przed pacnięciem o wode wyhamować zestaw tak by przypon wpadł dalej niz telewizor czy spirala :P a rurek tez czasami uzywam.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka z katuszki przeszła na multiki choć pod innym względem. Typowe spinningowe kołowrotki to już inna dziedzina a raczej mentalność. Kładzenie blaszki na wodzie jest już chyba zapomniane. Jeszcze ze 30 lat temu można było się na to natknąć w tekstach, jakoś tak zniknęło z masowym zastosowaniem gumek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Wartburg napisał:

Na hak to uklejek mozna wsadzić  7-12szt.

O, przypomniało mi się, że miałem zabrać z samochodu pudło do przeglądu i wstawić zdjęcie haka. Tylko który to był wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Docio napisał:

Nauka z katuszki przeszła na multiki choć pod innym względem. Typowe spinningowe kołowrotki to już inna dziedzina a raczej mentalność. Kładzenie blaszki na wodzie jest już chyba zapomniane. Jeszcze ze 30 lat temu można było się na to natknąć w tekstach, jakoś tak zniknęło z masowym zastosowaniem gumek.

bo ja wiem... 
film 30 lat raczej nie ma kołowrotek tez fabryką pachnie
Mentalność czy finezja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Docio napisał:

 przekazuje młodszym. Dobra robota.

dosłownie :P
szkółka dla dzieci

Tak a'propos "złom-rurki" to jest odpowiedz na plączące sie zestawy i przy okazji instrukcja jak wyeksportowac 3x większy ciężar niż CW wędziska bez zniszcznia go :P

Edytowane przez Wartburg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...