Skocz do zawartości

Kupno wędki spławikowej.


Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, zwykły michał napisał:

Osobno ;) Jeśli zawsze łowiłeś na spinning pewnie masz jakiś kołowrotek.

A ta wędka z kołowrotkiem jest ok czy nie bardzo? A jak nie to jaką wędke polecasz?

Edytowane przez NvguseK
poprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą inną ;) Nie znam rynku w Polsce i to że chcesz łowić na spławik to trochę za mało informacji. Często ludzie pytają o sprzęt w podobnym budżecie. Przeglądaj forum i znajdziesz konkretne propozycje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś wraz z kuzynem łowiłem na coś takiego: https://www.ceneo.pl/64126792. Doskonała nie jest ale w twoim budżecie powinna dać radę. Zostanie nawet na jakieś akcesoria. Kiedyś pojechaliśmy na komercję ze spławikiem. Kuzynowi udało się wyciągnąć na tą wędkę jesiotra 1kg więc powinna dawać radę. Biedny jesiotr :(,powiesił się. Podczas zarzucania musiała stworzyć się pętla i w nią wpłynął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, m4ko napisał:

Ja kiedyś wraz z kuzynem łowiłem na coś takiego: https://www.ceneo.pl/64126792. Doskonała nie jest ale w twoim budżecie powinna dać radę. Zostanie nawet na jakieś akcesoria. Kiedyś pojechaliśmy na komercję ze spławikiem. Kuzynowi udało się wyciągnąć na tą wędkę jesiotra 1kg więc powinna dawać radę. Biedny jesiotr :(,powiesił się. Podczas zarzucania musiała stworzyć się pętla i w nią wpłynął. 

A do tej wędki jaki kołowrotek byś wybrał? Bo nie za bardzo mam jaki wziąć bo wszystkie na wędkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

l

Mam coś takiego na spinning. Spisuje się dobrze i do spławikówki powinno pasować. Wszystko w tej cenie będzie podobnej jakości więc na spokojnie możesz wybrać coś innego. Tu podałem przykład i moją sugestię, nie musisz się na niej wzorować. Myślę że warto poczekać jeszcze trochę, może jakiś bardziej doświadczony wędkarz pomoże. Ewentualnie możesz zawitać do wędkarskiego. Wędek teleskopowych może nie będą mieli ale kołowrotek na pewno jakiś się znajdzie. 

Edytowane przez wind
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, m4ko said:

Ja kiedyś wraz z kuzynem łowiłem na coś takiego: https://www.ceneo.pl/64126792. Doskonała nie jest ale w twoim budżecie powinna dać radę.

Dlaczego uważasz że nie jest doskonała? 

Cw jest trochę za duży i pewnie celność była przypadkowa ;) Wędzisko od 5g będzie lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, NvguseK napisał:

Witam,

Chciałbym zacząć łowić na spławik bo zawsze łowiłem na spinning i znalazłem taką oferte: ZESTAW I chciałbym się zapytać czy opłaca się to kupić czy lepiej wędka i kołowrotek osobno? Szukam tak coś do 150zł. Dzięki.

Nie i to z kilku powodów. O wędzisku wiadomo jedynie, że ma długość 400 cm. No to trzeba poszukać i znaleźć a ciekawe, że u tego samego sprzedawcy. Podobnie z kołowrotkiem, sprzedający nie ma go w ofercie a jedynie wersję RD, czyli oferowany może być towarem poreklamacyjnym. Opłata za przesyłkę to 13,- czyli sumując zakup osobno wychodzi na to samo. Jednak wspomniany kołowrotek można kupić już za 51,- ale dojdzie opłata za przesyłkę, więc wyjdzie drożej.

Wędzisko opisane jako kompozytowe, podane parametry, i widać po wadze, że bliżej mu do szklaka niż kompozytu a to z opisaną szybkością ma już niewiele wspólnego tym bardziej, że cw opisane jest jako do 30 g.

Decyzja należy do Ciebie ale dla mnie to złom, w obu przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, zwykły michał napisał:

Dlaczego uważasz że nie jest doskonała? 

Cw jest trochę za duży i pewnie celność była przypadkowa ;) Wędzisko od 5g będzie lepsze

Właśnie znalazłem tą od 5g wcześniej i raczej kupie tą.

 

6 minut temu, Docio napisał:

Nie i to z kilku powodów. O wędzisku wiadomo jedynie, że ma długość 400 cm. No to trzeba poszukać i znaleźć a ciekawe, że u tego samego sprzedawcy. Podobnie z kołowrotkiem, sprzedający nie ma go w ofercie a jedynie wersję RD, czyli oferowany może być towarem poreklamacyjnym. Opłata za przesyłkę to 13,- czyli sumując zakup osobno wychodzi na to samo. Jednak wspomniany kołowrotek można kupić już za 51,- ale dojdzie opłata za przesyłkę, więc wyjdzie drożej.

Wędzisko opisane jako kompozytowe, podane parametry, i widać po wadze, że bliżej mu do szklaka niż kompozytu a to z opisaną szybkością ma już niewiele wspólnego tym bardziej, że cw opisane jest jako do 30 g.

Decyzja należy do Ciebie ale dla mnie to złom, w obu przypadkach.

Ale na początek zobacze czy mi to sie spodoba, najwyżej kupie póżniej coś lepszego. 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, NvguseK napisał:

Ale na początek zobacze czy mi to sie spodoba, najwyżej kupie póżniej coś lepszego. 

To po co w ogóle kupować? Jeśli kupisz badziewny sprzęt to już jego samo zachowanie będzie zniechęcać. Chcesz kogoś oszukać czy siebie samego? Utnij kawał leszczyny, zmontuj zestaw jako bat i się przekonasz, czy ci się to podoba, czy nie. Równie dobrze możesz zmontować zestaw spławikowy na tym co posiadasz, czyli sprzęcie spinningowym, po co w ogóle cokolwiek kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na wedkarza obytego - spinningistę, wykazujesz się niewiarygodną bezradnością.

Zaczynam coraz poważniej zastanawiać się, czy w ogóle wędkujesz, bo nawet spinningista ma pojęcie o sprzęcie spławikowym, gdyż sprzęt, to sprzęt.

 KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...