Skocz do zawartości

Czy można łowić na spinning gdy okoń, szczupak i sandacz ma ochronę.


dedek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie chce sobie połowić na spinning bo już mi się dłuży, czy grożą jakieś konsekwencje za to mi, ja i tak ryby wypuszczam bo łowie tylko dla sportu, a u nas w naszym wspaniałym okręgu okoń, szczupak i sandacz ma ochronę, czy mogę np: spinningować pot pretekstem nie wiem troci jeziorowej, karpie też biorą na spinning albo leszcze, znajomemu zdarzyło się węgorza na spinning hehe, tak wiem lepiej poczekać, ale mi się nudzi już w tej chacie, i chciał bym wiedzieć czy coś może mi straż rybacka zrobić. Pozdrawiam.  

Edytowane przez dedek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zasadach połowu Twojego Okręgu nie ma nic na ten temat?

Z drugiej strony celowe łowienie ryb w okresie ochronnym pod pretekstem połowu innych ryb to...w języku kulturalnych ludzi nie ma na to określenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dedek2 napisał:

Bez przesady, szczupak i okoń to już dawno wytarte są, okonia zawsze można było łapać u nas cały sezon ale na pewno, ludzie zaczęli brać wszystko na klopsy i tak się to skończyło. 

Nie skomentuję, musiałbym użyć słów wyjątkowo nieparlamentarnych, wręcz obelżywych. zly.gifwnerw.gifspadaj.gif

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres ochronny nie jest dlatego że ktoś sobie tak wymyślił. Jest on w pełni uzasadniony tym, że w tym czasie ryby odbywają swoje tarło. Chodzi o to żeby im nie przeszkadzać, żeby inni w przyszłości mogli cieszyć się ich populacją. Możliwe że w niektórych zbiornikach ryby są już wytarte ale nie masz pewności. Jestem pewien że ty też byś nie chciał żeby ci przeszkadzano podczas...

Edytowane przez m4ko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wartburg napisał:

tak wiem dla młodszego pokolenia nie zrozumiałe..... niestety.

Dlaczego informacja jak było kiedyś ma być nie zrozumiała dla kogokolwiek?  

11 godzin temu, dedek2 napisał:

tak wiem lepiej poczekać, ale mi się nudzi już w tej chacie,

Mam rozwiązanie kup cement i ołów w formie pyłu/piaskowej wymieszaj (na opakowaniu cementu masz proporcje piasek zastąp ołowiem). Mieszankę wlej do 2  wiader 15 litrowych do jednego wiaderka ,włóż jedną nogę do drugiego drugą poczekaj aż stwardnieje . Po czynnościach wymienionych powyżej spróbuj na piechotę dojść na łowisko. 

 

11 godzin temu, Docio napisał:

języku kulturalnych ludzi nie ma na to określenia.

Jest cwaniactwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, dedek2 said:

Bez przesady, szczupak i okoń to już dawno wytarte są, okonia zawsze można było łapać u nas cały sezon ale na pewno, ludzie zaczęli brać wszystko na klopsy i tak się to skończyło. 

Wyobraź sobie, że okresy i wymiary ochronne są ustalane przez ludzi którzy wiedzą lepiej od Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że dzisiaj są dwa rodzaje wędkujących ci robiący klopsy z wszystkiego co się rusza i nadmiar troskliwych , może niedługo w ogóle będziecie płacić za karty i siedzieć w domu i czytać tylko o rybach albo grać w gry komputerowe o rybach i przeżywać, że ryba się skaleczyła haczykiem w grze komputerowej.  

Edytowane przez dedek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S

9 minut temu, dedek2 napisał:

nadmiar troskliwych , może niedługo w ogóle będziecie płacić za karty i siedzieć w domu i czytać tylko o rybach albo grać w gry komputerowe o rybach i przeżywać, że ryba się skaleczyła haczykiem w grze komputerowej.  

Szanowny panie wywołał pan u mnie białą gorączkę oraz natłok słów nie kulturalnych i uznawanych za obelżywe jeszcze ponad to było blisko wybuchu niekontrowanego mordu :bije: . Upraszam pana aby zaprzestał oceniania ludzi roztropnych jako głupich. 

Edytowane przez mikolaj łódzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym wiedział, że ten temat wywrze tyle kontrowersji to w ogóle bym go nie zakładał, a tak dla żartu jak np: taki szczupak całe życie żre inne rybki i siebie nawzajem czyli jest rasowym skur..... to też mu się należy jakaś kara w postaci haczyka żeby spokorniał heh.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dedek2 napisał:

Żebym wiedział, że ten temat wywrze tyle kontrowersji to w ogóle bym go nie zakładał, a tak dla żartu jak np: taki szczupak całe życie żre inne rybki i siebie nawzajem czyli jest rasowym skur..... to też mu się należy jakaś kara w postaci haczyka żeby spokorniał heh

Sam temat dobrze obrazuje twój stan umysłu a kontrowersje wywołała twoja wypowiedź.

A sam żart jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, dedek2 said:

Żebym wiedział, że ten temat wywrze tyle kontrowersji to w ogóle bym go nie zakładał

Nie wierzę ;) Od początku było oczywiste że temat jest kontrowersyjny i włożysz kij w mrowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wind zamknął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...