Skocz do zawartości

Kupiłem sprzęt i co dalej ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć liczę na wasza pomoc jako iż jestem naprawdę zielony w tym temacie i nie mam kogo podpytać z znajomych ani nie chce truć ludzia głowy mam do was zapytanie.

https://allegro.pl/oferta/zestaw-wedkarski-karpiowy-jaxon-2x-wedka-kolow-z22-7323386560?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_pla_sport_turystyka_fishing_a1&ev_adgr=fishing_a1_ref&gclid=CjwKCAjwy42FBhB2EiwAJY0yQlexhlcXk-TLyBgyYDhey5JQknIMvIwVsklwsUOPpDsRSdBETzHTehoC3qIQAvD_BwE

Kupiłem ten oto zestaw i do tego kulki proteinowe jak wyczytałem na internecie.

Co jeszcze do tego wszystkiego muszę dokupić żeby mieć już gotowe i żeby zostało tylko pojechać nad jezioro złożyć zestaw i cieszyc się z tego sportu ?

Najlepiej powiedzieć co muszę dokupić i wkleić jakis link z filmem jak to pomontowac.

Proszę nie piszcie mi o innych metodach połowu ryb bo ta mi odpowiada najbardziej i z czasem chialbym się edukować i zmieniać powoli sprzęt na lepszy Bo wiem że ten taki na naukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po samym zakupie widać że jesteś zielony ;) 

Puszka kukurydzy konserwowej będzie bardziej uniwersalna i co ważne dużoooo tańsza. Kulki są z reguły na duże ryby. 

5 minutes ago, Damiandamian said:

Najlepiej powiedzieć co muszę dokupić i wkleić jakis link z filmem jak to pomontowac.

Nie zrozum mnie źle ale masz takie same możliwości wyszukiwania. Interesuje Cię wiązanie haczyków i budowanie zestawu karpiowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, m4ko napisał:

to mogę powiedzieć tylko jedno, Nad Wodę!!

A tam sie dowiesz czego nie wiesz, to nie Matrix ze ktoś Cie zaprogramuje w kilka minut tylko doświadczenie gromadzone latami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Damiandamian napisał:

Co jeszcze do tego wszystkiego muszę dokupić żeby mieć już gotowe i żeby zostało tylko pojechać nad jezioro złożyć zestaw i cieszyc się z tego sportu ?

Najlepiej powiedzieć co muszę dokupić i wkleić jakis link z filmem jak to pomontowac.

Proszę nie piszcie mi o innych metodach połowu ryb bo ta mi odpowiada najbardziej i z czasem chialbym się edukować i zmieniać powoli sprzęt na lepszy Bo wiem że ten taki na naukę.

Skoro odpowiada najbardziej, to znaczy, że już próbowałeś na pożyczonym.

Skoro pytasz o akcesoria, to znaczy, że nie masz pojęcia co robić gdyż do tej pory instruował Cię ktoś inny.

Skoro nie miałeś sprzętu i pojęcia co robić oraz złożyć podstawowego zestawu, to wniosek jest jeden - najpierw Karta Wędkarska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Docio napisał:

Skoro nie miałeś sprzętu i pojęcia co robić oraz złożyć podstawowego zestawu, to wniosek jest jeden - najpierw Karta Wędkarska.

Przecież do egzaminu na Kartę Wędkarską nie ma obowiązku znać mocowań zestawów, węzłów itp. Co nie zmienia faktu że jest ona niezbędna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Docio napisał:

Skoro odpowiada najbardziej, to znaczy, że już próbowałeś na pożyczonym.

Skoro pytasz o akcesoria, to znaczy, że nie masz pojęcia co robić gdyż do tej pory instruował Cię ktoś inny.

Skoro nie miałeś sprzętu i pojęcia co robić oraz złożyć podstawowego zestawu, to wniosek jest jeden - najpierw Karta Wędkarska.

Karta wędkarska zdana już.

Fakt zawsze z dziadkiem św pamięci jeździłem ale to max 2razy jak byłem u niego na wakacjach.

Dlatego też pytam o akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje Ci podbieraka i czegoś do wyjmowania haków. Na dodatek nie wiem jak zamierzasz "przytwierdzić" kulki do haka? jeśli na włos to czy umiesz tak zawiązać do haka linkę aby powstał włos? Jeśli nie no to musisz kupić gotowe przypony. Do tego jakies wiertło do kulek i coś żeby przewlec włos przez kulkę. Stoper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, m4ko napisał:

Przecież do egzaminu na Kartę Wędkarską nie ma obowiązku znać mocowań zestawów, węzłów itp.

Oczywiście, że nie ma obowiązku ale materiały powinny być podane a przynajmniej jakieś ukierunkowanie na takie materiały. Może już za stary jestem ale nie znam podręczników wędkarskich, które obejmowałyby jedynie przepisy. Każda znana mi lektura wędkarska, portale wędkarskie, fora, czy nawet filmy na YT zawsze poruszają wiele tematów z szeroko pojętego wędkarstwa a tylko sygnalizacyjnie z obowiązującego prawa. Wpisz w wyszukiwanie na YT "kulki proteinowe" to dostaniesz około "nie wiadomo ile" filmików poczynając od połowu rekordów, poprzez robienie kulek i różnic pomiędzy nimi, połowów codziennych, a na składaniu zestawów i potrzebnych akcesoriach kończąc. Kulki, mata, antyseptyk, zanęcacze, atraktory, podpórki wszelkiej maści, alarmy, podbieraki to wręcz mantra każdego filmiku karpiowego.

No skądś się musiał uczyć do egzaminu i jeśli mi ktoś powie, że jedynie przyswoił ustawę i rozporządzenie do niej, to wybaczcie ale mam prawo nie wierzyć. Sama ciekawość by mu na to nie pozwoliła skoro mu się to spodobało.

Nie podważam jego stwierdzenia, że karta zdana, ale chyba mam prawo do swojego zdania, tym bardziej, że z każdej strony zalatuje zbukiem.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Docio napisał:

Nie podważam jego stwierdzenia, że karta zdana, ale chyba mam prawo do swojego zdania, tym bardziej, że z każdej strony zalatuje zbukiem.

Jasne że masz prawo do własnego zdanie, każdy je ma, i nikt go nie kwestionuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Wartburg said:

Nadmiar poradników reklamowych YT pewnie kolega przyswoił :P

Praktyka wyleczy.

Dochodzi do tego że ludzie pytają w sklepie o akcesoria konkretnej marki bo na inne nic nie złowią. Można zrozumieć przynęty spinningowe ale koszyki zanętowe albo haczyki to przegięcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...