Jump to content
Robertxxx

Warszawa Tarcho Wisła

Recommended Posts

Cześć,

Czy moze ktos polecic jakies miejscowki od Tarchomina w dół rzeki? ca~5km,  Są tez chyba odcinki wylaczone z mozliwosci wedkowania.(grunt) Pozdrawiam

Obejrzyj Paweł Daniec na YouTube. On tam łowi to może coś podpowie:)

6 godzin temu, Robertxxx napisał:

Cześć,

Czy moze ktos polecic jakies miejscowki od Tarchomina w dół rzeki? ca~5km,  Są tez chyba odcinki wylaczone z mozliwosci wedkowania.(grunt) Pozdrawiam

Na Tarchominie byłem raz i powiedziałem sobie - nigdy więcej. Wisła tam a koło mnie to nawet nie ma porównania. Tam był śmieciowy koszmar, smród i rozpacz. Ryby były i owszem ale śmierdziały tak, że przypo...a nie napisze co przypominały.

Przenieś się na odcinek od trasy toruńskiej do mostu gdańskiego, nie będziesz żałował. W ogóle każdy miejski odcinek powyżej kolektora bielańskiego jest lepszy, niezależnie od brzegu choć brzeg praski jest sympatyczniejszy.

16 godzin temu, Robertxxx napisał:

Cześć,

,  Są tez chyba odcinki wylaczone z mozliwosci wedkowania.(grunt) Pozdrawiam

Sa rezerwaty udostępione do wędkowania lub nie, z buta i rowerem mozesz sie udać na ryby  jak udostępniony autem juz nie, N2000 to nie rezerwat ale też nie wszystko wolno itd itp. Jak ci szkoda czasu i energii przedzierać sie przez gąszcz przepisów: dokładne granice róznych form ochrony i co gdzie wolno to sobie odpuść bo najpędzej złąpiesz mandat za złamanie przepisów któtych nie złamałeś.

No właśnie byłem raz zaraz za Czajką, miejsce spoko..tylko zczaiłem;) się później,ze jest tam natura 2000..no i ta woda z Czajki...no i wlasnie mnie to tez zniechecilo

Przy trasie toruńskiej były kiedyś działki.. chyba nawet moj znajomy mial.. może tam spróbuje...tylko nie wiem jak ze zjazdem.samochodem..

Zazwyczaj jezdzilem w okolice Czosnowa, ale z miejscowkami było ciężko i lądowalem zazwyczaj u znajomych w Czerwinsku..:)

Chetnie znalazlbym cos blizej..praski odcinek wlasnie kojarzy mi sie z jakas wylaczona strefą..

Edited by Robertxxx

2 godziny temu, Robertxxx napisał:

Wybrzeze puckie wyglada na google maps ok...ciekawe wlasnie czy mozna;)

Kiedyś był zakaz jakieś 100 m od Gdańskiego. Działkowicze coś się burzyli i jak jest teraz nie wiem. Na zjazdach z drogi do Wisły były szlabany. Jak jest - nie wiem.

Od Gdańskiego do Trasy Łazienkowskiej nigdzie się do rzeki nie dojedzie. Nie wiem jak od Łazienkowskiej do Siekierkowskiej, za Siekierkowską jest jeden dojazd na wysokości Wawra przez osiedle domków. Łowić wszędzie można, dojechać nie.

A w ogóle to Wisłą bym się nie przejmował, masz w sumie blisko do Narwi, jakieś 20 min samochodem i niecałe 20 km. Od Dębe do ujścia wszędzie jest dojazd a w Okuninie 5 czy 6 główek. W rejonie Poddębe, Topolina, "Buchta" jest sporo dobrych  przejazdów przez wał i można spokojnie dojechać.

A zapomniałem. Na wyspie poniżej Gdańskiego wypasane są od kilku lat owce. Ale o co z nimi chodzi to już nie pamiętam, jednak mogą być jakieś ograniczenia w tamtym rejonie.

Edited by Docio

Dziękuję za odpowiedź:) fakt, Narew kusi ale to tez juz kawalek drogi:) swego czasu bylem nad Bugiem i byla to spoko wyprawa, mega rzeka:) ( łowie niecale 2 lata:)) czyli z tą Wawą nie tak prosto:) Nie jestem z Tarchomina:) 

Zerkam na Okunin( pewnie tez spora 'presja') i blizej niz Czerwinsk..aczkoleiek ciezko wyskoczyc po pracy na 2h:)

Screenshot_2021-05-30-17-17-45-886_com.google.android.apps.maps.jpg

Dzisiaj zwiedzilem Glinianki Błonie( jak i poprzedni tydzień), fajne tereny..ciężko o rybę poza no kill, gdzie ludzi jest sporo.

2 godziny temu, Robertxxx napisał:

Zerkam na Okunin( pewnie tez spora 'presja')

W tygodniu jest spoko. Zawsze ktoś jest ale luzu pełno. Za to sobota-niedziela, to trzeba mieć szczęście, musi padać albo być dość chłodno. Jak jest ciepło to od piątkowego popołudnia tłok jak na plaży nad Bałtykiem.

3 godziny temu, Robertxxx napisał:

Zerkam na Okunin( pewnie tez spora 'presja') i

Spora.... nawet w środku tygodnia o świcie ciężko miejsce znależć

Jak umiesz patrzeć na mape i typować okolice to zdecydowanie ponawiam swoją uwage o zapoznaniu sie z ustawą o ochronie przyrody tz co wolno/ nie wolno w rezewatach /w niektórych łowić wolno/ co wolno na obszarach N2000  -dość spora swoboda; czasami są zakazy lokalne tez trzeba je umieć na szybkości sprawdzić i szukaj bo miejsca w dole Wisły blizko są tylko potrzebna jest wiedza prawnicza zeby nie dać se wkleić mandatu niesłusznie no i wiedzieć gdzie i czego nie robić,
Jak to opanujesz -miejsca łagodnie ujmując "walą po oczach" jak sie patrzy na mape.

2 godziny temu, Wartburg napisał:

Spora.... nawet w środku tygodnia o świcie ciężko miejsce znależć

No, nie ma gdzie szpilki wsadzić, jak na zdjęciach poniżej od świtu do późnego popołudnia.

Janowek02.thumb.jpg.b2594770963f7de1161b93792cf70be4.jpgJanowek03.thumb.jpg.5d8f23e4eea2e017f1b5ce9d3e1fa9bc.jpgJanowek08.thumb.jpg.bccaca489ed125ed696f4a8e462f867d.jpg

Jak wiadoma rura czasla, byłem kilka razy i było gęsto, 

8 minut temu, Wartburg napisał:

Jak wiadoma rura czasla, byłem kilka razy i było gęsto, 

Jak wyłączyło kawał Wisły to nie dziwne, ale wszystko wróciło do normy. Nikt nie da gwarancji, że tak zawsze będzie, ale to spotykałem. Pewnego dnia Spławik66 rzucił hasło, czy by nie pojechać, wypadało w sobotę. Zgarnąłem jeszcze kumpla i ruszyliśmy jeszcze nocą.20141002_072733.thumb.jpg.e3bb3de8d64d45dd56d8d0dec5060a8f.jpg

Nie pomyliliśmy się, miejsc jeszcze było do wyboru. A Pawełek miał miejsce nawet na szczycie główki.

20141002_072754.thumb.jpg.a76d954da271fe2a1e2c904059ff5ac0.jpg

Z białorybu pewnie połowiliście, a jak drapieżniki?

Nie pamiętam abyśmy nastawiali się na "mięsożerne". Może Paweł ale nie pamiętam. W każdym razie nic takiego nie zaobserwowałem.