Jump to content

Recommended Posts

Na początku wiosny wykupiłem sobie ulgową składkę członkowską oraz ulgową składkę na ochronę i zagospodarowanie wód jako student do 24 roku życia. Problem polega na tym, że w jesienią mam 24 urodziny i zastanawiam się czy będę musiał dopłacić coś, żeby mieć normalną składkę, wykupić składkę od zera czy po prostu do końca roku wystarczy ta, którą kupiłem. Jak na to patrzą w przypadku kontroli?

Godzinę temu, spuawik napisał:

...zastanawiam się czy będę musiał dopłacić coś, żeby mieć normalną składkę, wykupić składkę od zera czy po prostu do końca roku wystarczy ta...

Wystarczy ta.

Godzinę temu, Docio napisał:

Wystarczy ta.

Dzięki, a mógłbyś napisać, gdzie można znaleźć informację, że ta wystarczy? Sam szukałem jakiegoś regulaminu czy czegoś, gdzie by było coś o składkach i nigdzie nie znalazłem, a dobrze by było, gdybym w przyszłości sam wiedział, gdzie sprawdzać takie rzeczy.

Nie sprawdzisz.

Opłaty wnosi się z aktualnym w dniu wpłaty stanem prawnym i są one obowiązujące do końca swojej ważności, o ile są to opłaty całoroczne. Nie jest istotne, że w okresie obowiązywania opłat zmieni się twój status prawny. Będzie on uwzględniony dopiero przy kolejnej opłacie.

Wyjątkiem są opłaty okresowe i gdybyś po swoich urodzinach wybierał się do innego Okręgu na ryby, to wtedy lepiej zapytać się w kasie Okręgu, bo tego nie wiem, czy akurat opłaty liczone są w odniesieniu do opłaty członkowskiej, czy do faktycznego stanu prawnego.