Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc bardziej doświadczonych.


Karpionator17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, muszę przyznać że ostatnio się trochę kolokwialnie mówiąc "zapuściłem" jak chodzi o wędkarstwo. Przez tą pandemie spotkało mnie wiele przykrości, przez co nie miałem czasu myśleć o rybach. Ostatnio wraz z znajomymi wybrałem się na nasz lokalny staw, by "zapuścić spławiki" i zauważyłem że moja wędka zaczyna odstawać jakościowo. Nie będę ściemniać- jest ona już dość stara.

Więc przychodzę z zapytaniem: Czy jest tu ktoś kto posiada i mógłby polecić porządną i dobrze wykonaną wędkę spinningową w rozsądnej cenie? Zależy mi na tym żeby nie był to szmelc z chin.

Mój budżet wynosi 4000zł

Dziękuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź mi wędzisko do 400 zł nie robione w Chinach.

BTW, czas wyleczyć się z mitu, że co chińskie to szmelc. 

Jakie ryby chcesz łowić i jakich przynęt używasz? 

Tu https://allegro.pl/listing?string=wędka fenwick masz amerykańskie m.in. z dolnej półki, a tu https://superwedkarz.pl/3_major-craft z japońskiej. Jak celujesz wyżej, to zbieraj gotówkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Karpionator17 napisał:

Panie Hubercie. Napisałem że do czterech tysięcy. ;) Pozdrawiam

O ja ślepy;)

To ponawiam pytanie, jakie ryby chcesz łowić i na jakie przynęty?

PS Hubert, żaden pan :)

Ps 2. Z taką kwotą, to warto zbudować wędzisko w pracowni. I gotówki jeszcze zostanie.

Edytowane przez HaDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Hubercie. Interesują mnie jak przystało na spinning - ryby drapieżne. Jakieś sumy, szczupaki itp. Powiem szczerze że chciałbym w końcu złapać jakiegoś wielkiego suma - rekordziste, bo jak chodzi o takie rzeczy to niczym się nie mogę pochwalić :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo, trudno Ci będzie pogodzić szczupaka i suma jednym wędziskiem nawet za 4000.-, chyba że Twoim marzeniem są sumy do 100cm.

Secundo, o rekordowych rybach w wodach PZW też możesz pomarzyć, to rzadkie przypadki.

Tertio, w Twoim budżecie bez problemów zmieszczą się dwa wędziska o "wysokiej klasy" znaku firmowym, co wcale nie oznacza ich wysokiej klasy technicznej.

Quatro, Jak podpowiedział Hubert, pomyśl o zamówieniu wędziska z pracowni, choć nie licz na to, że będzie to uniwersał na szczupaka i na suma jednocześnie.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim budżecie zmieszczą się dwa wędziska z pracowni, jedno szczupakowe, drugie sumowe. Jeśli chciałbyś wędziska dostępne w handlu, zainteresuj się katalogiem Dragona na stronach 8-10 są wędziska wysokiej klasy, odpowiednie zarówno na szczupaki, jak i na sumy, w cenach mieszczących się w Twoim budżecie, lub katalogiem Kongera.

Tutaj masz katalogi wszystkich firm liczących się na rynku.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...