Skocz do zawartości

Pierwszy dowód


Docio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec spekulacji i mowie, że ktoś coś słyszał ale w sumie nic pewnego. Pierwszy dowód, że Chiny stają się potęgą hodowli węgorza. 400 ton rocznie przemawia do wyobraźni.

Wstawiam w ten sposób aby nie znikło. Źródło jest pod tym linkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiny jeśli jeszcze nie są to stają się potęgą we wszystkim. W zeszłym roku zbudowali szpital w kilka dni. W Europie nie zdążyliby wybrać działki :)

Czy jest ktoś w najbliższym otoczeniu nie ma czegoś chińskiego? Jeśli nie kompletny produkt to surowce były z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zwykły michał napisał:

Czy jest ktoś w najbliższym otoczeniu nie ma czegoś chińskiego? Jeśli nie kompletny produkt to surowce były z Chin.

Zaintrygowałeś mnie chwilę po tym jak zrozumiałem sens, bo gramatyka...bez komentarza. ;) :) 

Rozejrzałem się i faktycznie dotarło do mnie, że mam mnóstwo drobnych rzeczy z Chin. Najdłużej, uwaga, zapalniczki, które średnio mają 3 lata i są nadal sprawne. Najstarsze 2 mają chyba z 4 lata i nadal chętnie podają ogień. :) 

Po chwili kolejna refleksja, spojrzałem na to, na czym klepie te literki, sprawdziłem - Chiny. Spojrzałem na kompy - na pewno Chiny. A tak narzekamy na jakość... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju zamówiliśmy auto. Termin odbioru pierwotnie miał być w lipcu. Teraz dowiedzieliśmy się, że będzie w sierpniu ale sprzedawca nastawiałby się na początek września :D 

Niby auto japońskie a obsuwa spowodowana opóźnieniem w dostawie komponentów z ... Chin. 

Wracając do węgorzy, już parę lat temu głośno było o skupie narybku węgorza przez chińczyków. Widać teraz sami wzięli się za produkcję. 

Łowimy chińskimi wędziskami z chińskimi kołowrotkami, używając chińskich żyłek, przynęt, spławików etc. Teraz będziemy łowić chińskie ryby, bo tylko patrzeć jak zaczną export do Europy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Docio said:

Zaintrygowałeś mnie chwilę po tym jak zrozumiałem sens, bo gramatyka...bez komentarza. ;) :) 

Podobno mam inne zalety ;) Nie będę poprawiał, żeby inni widzieli jak nie należy pisać :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zwykły michał napisał:

Podobno mam inne zalety ;) (...)

Nie chwal się, bo zapytam żonę/kochankę/dziewczynę... jezyk_oko.gif i wyjdzie szydło z worka wysmiewacz.gif

Pomijając pierwszą wędkę z pędu leszczynowego (na pewno polskiego), też zaczynałem od chińskiego bambusa, ale był na nim napis "Сделано в СССР"... lol.gif

 

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zwykły michał napisał:

Córka mówi że dobrze gotuję

Miejmy nadzieję, że ma inny wybór niż być głodną lub Cię chwalić :D;)  Grunt, że jej smakuje choć wnioskuję, że Twoja kuchnia jest diametralnie inna od kuchni żony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt nie zwrócił uwagi czym te węże są karmione? A potem w Selgrosie : -Pani, to nasze węgorze? No oczywisćie, tyle ze karmione chińskim ciastem. - Ale hodowane u nas? - No pewnie (autentyczna rozmówka!)

Tak. Chiny stają się naprawdę potęgą i na nic wydana przez jankesów wojna celno-gospodarczo-polityczna.Kiedyś te małe, żółte ludziki bedą dyktować światu nie tylko co jeść ale i kiedy to robić. Małę żółte rączki wyprodukują i sprzedadzą wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...