Skocz do zawartości

Porada w wyborze sprzętu (Spinning dla początkującego)


Rekomendowane odpowiedzi

Może jakieś konkrety? Budżet, ryby jakie masz zamiar łowić, łowiska (jeziora, rzeki, zbiorniki zaporowe). Co ty myślisz, że pisząc "jaki zestaw na spinning" od razu posypią ci się odpowiedzi i porady. Nikt z nas, z tego co mi wiadomo nie jest wszechwiedzący, może się mylę. Następnym razem jak napiszesz jakąś wiadomość zastanów się jaki efekt chcesz uzyskać i czy z podanych przez Ciebie informacji ktokolwiek z nas ma szanse coś polecić. Jeden ma spinning łowi okonie, inny szczupaki a jeszcze inny klenie, jeżeli każdy by ci polecił jakiś zestaw to miałbyś ich w zatrzęsienie.

 

Edit: Sorki że tak ostro wyszło ;)

Edytowane przez m4ko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od warunków w jakich się łowi i zasobności portfela. :) Do Autora wątku: wpisz sobie w forumową wyszukiwarkę frazę "spining na początek".  I piszę to bez złośliwości. Miłej lektury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • hege zmienił tytuł na Porada w wyborze sprzętu (Spinning)
  • hege podpiął ten temat
  • hege zmienił tytuł na Porada w wyborze sprzętu (Spinning dla początkującego)
  • 1 rok później...

Dzień dobry.

Drodzy Panowie trochę poczytałem po forum i chciałbym Was zapytać o radę. Nie mam wędki do spiningu, a chciałbym na początek coś niedrogiego, żeby sprawdzić czy mi się to w ogóle widzi. Co myślicie o Konger Corral Tele Spin 10-35 g 270 cm? Link poniżej:

https://allegro.pl/oferta/wedka-konger-corral-tele-spin-270-35-13757172866

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zamierzasz łowić tym wędziskiem? Taki ciężar wyrzutu predystynuje ten kijek pod szczupaki/bolenie, zapomnij o okoniach, sandaczach. Poza tym osobiście nie jestem zwolennikiem teleskopowych spinningów, a już na pewno nie za taką cenę. To bazarowy gadżet.
Proponowałbym kijek bardziej uniwersalny, który pozwoli Ci połowić zarówno okonie, jak i przyzwoite szczupaki. Z tańszych dobre opinie zbierają wędki JAXON z serii Grey Stream 5-23g lub niezawodny DRAGON 5-25g.
Gdybyś zdecydował się na nieco większy wydatek, gorąco polecam DRAGON 3-18g - moja Pani używa tego wędziska od kilku sezonów i jest to jej ulubiony kijek. Nie zniechęcaj się jego niewielką długością, bo jego dynamika pozwala na osiąganie długości rzutów porównywalnych z wędziskami 240-260cm. Praktycznie obsługuje w pełnym komforcie przynęty od 2 do 20g (ekstremalnie obsłuży nawet 1,5g), świetnie sprawdza się na okoniach i sandaczach, a również nie boi się szczupaków niewstydliwego rozmiaru. Już kilka osób za moją poradą zaopatrzyło się w ten model i jeszcze nie zostałem za to opluty.
Na prawdę warto wydać nieco większe pieniądze na coś przyzwoitego niż śmiesznie małe na chrust, który polegnie w jeden sezon, a zapewne nawet wcześniej.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rzeczową odpowiedź. W sumie mogłem napisać, że chciałbym nią połowić szczupaki i byłoby mi coś łatwiej odpisać. Z góry przepraszam.

W związku z powyższym domyślam się, że w takim razie 10-30g byłoby lepszym pomysłem? Kierując się podanym sprzętem znalazłem Dragon Express Spinn 10-30 g 126 cm - 245 cm. Czy on będzie ok? Link:

https://allegro.pl/oferta/wedka-dragon-express-spin-2-45-10-30g-20-67-245-13767279301

Cenowo to mniej niż 100 zł w porównaniu z tym bazarowym gadżetem jak to trafnie Pan nazwał, a z pewnością jakość będzie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej, nie jest to górna półka, ale ten kijek powinien spełnić pokładane w nim nadzieje. Do niego kołowrotek w rozmiarze 4000, plecionka w granicach 0,14mm i będzie przyzwoity zestaw.
Osobiście jestem zwolennikiem trochę lżejszego spinningowania i mój "najcięższy" kijek to 10-36g, rzadko używany, bo na szczupaka wystarcza mi taki średniaczek 7-21g, ale ten Express powinien być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Sjema polecam wam wędkę mikado milestone kupiłem ją dla mojego syneczka i mam brak zastrzeżeń co do tej wędki synek złowił na nią swojego pierwszego okonia około 10 cm syn zadowolony z sprzętu pozdrawiam:);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...