Skocz do zawartości

Wędka do łowienia drapieżników, dla nowicjusza.


K4rgul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

Od razu na wstępie zaznaczę że jeśli chodzi o samo wędkowanie nie jestem nowicjusze, ponieważ wędkować zacząłem jakoś w 2008 roku, wtedy miałem swoją pierwszą wędkę, kupioną za jakieś 29 zł Jaxon Adventure jakoś tak brzmiała nazwa, niestety uległa ona nieszczęśliwemu wypadkowi i pękła, później zakupiłem za około 100-120 zł wędkę Dragon Millenium Heavy Duty "kogut" c.w 20-60g 1,90cm, mam ją po dziś dzień, aczkolwiek zbyt często ją nie łowiłem, ale ostatnio powróciła u mnie ochota na ponowne rozpoczęcie przygody z wędkowaniem, miałem kilku letnią przerwę. Dla tego miałbym też pytanie, jeśli ktoś będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie to będę wdzięczny, mianowicie co uważacie na temat tej właśnie wędki od dragona. A pytanie główne jakie do Was mam jest następujące, postanowiłem przeznaczyć na zakup nowej wędki coś pomiędzy 300-400 zł, dla tego też chciałbym Was zapytać, co w tej kwocie polecacie, niżej podaje co chcę łowić, gdzie i w jaki sposób:

-głównie szczupaki, na łowiskach, na których będę łowił występują również okonie i możliwe że sumy (lecz na temat sumów informacje są nie potwierdzone) 

-będą to na 99% wody stojące, czyli stawy/jeziora, niezbyt głębokie, głębokość maksymalna do 3-4 metrów

-będę łowił na 99% z brzegu

Czego oczekuje od wędziska w takim przedziale cenowym?

-Przede wszystkim tego że wędką będzie wytrzymała, że nie pęknie mi podczas holu nieco większej i cięższej ryby

-A także tego aby była brania nieco mniejszych ryb także były odczuwalne (natomiast nie wiem czy jedno z drugim może iść w parze, dla tego proszę Was o sugestie)

W tej kwocie 300-400 zł ma być jedynie kijek, kołowrotek, plecionki, żyłki, przynęty etc. już posiadam, jeśli poniżej 300 zł są też warte polecenia co do moich "wymagań" kije to również możecie podawać takie propozycję, chętnie przyoszczędzę stówkę, ale tylko jeśli będzie to miało sens.

 

Dzięki za uwagę i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

warto pogrzebać w zasobach forum.

I wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz łowić komfortowo, to buduj dwa zestawy. Jeden okoniowy, drugi szczupakowy. A może warto skupić się najpierw na jednym gatunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, trochę poczytałem, pooglądałem też trochę filmów na YT, ale będąc szczerym wybór jest dość spory w takim przedziale cenowym jaki podałem, prosiłbym osoby, które miały okazje jakiś czas łowić tymi modelami wędek w tym przedziale cenowym do 400 zł, aby może coś od siebie poleciły. Bo ja tak jak piszę jestem pod tym względem nowicjuszem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak: okoń DAM Microflex 1-10 g, szczupak Dragon Black ROCK II 7- 30. Konstrukcje sprawdzone, trochę przekroczą budżet, ale jeszcze raz się powtórzę: chcesz wygodnie, czy "od biedy"? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda @HaDe polecił dobre rozwiązanie, ale że zostałem "wywołany do tablicy", wtrącę conieco. Niedawno miałem okazję zapoznać się organoleptycznie, z generalnie pozytywnie ocenianą serią Grey Stream JAXONA i z czystym sumieniem mogę polecić:

okoniówkę 250cm;

- szczupakówk 265cm.

Długości dobrane z uwagi na 99% łowienia z brzegu. Obydwie zmieszczą się w Twoim budżecie i obydwie spełnią Twoje potrzeby.

Gdybyś jednak skusił się na nieco wyższy budżet, to polecony przez @HaDe na szczupaki Black Rock będzie the best, a na okonia poleciłbym Ci sprawdzonego przez trzy sezony Black Rock 3-18g. Mimo długości 198cm, wędzisko ma dynamikę pozwalającą na rzuty dorównujące wędziskom 240cm. Poza tym kijek ładuje się już od 2g (przy ograniczonych nieco odległościach i zastosowaniu cieniutkiej plecionki nawet od 1,5g), a przekroczenie górnego cw do 20g nie spowoduje żadnego "uszczerbku na zdrowiu". Na marginesie to ulubione wędzisko mojej Pani, na którym wyholowała nie tylko przyzwoite okonie, ale również przyłowy w postaci szczupaczków 55 i 62cm, przy czym kijek nawet nie jęknął.

To byłoby na tyle wtrętu z mojej strony.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...