Skocz do zawartości

Zestaw wędkarski na prezent


chuda_ryba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Proszę o radę. Chciałabym kupić tacie przynęty, głównie gumy i woblery, ale im dłużej komponuję zestaw, tym mam większe wątpliwości i ochotę, aby rzucić to wszystko i kupić po prostu szalik + czapka. Ponieważ... Nie mam pojęcia, czy takie rzeczy spodobają się "staremu wędkarzowi". Co mnie skłoniło do tej inwestycji? Kiedyś pokazywałam tacie na YT woblery łamane (były za kilka stów) i był nimi podekscytowany. W każdej chwili mogę zrezygnować z zakupu, więc chciałabym poznać Państwa zdanie.

Nie wiem ile tata ma kijów, ale na pewno nie jeden. Nigdy nie patrzyłam w skrzynkę, ale coś kojarzę, że łowi na żywe, a także na blachy. Nie mieszkamy razem, nie mam jak przeprowadzić śledztwa. A jeśli mowa o śledziu, to głównie łowi szczupaki nad jeziorem.

Od dwóch dni czytam fora i oglądam YT i stworzyłam oto:

  • Wobler Westin Swim Glidebait 10cm 31g
  • WOBLER SALMO PIKE DR FLOATING 11cm
  • Wobler Strike Pro Baby Buster 10cm 25g
  • POLSPING BŁYSTKA WAHADŁOWA MORS NR.2 NIKIEL 14g
  • POLSPING BŁYSTKA WAHADŁÓWKA ALGA # NR.2/21G BW-A02
  • GUMA Savage Gear Soft 4Play 9,5cm/7,5g
  • Guma Ripper cannibal Savage Gear 12,5cm Blue Pearl
  • 4D HERRING SHAD PIKE-11,0 cm
  • Jeszcze dobiorę (lub i rzucę wszystko) z dwie gumy z Savage Gear Cannibal, np. "strażaka" i "tygryska" 10 cm
  • Spinwal agrafka Nr 16/10 kg 10 szt.
  • Dozbrojka Dragon 1x7 Surfstrand | 8cm |nr. 4|2szt
  • Dozbrojka Dragon 1x7 Surfstrand 10cm |nr. 4|2SZT
  • Szpilki, PINY - do dozbrojek KONGER - S/L [20szt]
  • DRAGON PRZYPON TITANIUM WIRE 30cm 14kg
  • DRAGON PRZYPON TITANIUM WIRE 30cm 9kg CLASSIC
  • Opakowanie najtańsze, byle jakie, żeby to po prostu pomieścić, bo na porządne budżet nie pozwala, z resztą tata pewnie ma gdzie przechowywać.

 

Moje pytanie - a raczje pytania - brzmią:

  • Czy przesadziłam jak na pierwszy (taty) raz z liczbą przynęt
  • Czy kupiłam/kupię takie tandety, że wstyd / Czy pomysł składania zestawu przez taką amatorkę, jak ja to... Niemądry pomysł.

Mam obawy co do "starego" rybaka, że wyda mu się to za nowoczesne, ale z drugiej strony myślę, że sam sobie nie kupował, bo wolał sobie kupić inne niezbędniki z kategorii wędkarstwo, kiedy dowiedział się, że do gum trzeba to i tamto, albo, ze tanie drewno, to i tak drogie drewno - tak przypuszczam. Proszę o szczerą radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź :).

Myślę, że najczęściej łowi z łódki na dość płytkim gruncie przy trzcinach. Nie wiem, czy to coś zmienia. Bardziej chodzi mi o to, że zestaw jest godny wypróbowania, a nie czy będzie działać.

Aby nie brnąć bez sensu w temat, to może zadam konkretniejsze pytania:

Czy rozmiaru dozbrojek i agrawek jest mniej więcej ok do wielkości gumy 10 cm. Może nie ma sensu zbroić takich małych, ale tutaj chciałam, aby tata sobie poćwiczył przygotowywanie przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chuda_ryba napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedź :).

Myślę, że najczęściej łowi z łódki na dość płytkim gruncie przy trzcinach. Nie wiem, czy to coś zmienia. Bardziej chodzi mi o to, że zestaw jest godny wypróbowania, a nie czy będzie działać.

Aby nie brnąć bez sensu w temat, to może zadam konkretniejsze pytania:

Czy rozmiaru dozbrojek i agrawek jest mniej więcej ok do wielkości gumy 10 cm. Może nie ma sensu zbroić takich małych, ale tutaj chciałam, aby tata sobie poćwiczył przygotowywanie przynęty.

Zdaję sobie sprawę z tego, że wszystko zależy od wszystkiego. Może po prostu wyrzucę gumy i zostawię, tylko agrawki z drewnem i metalem. Może za dużo na początek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...