Skocz do zawartości

Slow sinking bomb. Bombka wolnoopadająca mojego pomysłu


Irych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Jakiś czas temu obejrzałem filmy na temat bombek do łowienia ryb w toni. Wydaje się to bardzo ciekawą alternatywą dla method feedera. Z ciekawości zamówiłem dwie sztuki od jednego z internetowych dostawców żeby sprawdzić o co w tym chodzi. W oparciu o zdobytą wiedzę stworzyłem alternatywę dla bombek proponowanych przez sklepy wędkarskie, których cena w moim uznaniu była/jest o wiele za wysoka. Wydaje mi się, że cena bombek dostępnych na rynku spowodowana jest kosztem zakupu plastikowych kulek.

Swój pomysł oparłem o odlew. Może jakość kulki nie jest idealna ale w moim odczuciu wyszło to naprawdę całkiem dobrze. Przy zachowaniu stałych proporcji receptury powtarzalność wykonania jest na wysokim poziomie. Zważyłem kilka kulek i razem z agrafką waga jubilerska wskazywała 8,5g z odchyleniem maksymalnym 0,15g (zazwyczaj było to do 0,1g).  :)

 20220105-161530.jpg

Co uległo zmianie:
- oczko mocowania jest bezpośrednio zatopione w kulce
- zatyczka zamiast plastikowej została zamieniona na silikonową która trzyma się zestawu bardzo dobrze
- zastosowano łącznik w postaci specjalnej agrafki
- usunięto silikonową tulejkę łączącą kulkę z krętlikiem

Nagrałem film pokazujący pracę oraz zasięg rzutu mojej kulki. Można go obejrzeć tutaj:


Nie namawiam, ale jeśli ktoś byłby chętny na taką alternatywę dajcie znać. Na razie odlałem tylko kilkanaście kulek w celu sprawdzenia zainteresowania. Moje rękodzieło można znaleźć także na znanym portalu aukcyjnym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...