Skocz do zawartości

Kołowrotek Shakespear 2002hk


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio robiłem porządki w szafie i znalazłem kołowrotek  Shakespeare 2002HK.

Historia tego kołowrotka jest dosyć ciekawa, Kilka lat wstecz mój ojciec pracował w Szwajcarii na kempingu z kilkoma innymi pracownikami.  A na kempingach często ludzie gubią swoje rzeczy. Miałem dosłownie z 5 lat gdy byłem na wakacjach u ojca na kempingu a, jego kolega z pracy mówi ,że znalazł wędkę ale on nie interesuje się wędkarstwem więc dał on ją mi. Przywiozłem tą wędkę do Polski, kilka razy byłem z nią na rybach na rzeczce nie daleko mojego domu i później wędka została zapomniana przez wszystkich. I tak jak napisałem znalazłem ten kołowrotek w szafie i chciałem sprawdzić czy się nadal do czegoś nadaje. W tym celu wyszukałem jego nazwę w internet gdzie okazało się na jednym z portali aukcyjnych ,że ma on wartość od 4,999 do 10,000 $. Czy naprawdę ma on taką wartość czy po prostu ktoś go za tyle wystawił? Nie mam pojęcia żadnego o tej firmie więc pytam. ( Kołowrotek jest najprawdopodobniej z lat 70tych )

 

 

Dołączam zdjęcia kołowrotka :) 

IMG20220124222310.jpg

IMG20220124222319.jpg

IMG20220124222331.jpg

image.png

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający może oczekiwać dowolnej kwoty ale kupujący decyduje ile jest w stanie zapłacić. Ogłoszenia o których piszesz mogą mieć opcje złożenia oferty przez kupującego a kupujący wystawia w takiej cenie żeby mieć możliwość negocjacji.

Taki kołowrotek można kupić za około £10 na eBay. Za kebaba trzeba zapłacić około £7 :) Może to pomoże Ci w wycenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz pojęcie ze cena jest w walucie argentyńskiej podana ?!?
I druga kwestia dostepność czegokolwiek na tamtejszym rynku jest znikoma a ceny kosmiczne.
Resumując za kołowrotek ceniony w Anglii na 10 £ tam trzeba dać  równowartość 45 dolarów amerykańskich.

PS zbieram stare kołowrotki rozwazałem parokrotnie import z argentyny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zwykły michał napisał:

Sprzedający może oczekiwać dowolnej kwoty ale kupujący decyduje ile jest w stanie zapłacić. Ogłoszenia o których piszesz mogą mieć opcje złożenia oferty przez kupującego a kupujący wystawia w takiej cenie żeby mieć możliwość negocjacji.

Taki kołowrotek można kupić za około £10 na eBay. Za kebaba trzeba zapłacić około £7 :) Może to pomoże Ci w wycenie.

Dobra dzięki za odpowiedź ja się nie znam ani trochę :)

 

12 godzin temu, Wartburg napisał:

A masz pojęcie ze cena jest w walucie argentyńskiej podana ?!?
I druga kwestia dostepność czegokolwiek na tamtejszym rynku jest znikoma a ceny kosmiczne.
Resumując za kołowrotek ceniony w Anglii na 10 £ tam trzeba dać  równowartość 45 dolarów amerykańskich.

PS zbieram stare kołowrotki rozwazałem parokrotnie import z argentyny....

właśnie nie wziąłem pod uwagę ,że to może być dolar inny niż amerykański. Dziękuję za odpowiedź :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Wartburg said:

A masz pojęcie ze cena jest w walucie argentyńskiej podana ?!?

To się popisałem :)

Po przeliczeniu wychodzi podobnie do angielskich cen. Interesuje się trochę używanym sprzętem i za mniej więcej tyle widuje ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.01.2022 o 02:49, Wartburg napisał:

A masz pojęcie ze cena jest w walucie argentyńskiej podana ?!?

Cena jest podana w walucie argentyńskiej (peso) a poniżej w amerykańskiej wraz z przelicznikiem. Znaczek $ może wprowadzać w błąd choć na rynkach walutowych peso jest oznaczane jako ARS i jest to spadek po poprzedniej obowiązującej walucie w Argentynie, czyli Austral.

Jest różnica czasowa w ogłoszeniach i przelicznik się zmienia z powodu wysokiej inflacji w Argentynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...