Skocz do zawartości

Czy na wędkę do method feeder można łowić na feeder klasyczny ?


Sondey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można :) To tylko marketing albo podgatunek wędzisk z drgającą szczytówką. Sposób sygnalizacji jest taki sam i nic nie stoi na przeszkodzie. Metoda została stworzona do łowienia karpi w wannach ale równie dobrze można łowić mniejsze ryby i będzie potrzebna delikatna szczytówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zwykły michał napisał:

. Metoda została stworzona do łowienia karpi w wannach ale równie dobrze można łowić mniejsze ryby i będzie potrzebna delikatna szczytówka.

Ciekawa teoria widziałem coś w podobie "kiwaka" czy drgającej szczytówki na wędziskach ...bambusowych ze 30 lat temu, do łowienia na niewielkim uciągu np. leszczy z gruntu.... Marketingowcy wypatrzyli patenty samodziełki i zrobili z tego dwa pierdyliony typów  wędzisk  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś że od takiej metody sygnalizacji wywodzą się współczesne wędziska. Pewnie powstała niezależnie w kilku miejscach ale spopularyzowali Anglicy. 

Próbowałem coś znaleźć na poparcie mojej pamięci i znalazłem że już w latach 60-tych ktoś widział metodę sygnalizacji podobnej do tej którą opisujesz. Wędkarz który tak łowił miał nauczyć się od ojca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 30.01.2022 o 12:21, Sondey napisał:

Witam chcę się dowiedzieć czy na wędkę do method feeder da się bez żadnych problemów łowić na feeder klasyczny oraz czy w method feeder szczytówki nie są twardsze.

Mikado Ultraviolet Method Feeder 3,5m/90g

Witam oczywiście że można 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...