Skocz do zawartości

Czy to zadziała? - wobler na bocznym troku.


MICHNIK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! czy ktoś z was może tak już łowił ,czy jeżeli podamy mały woblerek na bocznym troku to nie zakłuci to jego akcji??? Kombinuje tak ponieważ nie mam ultra lekkiego spinningu aby zarzucić dość daleko małym woblerkiem 1.5-3g a mam kilka takich i marnują się w pudełku :(

post-53-0-90596000-1353684093_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że warto próbować. Tak jak powiedziałeś małym i lekkim woblerkiem daleko nie machniesz, więc użycie ołowiu to dobre rozwiązanie. Tylko w takim przypadku musisz podgiąć ster woblera żeby nie rył po dnie, nawet mógłby ciągnąc w góre a ołów na bocznym troku by go trzymał przy dnie. Jeszcze co do ołowiu na bocznym troku trzeba wziąść pod uwage, że moze nam sie splątywać wokół żyłki głownej (przerabiałem to kiedys jak łowiłem okonie z bocznym trokiem na twisterki), dobrym rozwiązaniem by było użyć krętlika potrójnego. Również dobrym rozwiązaniem dociążenia było by dać małą oliwke przelotową na żyłce głównej tuż za przyponem zablokowaną stoperem na stałe. Zawsze coś wykąbinowanego przez siebie i orginalnego bardziej cieszy jeśli jest efekt. W wędkarstwie nie tylko cieszy ryba złowina ale również sposób w jaki była złowiona i przechytrzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na wiosnę boczny trok to bardzo dobry pomysł jest mnóstwo materiałów na ten temat na internecie. Opisy zestawów jak montować itd. Ważne żebyś spróbował a później z czasem napewno nabierzesz doświadczenia.

 

Krętlik potrójny to bardzo dobry pomysł napewo ułatwi Ci to montowanie zestawu jak i skręcanie żyłki. Jeżeli chodzi o dociążanie przynęt polecam:

http://www.pirania-sklep.pl/akcesoria_spinningowe/dociazenia_przynet/drut_olowiany.html

 

 

Ja już zacząłem uganiać się za okonkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim! czy ktoś z was może tak już łowił ,czy jeżeli podamy mały woblerek na bocznym troku to nie zakłuci to jego akcji??? Kombinuje tak ponieważ nie mam ultra lekkiego spinningu aby zarzucić dość daleko małym woblerkiem 1.5-3g a mam kilka takich i marnują się w pudełku :(

Jeśli woblerek ma 1,5grama powinieneś mieć obciążenie minimum 4x wagi samej przynęty w rzekach i 2x w jeziorze a odległość pomiędzy ciężarkiem a woblerem minimum 30 cm nie polecam mniej to może bardzo zakłucić pracę woblera

Ooo. Ten patent z dociazeniem na kotwiczce, to super pomysl. Tutaj nie treba sie bawic jakimis potrojnymi kretlikami i innymi cudami. Musze to wyprobowac...

Myślę, że to nie jest zły pomysł ale pod warunkiem woblera, który ma szerszy ster od samego woblera np. salmo hornet ma na tyle agresywną i nienaganną pracę, że jego dociążenie w okolicach ogona lekko go stłumi ale nie powinno to się mocno odbić na pracy samej przynęty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo powinno dociążać się środkową kotwiczkę wtedy praca woblera dużo się nie zmieni. Nie polecam dociążania kotwiczki ogonowej z pewnością zmieni jego pracę.

 

Niektórzy dowiązują do środkowego uszka krótki odcinek żyłki a na nim śrucinę (łezkę). Jest jeszcze inny sposób taki jak na załączonym obrazku.

 

Ja jednak dociążam patentem z drutem ołowianym...i jestem z tego zadowolony.

post-430-0-25098200-1358617117_thumb.jpg

post-430-0-17726300-1358617170_thumb.jpg

Edytowane przez Pirania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...