Skocz do zawartości

Problem z szumiącymi nowymi kołowrotkami.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Z góry przepraszam jeżeli pisze to w nieodpowiednim miejscu aczkolwiek nie mogę znaleźć jakieś kategorii typu "problem". Proszę o ewentualne przeniesienie i wybaczenie tegoż błędu. 

Zaczynajmy. 

Nie dawno kupiłem 2 kołowrotki (shimano catana fd 4000 oraz Ryuobi Ecusima również 4000) z myślą o spinningu. (rozumiem, że Catana jest przeznaczona do czego innego ale problem leży gdzie indziej). 

Chodzi o to, że te kołowrotki szumią przy zwijaniu plecionki. Na początku myślałem, że przyczyną może być pleciona gdyż dla testów na catanie założyłem 0.2 i do tego gumę o wadze 10 g. Kołowrotek bardzo szumi przy samym zwijaniu (nie byłem jeszcze na rybach by sprawdzić jak będzie pod obciążeniem ale zacząłem mieć lekkie obawy). Na Ecusimie założyłem 0.1 plecionke kilka dniu później gdy mi przyszła, firmy Mikado. Szum występuje również aczkolwiek słabszy. Żadnym kołowrotkiem nie złowiłem jeszcze ryby gdyż 1 raz użyje ich na morzu łowiąc belone. Później catana zostanie przerobiona na spławik - Żywiec na szczupaka, a ryoubi zostanie na kopyto, błache. 

Mam kilka pytań gdyż spotykam się z czymś takim po raz 1. 

1. Czy te kołowrotki tak mają i się nie nadają na taką plecionke? 

2. Czy jest możliwe, że fabrycznie nie zostały dobrze nasmarowane? Obecnie nie mam dostępu do nich by to sprawdzić ale na weekend gdy wrócę to sprawdzę aczkolwiek same w sobie bez osprzętu pracują miodnie. 

3. Czy ktoś z Was miał podobny przypadek i jak go rozwiązał? 

4. Czy macie obawy w związku z szumieniem i stosujecie jakieś swoje sprawdzone smary, oleje zaraz po kupnie nowych kolowrotkow, by mieć pewność, że będzie ok? 

5. Oraz czy ktoś z Was kupował sprzęt wędkarski z pleciona.pl i miał jakieś inne problemy związane ze sprzętem z tego sklepu? 

 

 Na ogół nigdy nie musiałem smarować kolowrotkow, gdyż fabrycznie było wszystko ok i służyły mi naprawdę przez lata, a tutaj obawiam się, że gdy dojdzie jeszcze do tego wszystkiego woda morska, to je trafi szlag... Aczkolwiek szukałem kolowrotkow, które będą wytrzymałe na solona wodę. Podobno nasze morze nie wpływa za bardzo na takie rzeczy ale wiadomo, że bywa różnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak pisze Aleksander.Plecionka szumi na przelotkach.Jak nie wierzysz to załóż żyłkę i zrób test.Będzie cichutko.Mam plecionki na feederach (gruntówka i zestaw do połowu na trupka) i szumią,najmniej te 8osplotowe bo są gładkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za podpowiedzi ale problemem nie są przelotki, bo dźwięk wydobywa się z kołowrotka na 100%.

Jutro się przejadę nad jakąś wodę i zamienię plecionki na kołowrotkach. Jeżeli sytuacja będzie identyczna, to będzie to oznaczało winę samych plecionek...na co w sumie liczę. 

Dam znać co i jak, bo dźwięk jest naprawdę irytujący. Jakby łożysko było zatarte, aczkolwiek wykluczam tą możliwość z racji, że sprawdzałem je trochę bez plecionki i zapewne za którymś obrotem poczułbym to i usłyszał chociaż przez krótki moment. No i też pech totalny gdyby stało się tak na obu nowych kołowrotkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że ten szum powstaje na przelotkach, a tylko skutkiem przenoszenia się dźwięków słyszysz go na kołowrotku, co jest normalnym efektem. Mam dokładnie tak samo zarówno na kołowrotkach stałoszpulowych, jak i na multiplikatorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...