Skocz do zawartości

Wędka spinningowa Robinson Maverick Pike Spin 8-28 g 123 cm - 240 cm


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ten kij to wyklejanka czy nie. Kupiłem i będzie już w piątek u mnie. Chciałem się dowiedzieć czy jest siebie warty. Od razu podam, że łowię na max 8m na przynęty SG canibal 10cm oraz herringi 11 cm głowy 5-7-10g są jeszcze 12,5cm na głowach 5 g. Tylko szczupak. Tylko jeziora. Czasem z brzegu więcej z łodzi bez trolingu. Wcześniej używałem Konger Virago Valor cw do 25 2.7m 

Edytowane przez Mefisto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to pytanie w stylu: Panowie czy ten grzyb jest trujący, czy nie. Zjadłem go i nie wiem jak będę się czuł w piątek. ;)

A tak na serio, to trochę wróżenie z fusów. 8-28 g wyrzutu + długość + cena (zapewne niski moduł grafitu) sugeruje, że wędzisko powinno spełnić swoje zadanie.  Mam na myśli ciąganie gum, bo z agresywnym podbijaniem może być problem. Jak Alex napisał, woda zweryfikuje, czy trafiłeś z wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mefisto napisał:

Ja rozumiem że już was męczą te ciągłe pytania o to co jest lepsze, co wybrać itd. ale właśnie po to jest to forum i jak czytam takie komentarze od stałych bywalców to aż mnie nosi...

 

Spokojnie, to dobre chłopaki ale często padają pytania, które padały wielokrotnie i odpowiedzi można znaleźć  bez większego trudu.

Z kolei Twoje pytanie jest dla odmiany bardzo konkretne, tyle że trochę po czasie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mefisto napisał:

Ja rozumiem że już was męczą te ciągłe pytania o to co jest lepsze, co wybrać itd. ale właśnie po to jest to forum i jak czytam takie komentarze od stałych bywalców to aż mnie nosi...

 

Spokojnie :) Sprzętu jest taka masa na rynku, że jest mało prawdopodobne, że ktoś użytkował wędzisko, o które się zapytałeś. 

Edytowane przez Ubertroll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mefisto napisał:

Ja rozumiem że już was męczą te ciągłe pytania o to co jest lepsze, co wybrać itd. ale właśnie po to jest to forum i jak czytam takie komentarze od stałych bywalców to aż mnie nosi...

Michale, niech Cię nie "nosi".

1. Nie pytałeś co wybrać, kupiłeś wędzisko, masz je dostać lada dzień i pytasz czy dobrze wybrałeś. Nawet jeśli źle, to jakie ma to znaczenie? Kupiłeś, masz i to Ty musisz sprawdzić czy to jest "to co tygrysy lubią najbardziej".

2. Jak napisał @Ubertroll, widocznie nikt z userów nie miał takiego wędziska w ręku, więc to Ty gdy je wypróbujesz będziesz mógł wydać opinię o jego zaletach i wadach.

3. Nawet jeśli ktoś takowy kijek użytkował i jest zadawolony, to nie znaczy, że Ty również będziesz zadowolony. Wędzisko to przedłużenie ręki wędkarza i nie zawsze to co mi pasuje, będzie pasowało każdemu. To dość indywidualna sprawa. W swoim "wędkarskim" życiu przeszło przez moje ręce kilkadziesiąt wędzisk i kołowrotków i dopiero po 57-miu latach mam to co na prawdę mi pasuje, 5 zestawów, których używam od 3 lat i już nie zamierzam ich zmieniać, chyba że któryś się "rozsypie".

4. Nie obrażaj się i liczę na to, że po pomachaniu tym wędziskiem nad wodą podzielisz się swoimi wrażeniami i napiszesz opinię na jego temat.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kij jak za te pieniądze godny polecenia. Próbowałem z sandaczami i stwierdzam że czuć opad oraz brania. Były 3 brania, ale niestety brak doświadczenia w tej rybie nie przyniósł rezultatów. Co do szczupaka... Piękne 73 cm wpadło na sam koniec pływalnia. Hol niezwykle emocjonujący. Ryba się szarpała jak szalona! Kij dzięki parabolicznej akcji ugięcia nie dopuścił do spięcia. Mam ciarki aż do teraz jak sobie przypomnę bo to mój osobisty rekord. Polecam ten kij ze względu na to że czucie jest bardzo fajne oraz przy 240cm długości pozwala na dość dalekie rzuty. CW kija troszkę zaniżone zestaw na sandacza to głową 20g i guma mi nie znana 12,5cm na oko ok 15-20g tak więc 40g i kij dobrze to znosił. Na szczupaka głowa 10g oraz guma 15cm i waga ok 30g.  

Przebieg całej historii opiszę później ale teraz powinno to wystarczyć jak ktoś się zastanawia nad wyborem tego wędziska.

 

Edytowane przez Mefisto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...