Skocz do zawartości

Spinning, łapanie okoni na gumę keitech


PaulZDR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zacząć łapać okonie na sztuczne przynęty, gumy. Zakupiłem gumę keitech easy shiner 2 (perłowa). Jaką główkę jigową do jej uzbrojenia(rozmiar jaka i waga główki). Chciałbym wiedzieć jaki najlepszy hak, główka. Proszę też o jakieś porady dotyczące tych gum lub innych skutecznych.

Edytowane przez PaulZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, Drawsko Pomorskie. Toż Ty masz raj okoniowy. 

Zakupiłeś świetne gumki choć bardzo nietrwałe. Jak trafisz na intensywne brania, to szybko Ci się skończą.

Kajtki zbroję w haki 4, bądź 2 - ale to sam musisz sprawdzić, bo hak hakowi wielkością nierówny. Gramatura główek 2-5 g, bo być może łowić będziesz na różnych głębokościach. Choć 2 calowa guma na 5 g główce wygląda kuriozalnie. Osobiście zaopatrzyłbym się w np. takie  3 calowe . Bez pracy własnej, ale działają. Do tego koniecznie jaskółki z główkami trójkątnymi . Fajnie można je poprowadzić w toni.

Będziesz korzystał z jakiegoś pływadła? Masz echosondę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ubertroll napisał:

Panie, Drawsko Pomorskie. Toż Ty masz raj okoniowy. 

Zakupiłeś świetne gumki choć bardzo nietrwałe. Jak trafisz na intensywne brania, to szybko Ci się skończą.

Kajtki zbroję w haki 4, bądź 2 - ale to sam musisz sprawdzić, bo hak hakowi wielkością nierówny. Gramatura główek 2-5 g, bo być może łowić będziesz na różnych głębokościach. Choć 2 calowa guma na 5 g główce wygląda kuriozalnie. Osobiście zaopatrzyłbym się w np. takie  3 calowe . Bez pracy własnej, ale działają. Do tego koniecznie jaskółki z główkami trójkątnymi . Fajnie można je poprowadzić w toni.

Będziesz korzystał z jakiegoś pływadła? Masz echosondę?

Jeżeli chodzi o 3 calowe gumy to jakiego haka i główki używasz? Łapię z łodzi i nie posiadam echosondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kajti są łowne, niestety bardzo nietrwałe.

Moja rada, zakup sobie po jednej paczce 2 calówek w kolorach black blue, midnight blue i electric june bug.

Małe uzupełnienie o kolor Black Cherry :)

 

Pisząc o tych 2 calówkach mam na myśli klasykę kajtka czyli easy shiner. Na inne modele od kajtka nie łowiłem, shiner w tych trzech kolorystykach wystarcza na moje łowiska. Co do główek to jak napisał przedmówca, 5g nie będzie przesadą przy większych głębokościach. Proponuję również spróbować zamiast tradycyjnej główki, uzbroić przynętę w hak z czeburaszką.

Edytowane przez Metal
Uzupełnienie wpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Metal said:

Tak, kajti są łowne, niestety bardzo nietrwałe.

Można kupić na AliExpress w dużej nizszej cenie. Będą miały zbliżoną "łowność"? 

Edytowane przez zwykły michał
Literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PaulZDR napisał:

Jeżeli chodzi o 3 calowe gumy to jakiego haka i główki używasz? Łapię z łodzi i nie posiadam echosondy.

Nr 2 i 1. Szkoda, że nie masz echa. No chyba, że znasz jeziora jak własną kieszeń. Bez namierzenia wszelkich górek, stad drobnicy może być ciężko coś złowić.

4 godziny temu, Metal napisał:

Moja rada, zakup sobie po jednej paczce 2 calówek w kolorach black blue, midnight blue i electric june bug.

 

Z tymi kolorami to zawsze jest loteria. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ubertroll napisał:

Nr 2 i 1. Szkoda, że nie masz echa. No chyba, że znasz jeziora jak własną kieszeń. Bez namierzenia wszelkich górek, stad drobnicy może być ciężko coś złowić.

Z tymi kolorami to zawsze jest loteria. ;)

Akurat jezioro znam bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2022 o 14:41, Ubertroll napisał:

Nr 2 i 1. Szkoda, że nie masz echa. No chyba, że znasz jeziora jak własną kieszeń. Bez namierzenia wszelkich górek, stad drobnicy może być ciężko coś złowić.

Z tymi kolorami to zawsze jest loteria. ;)

W naszych wybitnie rybnych wodach okręgu Mazowieckiego złowienie jakiejkolwiek wymiarowej ryby drapieżnej to loteria ;)

 

W dniu 18.06.2022 o 16:07, PaulZDR napisał:

Akurat jezioro znam bardzo dobrze :)

Znajomość łowiska to już połowa sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...