Skocz do zawartości

Poleci ktoś jakiś dobry zestaw spinningowy do ok. 700zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam zestawu do 700zł . Razem z plecionką/żyłką. Ale żeby zestaw był raczej pod szczupaka (ale jak mi się to znudzi żeby dało radę jakieś większe okonki połowić) chciałbym zaznaczyć że prawie wcale nie znam się na spinningu. Za wszystkie odpowiedzi dziękuję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2022 o 21:08, lilcichy napisał:

Szukam zestawu do 700zł . Razem z plecionką/żyłką. Ale żeby zestaw był raczej pod szczupaka (ale jak mi się to znudzi żeby dało radę jakieś większe okonki połowić) chciałbym zaznaczyć że prawie wcale nie znam się na spinningu. Za wszystkie odpowiedzi dziękuję :)

 

Hej! Nie dawno miałem ten sam dylemat :) specem nie jestem, ale podpowiem Ci jak ja kompletowałem sobie sprzęt.

Wędki szukaj oczywiście 2 segmentowej. Długość zależy od łowiska i czy z brzegu będziesz łowił czy z łodzi (?). Na początek coś 2,40-2,70 m. Jeśli nastawiasz się na szczupaka i okonia to uwierz mi ze za chwilę będziesz chciał łowić każdego drapieżnika :) ale jeśli ma to być jeden kij to postaw na CW wędki 5-25g - na początek ok i da radę na okonia i szczupaka. Cena to tak 100-150 zł na początek będzie ok. Mogę Ci polecić moją Okuma Wave Power 2,44m cw 5-25g.

Kołowrotek - tutaj ja popełniłem chyba błąd... wybierz porządny! Daiwa lub Shimano. Każdy chwalić będzie swój (ja mam Okumę za 130 zł), ale ja swojego nie pochwalę ;) szczerze lepiej dołożyć te kilka zł i wziąć choćby Daiwa Ninja LT lub Shimano i to nawet już Sienna w podobnej cenie do mojego - pracuje już bardzo ładnie. Myślę że będziesz zadowolony. Rozmiar kręcioła pod taki zestaw to 3000.

Plecionka - Żyłka... ja wybrałem plecionkę. Jeśli się uczysz to możesz na początek coś "grubszego" wybrać co by dawać radę na zaczepach itp. Ja mam plecionkę 0,16 mm, ale następną będę celował w 0,13 mm. Wybierz oczywiście markową tutaj na pewno chłopaki Ci coś polecą. Uważam że 8 splotowa będzie najlepsza. Koszt tak mniej więcej 130-150 zł za 270-300m na alledrogo.

Więc masz zestaw na początek za około 450 zł. Jeśli ogólnie zaczynasz przygodę z wędkarstwem (nie tylko ze spinningiem) to przynęty, pudełka, przypony, szczypce, pokrowiec i jeszcze raz przynęty :) to te 700 zł będzie mało ;) Co do zestawu jeszcze pamiętaj, że musi być on dość lekki żebyś się nie zamęczył. Moja wędka waży 150g a kołowrotek 250g. Spinning to ciągła praca wędki i kołowrotka i twoich pleców. Tyle ode mnie. Powodzenia!

Edytowane przez Kusy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja też krótko i konkretniej :P

Wędzisko Okuma Wave Power 2,44m CW 5-25g - koszt ok 105 zł
Kołowrotek Shimano Sienna SNC3000FG - koszt ok 130 zł
Plecionka + jakieś pudełko, przynęty na początek, szczypce, przypony, inne akcesoria - koszt 450 zł
Mieścimy się w budżecie :) i to tak, że gotowy nad wodę jesteś, a frajdy masz zagwarantowane po pachy!

 

IMG-3614.jpg

Edytowane przez Kusy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2022 o 21:08, lilcichy napisał:

Szukam zestawu do 700zł . Razem z plecionką/żyłką. Ale żeby zestaw był raczej pod szczupaka (ale jak mi się to znudzi żeby dało radę jakieś większe okonki połowić) chciałbym zaznaczyć że prawie wcale nie znam się na spinningu. Za wszystkie odpowiedzi dziękuję :)

Black Rock 245cm/5-25g wędzisko w miarę uniwersalne, dobra jakość, przyzwoita cena.
Black Rock FD530 kołowrotek niewspółmiernie tani do jakości, seria dopasowana, niemal idealnie współpracująca z wędziskami Black Rock.
Sunline Siglon PE4x #1,5 orange, stosunkowo tanie plecionki dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...