Skocz do zawartości

Multiplikator czy zwyczajny kołowrotek ??


Talioo1993
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

Ani zwykły ani multi tylko kołowrotek typowy do wędkarstwa podlodowego :)  Kiedyś używałem małych wersji swoich ulubionych, sprawdzonych kołowrotków, głównie Shimano. Wszystkie poszły w odstawkę kiedy przerzuciłem się na Amerykańskiego Frabill'a. Obecnie używam głównie kołowrotków produkcji Litewskiej - IRON WOLF ale tylko model Basic35 z wolnym biegiem, który jest dużo tańszy i moim zdaniem lepszy od Frabill.

Najważniejszą cechą takich kołowrotków jest to że w ogóle nie skręcają żyłki, dzięki czemu przynęty nie wykonują niepożądanych ruchów a sama żyłka nie osłabia się. Dzięki wolnemu biegowi w tych modelach, przynęta sama wyciąga żyłkę ze szpuli i opada. Nie ma potrzeby ręcznego wyciągania żyłki i opuszczania przynęty. Hamulec również jest bardzo precyzyjny i wygodny w obsłudze (nawet w grubych rękawicach) w trakcie holu ryby. Kolejna ważna rzecz to zwijanie żyłki dużo szybsze niż w małych kołowrotkach ze stałą szpulą i małych multiplikatorach.

Kołowrotki tego typu są też sporo lżejsze.

 

post-3650-0-00869600-1479288803.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce podróbki są raczej niedostępne, dolicz kolejne kilkanaście dolarów za przesyłkę z Chin i wyjdzie Ci cena oryginalnego Iron Wolfa.

Poza tym jaką masz pewność co do jakości tej podróbki? No chyba że posiadasz taki kołowrotek to napisz o nim coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bez kosztów wysyłki. Do wyboru, do koloru.

 

A co jeden, to bardziej bajerancki.

 

I wołowej skóry by nie starczyło, żeby wszystkie zalinkować. :) I tańsze i droższe, na każdą kieszeń - cała gama. ;)

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bez kosztów wysyłki. Do wyboru, do koloru.

 

A co jeden, to bardziej bajerancki.

 

I wołowej skóry by nie starczyło, żeby wszystkie zalinkować. :) I tańsze i droższe, na każdą kieszeń - cała gama. ;)

Jarek, ale Lukasz (ten od filmu) swojego wyrwał za 11$. :) Przy wtedy panujacym kursie i darmowej wysyłce to można czekać i miesiąc na dostawę. Teraz taki sam się zaczyna od powiedzmy 20$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwarcysiu, gdyby na tych stronach pogmerać głębiej, to znalazłbyś dużo więcej i być może jeszcze taniej. Mnie już nie chce się tego przeglądać. Kiedyś doszedłem do str 100 i machnąłem na to ręką. Oczopląs gwarantowany. :)

 

Kwarcysiu, gdyby na tych stronach pogmerać głębiej, to znalazłbyś dużo więcej i być może jeszcze taniej. Mnie już nie chce się tego przeglądać. Kiedyś doszedłem do str 100 i machnąłem na to ręką. Oczopląs gwarantowany. :)

 

Mam to samo z oczopląsem. :D Niech młodzi sobie szukają, skoro ich to interesuje. ;) A u Chińczyka jest tak jak piszesz, za to samo można przepłacić kilkaset procent.

 

Tu za 18$ z darmowa przesyłka.

Edytowane przez wind
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jotes. Wszystko pięknie wygląda na zdjęciach ale nikt nie wie jak z jakością. No chyba że je znasz i z czystym sumieniem możesz polecić?

Tych full metal bym nawet nie ruszył ze względu na wagę. Cena też zaporowa. Pierwszy z twoich linków wygląda ok ale jak pracuje, jak się sprawdzi przy -15 stopniach, tego nie wiemy a kosztuje więcej niż przetestowany i sprawdzony przez wielu wędkarzy Iron Wolf. Przecież chyba lepiej polecić komuś sprzęt pewny, sprawdzony niż podróbki o nie znanej jakości? Ja polecam 2 doskonałe modele, droższy i tańszy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jotes. Wszystko pięknie wygląda na zdjęciach ale nikt nie wie jak z jakością. No chyba że je znasz i z czystym sumieniem możesz polecić?

 

No... nie wiem i nie gwarantuję tej najwyższej jakości, ani nawet nie polecam nikomu. Nie mam też prawa nawet wątpić w tę jakość, nikt nie ma takiego prawa, zanim osobiście nie sprawdzi. Linki wstawiłem jedynie jako ciekawostkę, by pokazać m.in Owikowi, jak ogromny jest wybór, przy stosunkowo niskich cenach i bez kosztów wysyłki. O dobrej jakości nie przesądzam, podobnie, jak i nie podejrzewam o brakoróbstwo, bo nie mam podstaw. I tak należy odczytywać moje intencje. Generalnie, to niczego do wędkarstwa podlodowego nie polecam, bo już od wielu lat nie wędkuję pod lodem - mam ciekawsze zajęcia w ciepełku. 

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... nie wiem i nie gwarantuję tej najwyższej jakości, ani nawet nie polecam nikomu. Nie mam też prawa nawet wątpić w tę jakość, nikt nie ma takiego prawa, zanim osobiście nie sprawdzi. Linki wstawiłem jedynie jako ciekawostkę, by pokazać m.in Owikowi, jak ogromny jest wybór, przy stosunkowo niskich cenach i bez kosztów wysyłki. O dobrej jakości nie przesądzam, podobnie, jak i nie podejrzewam o brakoróbstwo, bo nie mam podstaw. I tak należy odczytywać moje intencje. Generalnie, to niczego do wędkarstwa podlodowego nie polecam, bo już od wielu lat nie wędkuję pod lodem - mam ciekawsze zajęcia w ciepełku. 

Prezesie. widzę ze znowu o niczym się zaczyna. Każdy chce zarabiać, prawda stara jak świat. Zbyszek jak zwykle wali swoje. A sam sprzedaje w większości chinole pod dziwna marka. Bo taka jest prawda.

Prezesie - jakie cele i plany ma nasz klub na weekend. Od rzepakowego mi nie odrastają. Mam jeszcze boczek w słoiku, pasteryzowany. Moze coś ten teges? Czy ze smalcem znowu?

:diabelek:

Zbyszek, wyluzuj. Ja niczego nie polecałem. Jarek tez nie. Dodaliśmy jako ciekawostki. Ot i wsio, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Iron Wolf? A co to za firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quartz, ciekawa opinia na temat tego co sprzedaję, szczególnie że chyba się nie znamy i chyba nie miałem przyjemności gościć Cię u siebie w sklepie. Nie wiem skąd ta pewność że sprzedaję głównie Chinole ale OK, widać wiesz lepiej niż ja co mam na półkach :)

A teraz do rzeczy. Frabill - amerykańska firma, produkcja Chiny. Iron Wolf - firma Litewska, produkcja być może również w Chinach.  Tylko co z tego?

Ja proponuję rzeczy pewne, sprawdzone i dobrej jakości. Autor wątku pyta o kołowrotek do podlodowego więc napisałem jakie kołowrotki są w mojej ocenie najlepsze. Fajnie że podaliście alternatywę tylko że tych kołowrotków nie można wziąć do ręki i sprawdzić przed zakupem a jak już się kupi to gwarantuję że Chińczyk zwrotu nie przyjmie. Jeśli znacie jakiś inny sklep w Polsce, który ma dobre kołowrotki typowo podlodowe (nie muchowe) to bardzo chętnie się z nimi zapoznam.

Jotes, w innych wątkach polecasz sprawdzony przez siebie sprzęt lub taki który znasz z ocen kolegów lub z dobrych ocen w internecie, potrafisz to uzasadnić, itd. Tu wrzucasz linki do sprzętu o którym nie masz pojęcia, chyba tylko chęci podważenia mojej wiedzy i tego co zaproponowałem. Przeszkadza Ci że opisuję sprzęt który mam na półkach bo nie rozumiem? Chyba lepiej tak niż pisanie o czymś czego się w ręku nie miało?..

Wracając do kołowrotków podlodowych, jeśli masz jakieś ciekawe propozycje sprzętowe to zapraszam do dalszej dyskusji. Ja polecam FRABILL i IRON WOLF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quartz, ciekawa opinia na temat tego co sprzedaję, szczególnie że chyba się nie znamy i chyba nie miałem przyjemności gościć Cię u siebie w sklepie. Nie wiem skąd ta pewność że sprzedaję głównie Chinole ale OK, widać wiesz lepiej niż ja co mam na półkach :)

A teraz do rzeczy. Frabill - amerykańska firma, produkcja Chiny. Iron Wolf - firma Litewska, produkcja być może również w Chinach.  Tylko co z tego?

Ja proponuję rzeczy pewne, sprawdzone i dobrej jakości. Autor wątku pyta o kołowrotek do podlodowego więc napisałem jakie kołowrotki są w mojej ocenie najlepsze. Fajnie że podaliście alternatywę tylko że tych kołowrotków nie można wziąć do ręki i sprawdzić przed zakupem a jak już się kupi to gwarantuję że Chińczyk zwrotu nie przyjmie. Jeśli znacie jakiś inny sklep w Polsce, który ma dobre kołowrotki typowo podlodowe (nie muchowe) to bardzo chętnie się z nimi zapoznam.

Jotes, w innych wątkach polecasz sprawdzony przez siebie sprzęt lub taki który znasz z ocen kolegów lub z dobrych ocen w internecie, potrafisz to uzasadnić, itd. Tu wrzucasz linki do sprzętu o którym nie masz pojęcia, chyba tylko chęci podważenia mojej wiedzy i tego co zaproponowałem. Przeszkadza Ci że opisuję sprzęt który mam na półkach bo nie rozumiem? Chyba lepiej tak niż pisanie o czymś czego się w ręku nie miało?..

Wracając do kołowrotków podlodowych, jeśli masz jakieś ciekawe propozycje sprzętowe to zapraszam do dalszej dyskusji. Ja polecam FRABILL i IRON WOLF.

A ja nie polecam niczego. Ale bardzo jestem ciekaw co to za firma IRON WOLF. A wrzucać sobie może co chce. Nie napisał, ze coś poleca. Ja tez niczego takiego nie napisałem. Rozumiem, ze Ty masz monopol na prawdę. Tylko zauważ jedno. W tym wątku nikt się z Toba nie spiera.

 

Ja nigdy nie powiedziałem, ze Ty sprzedajesz chinole. Większość sprzętu jaki sprzedajesz jest z Chin. Temu tez zaprzeczysz? Taka trochę obłuda, czepiasz się cholera wie po co. Nikt tu nie stwierdził, ze Twoje Frabill czy jakiś Iron Wolf są gorsze. Podaliśmy jako ciekawostki i nadal problem? Z czym ten problem. Obawiam się, ze właśnie robisz sobie zły marketing i tzw. PR. Ale to Twoja sprawa.

Ja polecam zwykle katuszki, do 10 metrów to mi takich wynalazków nie trzeba. Pokory życzę. I empatii. Bo pójdą ludzie z bezmotylka i złowią więcej niż Ty.

Nic mi nie przeszkadza. Opisuj sobie co chcesz. Nigdy nie podważałem Twojej wiedzy. Bo nie mam tego w zwyczaju. Tak samo jak nie mam w zwyczaju cenić ludzi tylko za to, ze maja sklep.I wiedze, przed którą trzeba padać na kolana. A na razie to opisałeś tylko tak - polecam. A na chińskich stronach można zobaczyć chociaż po części jak to jest zrobione.

Edytowane przez quartz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaczyna się..  Ale nie, ja skończę :)

Nic się nie zaczyna. Ty zaczynasz. Po co - każdy wie. Ja i Jarek nie negowaliśmy produktów sprzedawanych przez Ciebie. Ochłoń i przeczytaj raz jeszcze cały watek.

 

Na marginesie, nawstawiales zdjęć - ale nic nie pasuje do tego, o które pytałem.frabill.jpg

Edytowane przez quartz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Mater Dei, prawie roczny "odkop", czy sądzicie, że @Talioo aż tak długo czekał z zakupem? ;)

Na zony niektórzy czekali wiele lat. :D A jak się doczekali to jeszcze gorzej było. Tak ze wiesz, ten tego i takie tam.  :)  Zapisujesz się do naszego klubu? W sumie nie mamy żadnego celu. Bedziem łysieć dla zasady. Wchodzisz w to? :diabelek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zaczyna. Ty zaczynasz. Po co - każdy wie. Ja i Jarek nie negowaliśmy produktów sprzedawanych przez Ciebie. Ochłoń i przeczytaj raz jeszcze cały watek.

 

Na marginesie, nawstawiales zdjęć - ale nic nie pasuje do tego, o które pytałem.frabill.jpgJe

Jedyna różnica to korkowe a nie plastikowe chwyty kołowrotka, reszta identyczna jak w wędkach ze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna różnica to korkowe a nie plastikowe chwyty kołowrotka, reszta identyczna jak w wędkach ze zdjęcia.

A dla mnie to wielka różnica. Bo ja place i chce mieć to co na zdjęciu. Wyluzuj trochę. Ja rozumiem, jesteś sponsorem. Ale bez przesady. Wszystko co zbyt nachalne przeważnie obraca się o 180 stopni. Gdybyś napisał, a ten chińczyk ma to zle zrobione i takie tam, ten drugi to. A piszesz jedno, Iron Wolf z Litwy, gdzie tam nawet jednej śrubki Litwin nie dokręcał... Bo wszystko jest P.R.C pod zamówienie. Zaprzeczysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, to niczego do wędkarstwa podlodowego nie polecam, bo już od wielu lat nie wędkuję pod lodem

 

I dlatego nie dołączę do dyskusji. Nie rajcuje mnie wędkarstwo podlodowe, wyleczyłem się wraz z wiekiem, ale nikogo nie zniechęcam. 

 

 

 

I zaczyna się..  Ale nie, ja skończę

 

Ja skończę, jeśli można? Linki wrzuciłem jako ciekawostkę, tylko i wyłącznie. Niczego i nikomu nie polecam z tych linków. Za jakość tych produktów nie ręczę, ani jej też nie kwestionuję, że jest dobra/bardzo dobra/rewelacyjna/do dupy. Jeśli to obraziło czyjąkolwiek inteligencję, to najmocniej przepraszam. 

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...