Skocz do zawartości

Dzierżawa stawów Śląskie


Rafał 00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.

Interesuje mnie dzierżawa stawu w rejonie od Gliwic do Katowic, moje pytanie brzmi czy mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie szukać do kogo napisać a może ma ktoś swój prywatny i chciał by oddać w dzierżawę :-) lubię czasem wyskoczyć na ryby i chciał bym zrobić staw taki jaki mi się marzy dla wędkarzy ( komercyjny ) ale taki który będzie zrobiony tak jak ja chcę tak jak ja go widzę :-) musi być w tym rejonie który napisałem ponieważ nie ma mnie często w Polsce a nie mógłbym zostawić tego na pastwę losu ktoś musiałby tego doglądać.

Jeżeli ktoś z państwa orientuje się gdzie i do kogo się odezwać bardzo proszę o pomoc ( dzierżawa na parę lat ).

Pozdrawiam Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie że najpierw potrzebna wycieczka palcem po mapie, gdzie na zdjęciach widać jakieś zapuszczone stawy, a potem kontakt z miejscowo włąściwą jednostką samorzadu terytorialnego lub czasem nadleśnictwem,
Sporo można wywnioskować np z tej mapy po wączeniu warstw z potzrebnymi informacjami https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy bądz z Geoportalu.
Zanim sie zajmiesz powaznie temataem obadaj przepisy prawa wodnego i podatkowe zwiazane z taką działalnościa nie wygląda to dobrze i kalkulacja może skłonić do zastanowienia nad sensownością działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link do mapki po pracy zobaczę co tam ciekawego jest w tym :-) no i tak jak piszesz zobaczyć jak to wygląda prawnie i podatkowo... Zobaczymy co będzie z tego jak ktoś będzie zainteresowany jak wszystko idzie i w jakim kierunku będę pisał pod postem :-).

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy były jedne stawy i na "dzieńdobry" pół bani do wsadzenia, sam nic nie zrobisz do wsztkiego firme z papierami trza brać a szczerze mówiac koszt metra wody do celów przemysłowych plus podatek od metra lustra wody zniechęcił wszyskich, zwróc uwage ze zamiera u nas hodowla karpia, po zlaniu i odłowieniu mało kto zalewa staw ponownie :( Trzymają sie jakoś komercje dawniej zalane no ale tu nikt stawu zlewał nie bedzie.... 

Edytowane przez Wartburg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są kolosalne koszta masakra. Kiedyś dzwoniłem do urzędu żeby od nich wziąć w dzierżawę staw który jest już zalany i coś tam pływa czasem tam jadę posiedzieć i w sumie powiem że koszt jako dzierżawy z ich zasobów był śmieszny bo oni mieli chyba 7 groszy z metra kwadratowego ale niestety do tej działki gdzie przylegał staw były również osoby trzecie ( prywatna osoba ) i już zrobił się problem bo nie miałem jak dostać danych do tej owej osoby :-/ nic no weekend wolny poczytam trochę jak to wygląda policzę i zobaczymy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka kilometrów od mojego domu było kiedyś gospodarstwo rybackie. Już nawet nie wiem ale jak pamiętam 10 stawów po 1,5-3 hektary największy około 6 ha. Gospodarstwo leśne padło i wystawili do dzierżawy 9 z nich. Wydzierżawili chyba z tych dziewięciu na dzień dzisiejszy 3. Pozostałe stoją pustką nawet bez wody zalane symbolicznie po kolana. Koszty niewielkie, mam na myśli samą dzierżawę. Oczywiście trzeba doliczyć koszty faktyczne czyli zarybienie, utrzymanie i ochronę wybranego stawu które jakby nie patrzeć znajdują się w lesie a to już niewielkie koszty nie będą.

Link do przetargu.

Zasady proste nie wnikałem w szczegóły ale raczej tylko kasa wymagana nic poza tym.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ryukon1975 napisał:

Zasady proste nie wnikałem w szczegóły ale raczej tylko kasa wymagana nic poza tym.

Jak se wynajmiesz bo masz taki kaprys.... to moze być jak mówisz.
W przypadku prowadzenia dzialaności moze być mniej ciekawie, wnikałęm w podobny przypadek kilka lat temu i baaardzo mi szczęka opadła :(
Kwota dzierżawy byłą podobna tylko było małe tylko i inwestycyjne i wymiar podatku.

Edytowane przez Wartburg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/30/2022 at 5:13 PM, Rafał 00 said:

były również osoby trzecie ( prywatna osoba ) i już zrobił się problem bo nie miałem jak dostać danych do tej owej osoby :-/ 

Popytaj ludzi z sąsiedztwa i dowiesz się kto może być właścicielem. Ten ktoś pewnie ma rodzinę albo znajomych którzy mają z nim kontakt. 

Urodziłem się na wsi i nawet sobie nie wyobrażasz ile informacji można znaleźć pytając ludzi. Wielu z nich mieszka tam całe życie i mogą znać całą rodzinę właściciela :)

W urzędzie jest ochrona danych osobowych i nikt nie będzie ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...