Skocz do zawartości

czy ten zestaw na rozpoczęcie przygody z wędkarstwem będzie dobrym pomysłem?


Dawid Wędkarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielokrotnie już powtarzałem:
ŻADNYCH ZESTAWÓW! Należy je omijać szerokim łukiem! To z reguły "zalegacze" niechodliwe buble, albo zwroty poreklamacyjne.
Jak słusznie zauważył Krzysztof kompletnie niedopasowana zbieranina z zakurzonych półek!
Wyrzucone pieniądze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie na temat.
Zastanów sie CO chcesz osiągnąć,


Zostać tropicielem potrafiacym wyciągać wnioski z ukłądu dymanicznego o wielu zmiennych /rzeka jezioro/


czy narobić fotek z rybami do mediow społecznościowych szybko i dużo?


Na komercji nałapie i skacowany orangutan, aczkolwiek na początek ma swoje plusy bo nauczyśz sie rzucać zacinać i holować. Jeśli Cie to zacznie bawić na serio  to rób papiery i szukaj ryb na otwartych wodach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kusy zaproponował zestaw zbliżony do "uniwersalnego" (praktycznie nie ma takich). Biorąc pod uwagę próbę połączenia okonia ze szczupakiem (dość trudny mariaż), nieco obniżyłbym parametry zestawu:
wędzisko; kołowrotek; plecionka; przypon.
W naszych zaniedbanych wodach rzadko trafiają się okazowe szczupaki i 90cm/6kg to już okaz, natomiast taki zestaw będzie znacznie lepszy na okonie, które są zdecydowanie popularniejsze, a okazowy 60cm waży około 5kg (jeszcze takiego nie widziałem).
Taki zestaw w pełni zaspokoi potrzeby amatorskiego połowu tych dwóch gatunków.

Ps
Wędzisk JAXONA nie wolno przeciążać, jeśli górna granica CW 17g, to tylko tyle i ani grama więcej! Natomiast po nabraniu wprawy, jest szansa na zejście w dół nawet o 1,5-2g.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alexspin napisał:

W naszych zaniedbanych wodach rzadko trafiają się okazowe szczupaki i 90cm/6kg to już okaz

Sugerowałem się trochę tym, że kolega będzie łowić na komercyjnych wodach, a tam prędzej o taką rybę.

23 minuty temu, Wartburg napisał:

Zostać tropicielem potrafiacym wyciągać wnioski z ukłądu dymanicznego o wielu zmiennych /rzeka jezioro/
czy narobić fotek z rybami do mediow społecznościowych szybko i dużo?

Gość rozpoczyna przygodę z wędkarstwem i myślę, że jak każdy początkujący (nie wiem czy Wy pamiętacie te czasy :D) chce po prostu łowić ryby. Zakładam, że z czasem jak złapie bakcyla będzie lepiej nakierowany co "chce osiągnąć".

Ja też pierwszy raz wędkę miałem na prywatnym zbiorniku i, że akurat to był spinning to tak mi zostało :) a jedyny cel to było coś złowić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...