Skocz do zawartości

Opłaca się dopłacać 70 euro?


ZwinnyPstrąg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam sprzętu na szczupaka/sandacza ogolem do powedkowania na kanale/rzece w Holandii z brzegu.

Zrobiłem 2 zestawy które mnie interesują, oba to firma Daiwa. Różnica cenowa między zestawami to 70 euro... I tu pojawia się pytanie czy warto? Pierw zestaw tańszy:

Kołowrotek: https://www.nordfishing77.at/daiwa-ninja-lt-4000-c-10005

Wędzisko: https://www.nordfishing77.at/daiwa-ninja-x-spin-270cm-15-50g-12109

Zestaw droższy 

Kołowrotek: https://www.nordfishing77.at/daiwa-20-fuego-lt-4000-cxh-18605?number=10223-401

Wędzisko: https://www.nordfishing77.at/daiwa-fuego-camo-spin-270cm-15-50g-17164

Szczerze wolal bym 1 zestaw z racji, że wracam do wędkowania i wody tu jeszcze nie znam z 2 strony może warto dopłacić?

Proszę o pomoc, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka, że tak naprawdę to kołowrotek więcej pracuje niż wędzisko dlatego też lepiej dołożyć do lepszego kołowrotka niż do trochę lepszego kija :)

Mam tą Daiwa Ninja 4000 - na razie byłem z nią parę razy nad wodą więc nic ciekawego nie powiem, ale póki co działa świetnie.

Myślę, że w Twoim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie kij DAIWA Ninja X Spin 2.70m 15-50g z kołowrotkiem Daiwa Fuego LT 4000-CXH czyli połączenie Twoich zestawów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałbym z zakupu kołowrotka u Daiwy. Praktycznie największa firma świata i wszystko do 100 Euro to tylko reklamówki.  Ninja czy inne podobne modele kupić można taniej i kilka razy lepsze. Jak wchodzisz w Daiwę czy Shimano kij minimum 500 zł a kołowrotek pod 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Firm jest sporo można coś sensownego znaleźć w rozsądnej cenie. Szukasz jak widzę kija pod szczupaka poszedłbym raczej w firmy krajowe. Blisko za granicą są dwie dobre ale Flagman idzie w grunt Delphin też takiego cięższego spinningu chyba nie posiada. kij kołowrotek. Kołowrotek wycofany z produkcji. Na jakości nic nie stracił a cena naprawdę dobra. Lepszy od Shimano za 200 zł.
Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryukon czyli te zestawy Daiwa, które podałem wyżej definitywnie odpadają? Jestem amatorem wędkowania i tak na prawdę bede się dopiero uczył z czym co się je. Mieszkam w niemczech przy granicy z Holandia i akurat mam pod nosem te zestawy daiwa do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sam byłem przed takim dylematem zakupu zestawu na szczupaka.

Póki co jestem zadowolony, ale fakt byłem pare może parenaście razy na woda i nie chce pisać „ochy i achy” nad finezja sprzętu :D ale mogę polecić.

Daiwa ninja ogólnie jak poczytasz ma dobre opinie w necie. Wielu wędkarzy na yt których oglądam korzystają z tego kołowrotka. Jeśli zamierzasz łowić amatorsko (2 wypady w tygodniu) to jestem przekonany, że kołowrotek da radę. Tak naprawdę w tej cenie wszystko będzie do siebie podobne. 

Każdy chwali swoje jak widzisz :D więc decyzja przed Tobą trudna ;) ale myśle ze co nie wybierzesz w tych pieniądzach powinno być git. Skup się bardziej na tym żeby akcja wędki była „szybka” i wymiar odpowiedni dla Ciebie. Kołowrotek rozmiar 4000. 

Edytowane przez Kusy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wybierać z Twoich propozycji z pierwszego postu, to stawiałbym na ten droższy.

Natomiast nie znam rynku niemieckiego, więc trudno mi zaproponować Ci zestaw, który mógłbym polecić z dostępnych na naszym rynku.

Ps
Kołowrotek Fuego polecam z doświadczenia użytkownika.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2022 o 12:51, ZwinnyPstrąg napisał:

Ryukon czyli te zestawy Daiwa, które podałem wyżej definitywnie odpadają?

One nie odpadają kompletnie. Wszystko zależy od Twoich wymagań. ja ich nowych kołowrotków z symbolem LT bym nie dotknął niezależnie czy to NINJA czy inne. Nazwy szumne ale ten sprzęt już nie. Chyba że ktoś łowi raz na trzy tygodnie to te dwa/ trzy lata obleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie złożone!
Finalnie zdecydowałem się na taki zestaw:
Kołowrotek: DAM Quick 4 5000 FD
Wędka: DAM Yagi Spin 2.44M 15-53G - 2sec
Plecionka: Spiderwire DURA 4 BRAID 300M 0.17MM / 15.0KG-33LB YELLOW
Kołowrotek: https://pleciona.pl/pl/p/Kolowrotek-DAM-QUICK-4-5000-FD-6-1BB/40407
Wędka: https://abcwedkarza.pl/product-pol-58028-DAM-SPINNING-YAGI-SPIN-2-44M-15-53G-2sec-DAM-60042.html

Co sądzicie o zakupie?
Każdemu Kto się udzielił dziękuje bardzo za pomoc! :Obraz(1):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw 500 g +. Napisz wrażenia z użytkowania po kilku godzinach łowienia. Jak wędzisko dotrze, to zmierz proszę długość dolnika od jego końca do stopki kołowrotka. Fajnie by było jakbyś zrobił porównawcze zdjęcie plecionki z żyłką 0.2 mm. 

Edit. W sumie to zestawem półkilogramowym rzucam kotletami do 100 g masy.

 

Edytowane przez Ubertroll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ubertroll napisał:

Zestaw 500 g +

Też na to zwróciłem uwagę :) mój zestaw waży 420g i czuć już to po 2 godzinach. Nie wiem skąd te uprzedzenia do kołowrotków LT. Chyba takie przeświadczenie z przed lat, że "ciężkie" to solidne :)

Rozmiar 4000 wystarczyłbym w zupełności... lepiej zrób sobie podkład z żyłki bo te 300m plecionki może być za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz żyłkę 0,25mm i nawiń ze 100 metrów max na kołowrotek. Łączysz żyłkę z plecionką i dowijasz resztę plecionki :) cała filozofia. To tak w razie co, żeby nie okazało się, że te 300 metrów plecionki będzie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyłki / plecionki powinno być pod rant szpuli (2 mm zapasu). Jak będziesz miał za mało to krótkie rzuty będą to raz no i wiesz jak jest, co jakiś czas stracisz parę metrów plecionki (zaczepy, zerwania itp.) - ja sam odcinam co 3 wyjście tak około metr bo najbardziej zjechany jest ten fragment i nie chcę stracić na holu w razie co. Jak za dużo nawiniesz to znowu będzie Ci spadać. Najlepiej jest tak do rantu z zapasem z do 2 mm. Żyłkę pod spód też się stosuje co by plecionka się nie kręciła na szpulce. Na początek zrobiłbym tak że te 100 metrów jakieś 0,25-0,30 mm żyłki nawinął a potem łączył z plecionką. Może się okazać że wejdzie Ci ze 150 metrów plecionki to będziesz miał na dwie szpulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...