Skocz do zawartości

Metoda odległościowa match- kącik porad


linekmatch28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co do węzłów to rewelacyjnie mocno trzyma niema efektu,,,slizgana,,,,, nmo tak jak mowie numer jeden stawam na a żyłkę naprawde prosciusienka, naprawde tonie oraz plynnie z chodzi z kolowrotke i ta moc nieporównywalna z innymi zlkami i srednica nieoszukana sam sprawdzalem mierzlem kikrometrem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

name="woldi" post="8605"

Toć to narybek : Witam wszystkich. Dla wędkarzy łowiących sprzętem sumowym, 20 kg amury, ryba 5-7 może i jest narybkiem. Jednak w metodach spławikowych, takie ryby to górna granica wytrzymałości sprzętu.(bolonka, match, tyczka) Bo przecież nie na 2- cyfrowe okazy te metody wymyślono. Więc trzeba być ignorantem, albo złośliwcem pisząc o "narybku". Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wind" post="8554"

Spławików zwykle używam o gramaturze ok. 3g. Na wspomnianej głębokości łowię z łódki pod trzcinami, nocne połowy to już z pomostu, 1 - 1,2m wody. Twoją reprymendę przyjmuję z pokorą. Ale pozwolisz że pozostanę przy swoim zdaniu. Ale do rzeczy. Przy łowieniu na gł. 50 cm, polecał bym krótkie 2 gramowe waglery (z korpusem lub proste) Obciążenie- po dwie śruciny BB po obu stronach spławika. Przy krętliku, śrucina 0,2 g. Przy założeniu że na tak płytkiej wodzie, łowisz przy flaucie, nie musisz zatapiać żyłki. Choćby dlatego, aby nie płoszyć ryb (50 cm) i nie odciągać spławika od lini trzcin. Zestaw polecany przez Linekmatch'a dobry będzie z pomostu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

name="woldi" post="8605"Toć to narybek : Witam wszystkich. Dla wędkarzy łowiących sprzętem sumowym, 20 kg amury, ryba 5-7 może i jest narybkiem. Jednak w metodach spławikowych, takie ryby to górna granica wytrzymałości sprzętu.(bolonka, match, tyczka) Bo przecież nie na 2- cyfrowe okazy te metody wymyślono. Więc trzeba być ignorantem, albo złośliwcem pisząc o "narybku". Pozdrawiam.

Kolego wyluzuj! Więcej uśmiechu i dobrego humoru życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, nie wiem czy ktoś jeszcze zagląda w ten wątek ale zaryzykuję :) Potrzebuję zestawu do łowienia około 20 - 30m od brzegu na gruncie od 4 do 6-7m, w zeszłym sezonie dostałem Bolońskie wędzisko SERT długości 5m, łowiło się nim dobrze dopóki nie połamałem go w dziwnych okolicznościach. Teraz zastanawiam się czy kupić teleskopową bolonkę mimo, że ma inne przeznaczenie docelowe ale poprzednia sprawowała się na tym łowisku bardzo dobrze, czy wędzisko Matchowe, dodam, że nigdy nie łowiłem  typowo matchową wędką. Może mogli byście polecić mi jakiś sprawdzony kij do 200zł. Aha, łowię na lekkie zestawy, spławiki nie większe niż 5-6g. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy ktoś jeszcze zagląda w ten wątek...

Ja zaglądam choćby ze względów sentymentalnych, gdyż w tym właśnie temacie debiutowałem na forumwedkarskie.pl. Debiut, jak to często bywa "średni na jeża". Ale do rzeczy, krótko i na temat. Jeżeli postawisz na odległościówkę, to polecam Mikado Tachibanę Match 420. Jeżeli natomiast chcesz pozostać przy bolonce, kup Mikado Princess Bolognese 500. Sprawdzone,dobre, stosunkowo tanie. (Zamiast modelu Princess może być Sensei.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy może ktoś podać link do DOBRYCH spławików typu wagler. Ponoć w zimę się łowi na leciutkie 1g i mniejsze no i mój sklep w mieście ma niestety tyle co kot napłakał i muszę brać od 2-3g w górę no i nie ma waglerów... Bardzo proszę o pomoc w wyborze do łowienia na :

 

1. Płocie w zimie (na teraz) na jezioro

2.Na Wisłę (Okolice Torunia) między klatkami

3.Karaś ,Karp jezioro (wiosna , lato)

Edytowane przez Michał Badziąg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś podać link do DOBRYCH spławików typu wagler. Ponoć w zimę się łowi na leciutkie 1g i mniejsze no i mój sklep w mieście ma niestety tyle co kot napłakał i muszę brać od 2-3g w górę no i nie ma waglerów... Bardzo proszę o pomoc w wyborze do łowienia na :

1. Płocie w zimie (na teraz) na jezioro

2.Na Wisłę (Okolice Torunia) między klatkami

3.Karaś ,Karp jezioro (wiosna , lato)

Podbijam

PKT 13 Regulaminu Forum.

Edytowane przez wind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie "Ciekawy sklep", przeczytaj post Spławika 66 (post nr.26), może coś Ci przypadnie do gustu.

PS. Na wiślane klatki lepszym wyjściem byłoby zastosowanie klasycznego spławika do przepływanki, mocowanego dwu punktowo typu Avon lub Stick, jak już jesteśmy przy terminologii angielskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś podać link do DOBRYCH spławików typu wagler. Ponoć w zimę się łowi na leciutkie 1g i mniejsze no i mój sklep w mieście ma niestety tyle co kot napłakał i muszę brać od 2-3g w górę no i nie ma waglerów... Bardzo proszę o pomoc w wyborze do łowienia na :

 

1. Płocie w zimie (na teraz) na jezioro

2.Na Wisłę (Okolice Torunia) między klatkami

3.Karaś ,Karp jezioro (wiosna , lato)

 

Na Wisłę w okolicy Torunia powiadasz ? W podobny sposób łowi się na całej środkowej Wiśle  :)  Tu masz ciekawy kanał , jest kilka filmików z nad Wisły w tamtym rejonie i okolicznych jezior, zawierających praktyczne rady i omawiających zestawy. Chłopaki trochę gwiazdorzą, ;)  ale ich filmy w sposób normalny czyli bez natrętnych reklam i sprzętowego fetysza pokazują jak skutecznie i przyjemnie wędkować.

Edytowane przez Splawik66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mistrzów. Chciałem zacząć zabawę z matchówką. Do tej pory łowiłem głównie bolonkami. Moje pytanie jest następujące czy ten znaleziony kijek będzie dobry na początek?  Trochę poczytałem o tej wędce, zbiera ona wśród użytkowników dobre recenzje, a co dla mnie istotne nie zapłacę majątku. Może ktoś używa, lub coś wie o tym kiju. Bardzo proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam.

Edytowane przez wind
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problem, w tym roku będę wędkował odległościówką na stawach o głębokości 3,5 - 5m. Problem tkwi w stoperze blokującym się w ostatniej przelotce. Używałem stopery: gumowe(najmniejsze), nitkowe, żyłkowe.

Stopery nitkowe i żyłkowe wiązane za pomocą tych węzłów:

Link1

Link2

 

strasznie skręcają mi żyłkę przy przesuwaniu.

Ma ktoś pomysł co jeszcze można zrobić?

 

Ps. używałem lakieru

Edytowane przez wind
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić taki stoperek z 0,16-0,18. Niszczyło mi, jak stosowałem stopery kupne, nitkowe. Potrafiło strzępić żyłkę główną. Żyłkowy przy przesuwaniu potrafi robić spiralkę na głównej żyłce, ale nie uszkadza jej. Przed przesuwaniem spróbuj go poślinić, powinien dostać poślizg.

Przy starej odległościówce robiłem stoperki nawet z żyłki 0,22, końce przycinałem króciutko i nic nie haczyło. Teraz mam nową i widzę znaczną różnicę w wielkości przelotki szczytowej, więc będę musiał też już robić inaczej. Teraz muszę spróbować wg tej podpowiedzi:

  ;) Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Miałem sporo splątań, ale wszystkie do opanowanie. Nie musiałem od nowa wiązać. Żyłka bezczelnie się wokół antenki owijała i nawet w locie nie puszczało.

 

Może masz zbyt nisko główne obciążenie i spławik haczy o śrucinę sygnalizacyjną. Ale trwałość mówisz OK??

Ja ostatnio kupiłem Lorpio proslider 3+10 i gniazdo mocujące antenkę wypadło po 3 godz. łowienia :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...